2020 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Įvyko šventinis rajono Savivaldybės tarybos posėdis

Tris dienas Zarasuose vyko miesto šventės renginiai, kurie džiugino zarasiškius ir miesto svečius.
 
Praėjusį penktadienį įvyko Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdis skirtas Zarasų miesto šventės 513-ųjų metų progai paminėti. Į šį šventinį posėdį susirinko rajono Savivaldybės tarybos nariai, zarasiškiai, miesto svečiai.   
 
Posėdį pradėjo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Savivaldybės Didžiojoje salėje skamba Lietuvos Respublikos himnas. Meras pristato garbius posėdžio svečius ir pasveikina zarasiškius: „Šiomis dienomis Zarasų miestas švenčia 513-ąjį gimtadienį. Miesto gimtadienis – visų laukiama šventė, kurioje gera proga dar sykį susipažinti su turtinga jo istorija, pagerbti kraštui nusipelniusius žmones, pasidžiaugti šventiniais miesto renginiais, pabendrauti su mūsų svečiais. Mes visi be galo mylime ir puoselėjame šį kraštą, didžiuojamės šio krašto žmonėmis. Zarasai – Šiaurės Rytų Lietuvoje virš septynių ežerų iškilęs miestas. Zarasai tai kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūręs rojus, nuo neatmenamų laikų vadinamas Lietuvos Šveicarija. Džiaugdamiesi unikaliu mūsų kraštu, mes didžiuojamės ir jo žmonėmis. Visada didžiausias krašto turtas – yra darbštūs ir kūrybingi jo žmonės. Mūsų protėvių kartos kūrė tas vertybes. Mūsų žemė davė Lietuvai ir net pasauliui daug žinomų žmonių – muzikų, aktorių, kalbininkų, rašytojų, poetų, gydytojų, istorikų. Jie turtino, puoselėjo ir garsino šį kraštą. Visiems jiems šiandien mes esame dėkingi. Semdamiesi stiprybės iš garbingos praeities, saugojame tai, ką esame perėmę iš gyvenusių prieš mus, branginame vertybes, kurių siekė ir kurias gynė ankstesnės zarasiškių kartos, kad turėtume ką perduoti tiems, kurie čia gyvens po mūsų.

Sveikindamas miestą gimtadienio proga, kviečiu visus ir ateityje susitelkti bendram darbui, linkiu, kad istorinė dvasia visus suvienytų Zarasų ateičiai, kurti ir puoselėti gimtąją žemę. Linkiu, kad ir ateityje niekada nepritrūktų geranoriško ūpo rūpintis miesto gerove ir tvarka, kad mūsų visų pastangomis Zarasai gražėtų ir skambėtų. Visus zarasiškius, garbius svečius kviečiu linksmai švęsti miesto šventę. Zarasiškiai nuo seno garsėja nuoširdumu ir svetingumu, tad dalinkimės juo su mūsų draugais, kaimynais, artimaisiais ir į miesto šventę atvyksiančiais svečiais. Gražios šventės, džiugių akimirkų ir puikios šventinės nuotaikos!  
 
Dar sykį nuoširdžiai dėkoju visiems zarasiškiams, kurie savo mintis, idėjas ir darbus skiria tam, kad Zarasai būtų puiki vieta dirbti, gyventi, poilsiauti miesto žmonėms ir jų svečiams.
Su gražiu Zarasų gimtadieniu! Su miesto ir mūsų visų švente!“ 
 
Po sveikinimo kalbos meras Nikolajus Gusevas praneša, kad 2019 m. liepos 5 d. sprendimu numeris T-135 Zarasų krašto garbės piliečio vardas suteikiamas - Gintautui Želviui už ypatingus nuopelnus ir indėlį į Zarasų krašto ir Sankt Peterburgo lietuvių bendradarbiavimą, lietuvybės puoselėjimą Lietuvoje ir už jos ribų, Zarasų krašto garsinimą.

Profesoriui Gintautui Želviui įteikiamos Garbės piliečio regalijos. Gintautas Želvys taria padėkos žodžius zarasiškiams už tokį jo triūso įvertinimą.     
 
Zarasų rajono savivaldybės Kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius šventinio posėdžio dalyviams praneša, kad 2019 m. rugpjūčio 12 d. protokolu numeris Š11-20-(30.29) Dominyko Bukonto premiją ir Laureato diplomas suteikiamas Giedrei Mičiūnienei už aktyvią visuomeninę veiklą Zarasų krašte, Turmanto miestelio (Zarasų rajonas) istorijos išsaugojimą ir sklaidą, nuoširdų ir profesionalų jaunos kartos dvasinį patriotinį ugdymą, reikšmingą švietėjišką žurnalistinę veiklą ir lietuvybės puoselėjimą. 
 
Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius įteikia premiją ir Laureato diplomą Giedrei Mičiūnienei. Premijos laureatė irgi taria padėkos žodžius.    
 
Zarasiškius, jų svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, užsienio šalių Lietuvoje ambasadoriai ir  darbuotojai. Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguzas, Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys, Zarasų krašto garbės pilietis Algirdas Latėnas. Sveikino posėdžio dalyvius ir Vilniaus zarasiškių bendrijos ,,Ežerėnai“ atstovas Evaldas Židonis.

Petras Ivanovas
Nuotraukose – šventinio posėdžio akimirkos.
 
                                                Autoriaus nuotraukos 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2019-08-20 15:54:07