2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Iškilmingai išlydėtas policijos komisariato viršininkas

Praėjusį penktadienį į Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato salę susirinko pareigūnai, Zarasų rajono savivaldybės vadovai, Utenos apylinkės prokuratūros, Utenos apylinkės teismo atstovai, Lietuvos policijos veteranų asociacijos Zarasų filialo, Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Zarasų poskyrio nariai.
 
Pirmoji pasitarimo dalis buvo eilinė. Zarasų policijos komisariato viršininkas Vitalis Kutkauskas apžvelgė praėjusiųjų metų rezultatus, pasidžiaugė pareigūnų pasiekimais, sprendžiamomis problemomis. Policijoje nuolat gerėja darbo sąlygos darbuotojams, kolektyvas Naujuosius metus pasitiko finansiškai stabiliai.
 
Geriausiems pareigūnams policijos komisariato viršininkas įteikė apdovanojimus. Už  nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą ir ilgametę tarnybą policijos sistemoje, trečiojo laipsnio atminimo ženklas „Už ištarnautus metus" įteiktas viršilai Vladimirui Čižikui, Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui.
 
Paskelbtos gražios žinios kolektyvui. Rositai Gurskajai, Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajai tyrėjai, suteiktas komisaro inspektoriaus laipsnis. Birutei Šablinskaitei, Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniajai tyrėjai, suteiktas vyresniojo inspektoriaus laipsnis. Už  nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą, už gerus darbo rezultatus 2018 metais,   geriausio 2018 metų Veiklos skyriaus pareigūno padėka ir atminimo dovana įteikta Sauliui Gasiui, Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniajam tyrėjui. Taip pat už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą, už gerus darbo rezultatus 2018 metais,   geriausio 2018 metų Reagavimo skyriaus pareigūno padėka ir atminimo dovana įteikta  Vytautui Bukelskiui, Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniajam tyrėjui. 
 
Tačiau tą dieną   Zarasų policijos pareigūnai aptarė ne tik  veiklos rezultatus, apdovanojo geriausius pareigūnus. Visą kolektyvą jaudino neįprastas įvykis. Tą diena su kolektyvu atsisveikino rajono policijos komisariato viršininkas Vitalis Kutkauskas. Viršininko apsisprendimą palikti Utenos apskrities policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininko postą nulėmė prieš dešimt metų Lietuvoje  įsigaliojusi tvarka komisariatų vadovus rotuoti kas penkmetį. Viename komisariate tas pats vadovas gali dirbti tik dvi kadencijas. Policijos komisariatui Vitalis Kutkauskas  komisariate dirbo trylika metų, iš jų dešimtmetį  vadovavo kolektyvui.  Atėjus rotacijos laikui, Vitaliui Kutkauskui buvo pasiūlyta vadovauti Utenos apskrities policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatui. Su šiuo pasiūlymu jis sutiko. Zarasuose Vitalį Kutkauską pakeis dabartinis Utenos apskrities policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas. V. Kutkauskas kolektyvą užtikrino, į kolektyvą ateina geras, pareigingas ir atsakingas pareigūnas ir Zarasams labai pasisekė. 
 
Viršininkui Vitaliui Kutkauskui prisiminimų tą dieną buvo daug. Atėjus  dirbti į komisariatą Zarasuose, reikėjo priimti daug iššūkių. Pirmasis, gal svarbiausias, policija buvo įsikūrusi prastame pastate, sudėtinga ir ankšta buvo dirbti darbuotojams, pareigūnams. Nepatogu buvo ir lankytojams. Viršininkas prisiminė bendradarbiavimo momentus su rajono Savivaldybės vadovais. Drauge visus klausimus sprendė geranoriškai ir greitai Zarasų policijos pareigūnai įsikūrė patogiose patalpose. Svarbus Zarasams buvo ir vaizdo stebėjimo sistemos įrengimas. Čia irgi svarią paramą suteikė Savivaldybė. Viršininkas džiaugėsi, kad rajono valdžia į teisėtvarkos pareigūnų poreikius visada atsiliepdavo supratingai ir visada teikė paramą, pagalbą.
 
Džiaugsmą visada teikė rajono vadovų išmintingumas, supratimas. Tas padėjo įgyvendinti daugelį sprendimų. Ypač didelis pasiekimas buvo, kai savivaldybės administracijoje buvo įsteigtas Viešosios tvarkos skyrius.
 
Policijos komisariato viršininko darbas tai ne tik bendravimas su rajono vadovais, tai vadovavimas kolektyvui, bendradarbiavimas su kitomis teisėsaugos institucijoms – prokuratūra, teismu. Kiekviena institucija turi savo kriterijus, reikalavimus, tačiau teisėsaugos pareigūnai tą laiką dirbo sutartinai, drauge siekė bendrų rezultatų – gerinti teisėtvarkos darbą rajone. Tą byloja gerėjantys rezultatai.   V. Kutkauskas padėkojo visoms rajono institucijoms, darbuotojams už tuos metus, kuriuos jie drauge dirbo Zarasų krašto labui.
 
Ypač daug šiltų žodžių viršininkas skyrė kolektyvui. „Šiandien, tokiomis jaudinančiomis minutėmis aš dėkoju už kartu praleistus metus, už draugiškumą, supratingumą bei kartu įveiktus darbus“, – atsisveikindamas su kolektyvu, sakė jis. Atsisveikinti su policijos komisariato vadovu atėjo ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas,  mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, Jie dėkojo viršininkui už dalykiškai sprendžiamus klausimus, norą ir pastangas suburti darnų komisariato kolektyvą ir sėkmingai spręsti iškilusias problemas. Meras ir pavaduotojas įteikė komisariato viršininkui atminimo dovaną.                                                                                                                                                   
Daug šiltų žodžių tą dieną buvo pasakyta ir komisariato vadovo adresu. Pareigūnai dėkojo savo vadovui, kad sudėtingais ir įtemptais momentais, o jų policijos darbe būna labai dažnai, jis visada rasdavo tinkamus žodžius patarti, nuraminti ir tuo sutelkdavo bendram darbui.
 
Policijos komisariato viršininkui Vitaliui Kutkauskui dėkojo ir Utenos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Linas Latoža, prokurorai Mindaugas Rašinskas, Daiva Kajutytė- Šipelienė, Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmų teisėjas Vladimiras Kurasovas. Nuoširdžiai dėkojo komisariato vadovui jo darbuotojai, Daug gražių žodžių, palinkėjimų pasakė ir policijos veteranai. , veteranai. 
 
Gražaus atsisveikinimo metu policijos komisariato viršininko Vitalio Kutkausko akyse net ašaros pasirodė, Sunku skirtis su kolektyvu, bendradarbiais, su kurias padaryta tiek gražių darbų
 
V. Kutkauskas padėkojo susirinkusių įstaigų atstovams už bendradarbiavimą, įteikė jiems atminimo dovanas - knygas "LIETUVOS POLICIJAI – 100 PRAEITIS DABARTIS ATEITIS". 
 
Susirinkimo dalyviai dėkojo V. Kutkauskui už jo nuveiktus darbus Zarasų rajone bei linkėjo sėkmės kitame karjeros etape. Susirinkimo pabaigoje visi tradiciškai įsiamžino bendroje nuotraukoje. 
 
Nuotraukose: iškilmingų Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininko Vitalio Kutkausko išleistuvių akimirkos. 
 
 
Mero patarėjas
Petras Ivanovas

 


Zarasų rajono savivaldybė 2019-01-08 10:13:34