2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Įvyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

2020 m. vasario 20 d. vyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (toliau – Komisija) posėdis, kurio metu buvo svarstomi šiuo metu aktualūs klausimai.


Apsvarstytos šiuo metu Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse siaučiančio koronaviruso Covid-19 grėsmės. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Zarasų skyriaus vedėja Ingrida Indriūnaitė apžvelgė šiuo metu esančią situaciją, pristatė galimas grėsmes ir prevencines priemones, kurių turėtų imtis Savivaldybės sveikatos įstaigos. Pastarųjų įstaigų vadovus Komisija įpareigojo įsigyti reikiamą asmeninių apsaugos priemonių kiekį.


Dar vienas ypač svarbus įmonėms ir gyventojams, auginantiems naminius paukščius, klausimas buvo aptartas Komisijos posėdyje – paukščių gripo plitimo prevencija. VMVT atstovai pabrėžė, kad šiuo metu yra prasidėjusi laukinių paukščių migracija, todėl visi naminiai paukščiai turi būti laikomi tvartuose, jų negalima leisti į lauką, girdyti atvirų vandens telkinių vandeniu. Komisija įpareigojo Savivaldybės seniūnijų seniūnus platinti rekomendacijas seniūnijose, teikti seniūnijų gyventojams visą informaciją, kaip turėtų elgtis naminių paukščių augintojai, kol paukščių gripo grėsmė reali.


Komisija apsvarstė ir 2019 m. spalio 31 d. vykusio Komisijos posėdžio nutarimų dėl UAB „Torgita“ įgyvendinimą. Atsižvelgiant į tai, kad nors Savivaldybė jau du kartus kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją, tačiau gautuose atsakymuose nėra jokių problemos sprendimų, Komisija nusprendė:


1) dar kartą kreiptis į Aplinkos ministeriją su pasiūlymais dėl pripažinimo naudojimui netinkamas padangas ir iš jų pagamintą produkciją pavojingomis atliekomis (medžiagomis) kreiptis į Europos Sąjungos institucijas, rekomenduoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos keisti teisės aktą, reglamentuojantį kriterijus, pagal kuriuos ūkio subjektai, vykdantys naudoti netinkamų padangų perdirbimo veiklą, privalėtų rengti ekstremaliųjų situacijų valdymo planus, teisės aktuose, reglamentuojančiuose taršos leidimų išdavimą, pratęsimą, keitimą ir panaikinimą, įtvirtinti prievolę prieš išduodant ar keičiant taršos leidimą, gauti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos teritorinio padalinio pažymą apie įmonės priešgaisrinės saugos būklės atitikimą priešgaisrinės saugos teisės aktams ir reglamentuoti iš naudoti netinkamų padangų pagamintos produkcijos laikymo tvarką netinkamų naudoti padangų perdirbimo veikla užsiimančių įmonių teritorijose ir patalpose;


2) kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimo narį Ramūną Karbauskį dėl tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimo visuomenės informavimo priemonėse.


Posėdyje taip pat buvo aptarti einamieji klausimai, Komisijos nariams buvo pateikta informacija apie Dusetų miestelio ir Užtiltės kaimo bei žuvininkystės tvenkinių įtaką Sartų ežero ir pietinės dalies vandens kokybei. Šis klausimas bus svarstomas sekančiame Komisijos posėdyje.

 

Zarasų rajono savivaldybės
Ekstremaliųjų situacijų komisija

Nuotraukos

Svetlana Veikšrienė 2020-02-21 11:21:52
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?