2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Išvykimo krepšyje turi būti tai, kas padėtų išgyventi ekstremaliosios situacijos metu

Kovo pradžioje minima Tarptautinė civilinės saugos diena. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svarbą. Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ta proga pasirÅ«pino supažindinti su išvykimo krepšiu, dar kitaip – išgyvenimo kuprine. Joje – bÅ«tiniausi reikmenys, kurių gali prireikti ekstremaliosios situacijos atveju, jeigu skubiai tektų evakuotis ir palikti namus.


„Yra sakoma, kad visada reikia tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam. BÅ«na situacijų, kai svarbi kiekviena sekundė, - sako Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius. - Nors ir teigiama, kad be vandens galima išgyventi tris paras, o be valgio – visą savaitę, bet nė vienas nenorėtume atsidurti tokioje situacijoje. Todėl ir svarbu, kad išvykimo krepšyje bÅ«tų tai, ko gali prireikti. Tarp jų įrankiai maistui, higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonės, drabužiai ir avalynė, miegmaišis ar antklodė. BÅ«tini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas”.

 

Būtinai reikėtų pasirūpinti ir negendančiais maisto produktais bei vandens atsargomis (vienai parai žmogui reikia apie 2-4 litrus vandens).


Iš tiesų, ne tada laikas ieškoti dokumentų, kai kyla gaisras, o dingus elektros tiekimui, bandyti surasti žibintuvėlį ar spėlioti, kaip įkrauti mobilųjį telefoną.


Ä® kuprinę įsidėkite ir vaistų, kuriuos naudojate ir kurių reikėtų susirgus: virškinimo preparatų, karšÄiavimą, skausmą, temperatÅ«rą mažinančių medikamentų. Kuprinėje atraskite vietos tvarsčiams ir pleistrams, antispetinėms servetėlėms, peroksido vandeniliui.


Joje turėtų bÅ«ti ir svarbiausi dokumentai, jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašÅ³ knygelės, kurioje bÅ«tų svarbÅ«s adresai ir telefonų numeriai. Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.
 

Tinkamai sukomplektuotas išvykimo krepšys ekstremaliosios situacijos atveju sumažins stresą ir padės pasirÅ«pinti savimi bei kitais.


Daugiau informacijos, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms rasite https://www.lt72.lt/

 

 


Svetlana Veikšrienė 2021-03-02 09:53:11