2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Įvyko pirmasis projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione” forumas

Šių metų rugsėjo 7 d. Zarasų rajono kultÅ«ros įstaigų atstovai dalyvavo Utenoje vykusiame startuojančio projekto „Menų gaudyklė. KÅ«rybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ forume. Šio projekto tikslas – Ežerų krašte išvystyti penkias kÅ«rybines menininkų rezidencijas ir projekto metu jose sukurti bei pristatyti visuomenei profesionalius meno kÅ«rinius, supažindinti krašto visuomenę su įvairių sričių šiuolaikinėmis meno tendencijomis, įtraukti į kÅ«rybines, švietėjiškas projekto veiklas. Forumo pranešÄ—jai pristatė jau veikiančias Lietuvoje privačias (įkurtas aistringų meno entuziastų) ir valstybės finansuojamas menininkų rezidencijas. Menininkų rezidencijos – tai sukurtos erdvės, kuriose gali reziduoti, kurti ir keistis patirtimi vienos meno šakos Lietuvos ir užsienio menininkai. Šio projekto metu bus sukurtos 5 atviros profesionalių menininkų rezidencijos. Džiugu, kad ir mÅ«sų KultÅ«ros centras Dusetų dailės galerija tapo šio projekto partneriais ir Antazavės dvare bus sukurta menininkų rezidencija, o joje rezidavę menininkai kurs ir padovanos kraštui savo meno kÅ«rinius. Tikimės, kad projekto „Menų gaudyklė“ vykdytojai, VšÄ® „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ ir partneriai - Ignalinos krašto muziejus, Utenos kraštotyros muziejus, KultÅ«ros centras Dusetų dailės galerija, VšÄ® „Kuri veikia“ ir Visagino kultÅ«ros centras - leis kur kas greičiau žengti pirmuosius žingsnius kuriant menų rezidenciją Antazavės dvare. Viliamės, kad po kelerių metų Ežerų kraštu vadinamas regionas praturtins Lietuvoje veikiančių kÅ«rybinių rezidencijų tinklą, suteikdamas Lietuvos bei pasaulio kÅ«rėjams daugiau kÅ«rybinių erdvių kurti ir dalintis savo kÅ«riniais su vietos bendruomenėmis.


Pranešimus skaitė: Lietuvos kultÅ«ros tarybos Stebėsenos ir analizės skyriaus analitikas Martynas Tininis, „Rupert“ meno, rezidencijų ir edukacijos centro alternatyvios edukacijos programos kuratorius Tautvydas Urbelis, meno iniciatyvos ir rezidencijos „Verpėjos“ įkÅ«rėja Laura Grabštienė, VšÄ® „Inovatorių slėnis“ direktorius ArÅ«nas Survila, Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultÅ«ros centro ir „Kražiai Artist-in“ direktorė Lina MikalajÅ«naitė, Klaipėdos kultÅ«rų komunikacijų centro kultÅ«rinės veiklos vadybininkė Inga NorkÅ«nienė, VšÄ® „Kintai Art“ direktorė Audra Juodeškienė. Renginį moderavo - taptytoja Mykolė Ganuskauskaitė.


AčiÅ« renginio organizatoriams už puikų renginį, kuris papildė žinias, įkvėpė noro ir pasitikėjimo kurti savo meno rezidenciją – meno židinį, kuris nuolat rusendamas skleis meno dvasią mÅ«sų krašte.


Projektas „Menų gaudyklė. KÅ«rybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ yra dalinai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos lėšomis.

Nuotraukos

2021-09-13 13:17:27
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?