2021 m. sausio 20 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Įsigaliojo nauja Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo redakcija

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – Komisija, VTEK), vykdydama lobistinės veiklos priežiÅ«rą ir siekdama užtikrinti lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo (toliau – LVÄ®) redakcija.


Komisija atkreipia dėmesį į naujas LVÄ® nuostatas, kurios įpareigoja LVÄ® 5 straipsnio 3 dalyje nurodytus asmenis (Respublikos Prezidentą, Seimo, Vyriausybės narius, viceministrus, Vyriausybės, ministerijų kanclerius, parlamentinių politinių partijų vadovus, merus, savivaldybių tarybų narius, savivaldybių administracijų direktorius ir jų pavaduotojus) privalomai Komisijai deklaruoti jų atžvilgiu vykdytą lobistinę veiklą dėl kiekvieno teisės akto projekto ne vėliau kaip per septynias dienas nuo lobistinės veiklos dėl konkretaus teisės akto projekto pradžios (žodinio ar rašytinio (taip pat ir elektroninėmis priemonėmis) teisės akto projekto nuostatų aptarimo su lobistu) elektroninėmis priemonėmis Komisijos nustatyta tvarka VTEK skaidrių teisėkÅ«ros procesų informacinėje sistemoje.


Valstybės pareigÅ«nai, kiti valstybės tarnautojai ir kiti asmenys, kurie pagal teisės aktų nustatyta tvarka jiems suteiktas pareigines funkcijas dalyvauja rengiant, svarstant teisės aktų projektus ir juos priimant, privalo deklaruoti jų atžvilgiu vykdytą lobistinę veiklą dėl kiekvieno teisės akto projekto institucijų, kuriose šie asmenys dirba, vadovams ar jų įgaliotiems atstovams ne vėliau kaip per septynias dienas nuo lobistinės veiklos dėl konkretaus teisės akto projekto pradžios (žodinio ar rašytinio (taip pat ir elektroninėmis priemonėmis) teisės akto projekto nuostatų aptarimo su lobistu) tų institucijų vadovų nustatyta tvarka (LVÄ® 5 straipsnio 4 dalis).


Daugiau informacijos apie lobistinę veiklą vykdančius asmenis, jų lobistinės veiklos sustabdymą, nutraukimą, atnaujinimą ar pasibaigimą, skaidrių teisėkÅ«ros procesų deklaracijas, asmenų, kurių atžvilgiu vykdyta lobistinė veikla, deklaracijas, savanoriškai deklaruotą informaciją apie darytą įtaką dėl teisėkÅ«ros galėsite rasti VTEK Skaidrių teisėkÅ«ros procesų informacinėje sistemoje (SKAIDRIS) adresu https://skaidris.vtek.lt/.


Kilus papildomiems klausimams kreiptis šiais telefonais ir elektroninio pašto adresais: 868469658, 864693149, el.p inga@vtek.lt, edita@vtek.lt.


 

Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius


Svetlana Veikšrienė 2021-01-07 11:33:09
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?