2020 m. rugsėjo 25 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Išgirskime tylą

Triukšmas tampa nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu. Jis jau toks įprastas, kad vargu ar susimąstome, jog pastovus triukšmas gali kenkti mūsų sveikatai. Triukšmo žala sveikatai neapsiriboja tik klausos pažeidimais. Dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis ir miegas, greičiau pavargstama, sunku susikaupti, tampa sunku bendrauti. Mūsų mokykloje triukšmo problema yra aktuali, nes mokosi pradinių klasių mokiniai, kurie pertraukų metu kelia nemažą triukšmą. Todėl svarbu ugdyti mokinių supratimą apie triukšmo neigiamą žalą sveikatai ir mokymosi kokybei.
                     
Balandžio 27d. minėjome Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie tylos naudą, poveikį sveikatai, ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo. Veiklose aktyviai dalyvavo 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c ir 4d klasių mokiniai su savo mokytojomis. Jie buvo raginami pertraukų metu elgtis kuo tyliau. Buvo surengti tyliausios klasės rinkimai. Trečio aukšto koridoriuje vyko plakatų paroda, kurioje atsispindėjo su kuo mokiniams asocijuojasi tyla ir triukšmas. Puikiai praėjo ir 10 min. pertrauka tyloje, kurios metu vaikai leido laiką tyliai: vieni žaidė tylius žaidimus koridoriuje, o kiti klasėje- stalo žaidimus, piešė, vėrė apyrankes, skaitė knygą. Į renginį su prizais atvyko Ignalinos raj. visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Violeta Chažauskienė ir sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova. Akcijos rezultatai ir jas maloniai nustebino! Visos klasės labai stengėsi ir tapo nugalėtojomis, buvo apdovanotos padėkos raštais, suvenyrais ir stalo žaidimais. 
                     
Pasidžiaugėme, jog tą dieną labai stengėmės saugoti ir gerbti vieni kitų teisę į ramią ir tylią aplinką. Juk tyla padeda nusiraminti, susikaupti ir išgirsti save bei kitus. 

Dėkojame visiems prisijungusiems prie šios akcijos.

Renginio organizatorės: 
mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė
soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Ignalinos raj. visuomenės sveikatos biuro
priežiūros specialistė Regina Antipova
Nuotraukos
2018-05-03 19:55:23
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?