2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

IÅ¡tiesta pagalbos ranka

Kasmet Lietuvos vandens telkiniuose įvyksta dešimtys nelaimių - ne išimtis ir Sartai, kartas nuo karto pareikalaujantis žmonių aukų. Taip nutiko ir visai neseniai, ypatingai vėjuotą 2014 m. gegužės 9 d. popietę, kuomet ežeras pasiglemžė dar vieną gyvybę. Nelaimė bÅ«tų buvusi dvigubai skaudesnė, jei ne netoli įvykio vietos atsidÅ«ręs jaunas vaikinukas Arnas Kaškauskas. Jis žvejojo iš savo valtelės, kai staiga pastebėjo, kad nebesimato priekyje plaukusios kitos žvejų valties, kurioje buvo du jo geri pažįstami. Supratęs, kad kažkas nutiko, puolė irtis artyn ir netrukus išvydo vandenyje besikapanojantį žvejį. Priplaukęs Arnas nepasimetė, patarė skęstančiajam įsikibti ir tvirtai laikytis už jo valties. Bendromis jėgomis abu ištraukė ir kitą nelaimėn pakliuvusį. Deja, pastarasis jau buvo be gyvybės ženklų. Arnas nedelsdamas iškvietė greitąją pagalbą bei policiją.
 
Ši tragedija sukrėtė visą miestelį, paliko skaudų pėdsaką ir Arno sieloje. Vaikinas prisipažino, kad pirmos dvi savaitės po draugo žūties buvo itin sunkios, negalėdavo užmigti, sapnuose vėl viską išgyvendavo iš naujo. Žinoma, laikas eina, ir slogÅ«s pergyvenimai blėsta.
 
Už drąsą Arną pagerbė Dusetų seniÅ«nijos ir parapijos bendruomenės santalkos atstovai, paskirdami aštuoniolikmečiui nominaciją „Už kilnų poelgį gelbstint skęstančiųjų gyvybes“. Šia proga jį ir pakalbinau.
 
Arnas turi nemažai įvairių pomėgių – prieš porą metų baigė Dusetų meno mokyklą, aktyviai sportuoja, yra aistringas žvejys. Ateinantys metai gimnazijoje jau paskutiniai, tad teks rinktis gyvenimo kelią. Daug laiko praleidžiantis gamtoje, vis labiau ją suprasdamas ir pažindamas , galbÅ«t ir savo ateitį susies su gamtos apsauga.
 
Jaunuolio poelgiu galime didžiuotis ir mes, ir jo tėvai – Žilvinas ir Liudmila Kaškauskai bei jaunesnioji sesutė Rusnė. Jis - puikus pavyzdys tiek bendraamžiams, tiek mėgstantiems padejuoti dėl šiuolaikinio jaunimo abejingumo greta esantiems.
 
O pats Arnas nesijaučia padaręs kažką išskirtinio, tik paprastai, kukliai pasakė: „Manau, kiekvienas žmogus taip pasielgtų...“ GalbÅ«t, o gal ir ne – kažin ar visi net ir subrendę žmonės sugebėtų neprarasti blaivaus proto ir pavojingoje situacijoje pasielgti taip ryžtingai bei tinkamai , kaip pasielgė moksleivis. Palinkėkime Arnui neprarasti šių savybių, nes gyvenimas pateiks dar ne vieną iššÅ«kį.
 
 
Informaciją parengė Vilija Visockienė 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2014-06-20 14:54:44
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?