2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Įvyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

2019 m. balandžio 29 d. vyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kurio metu buvo svarstomi šiuo metu aktualūs klausimai. Pirmiausia buvo apsvarstyta priešgaisrinė būklė savivaldybėje, vyraujant sausiems ir vėjuotiems orams. Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas ir VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ atstovai pristatė situaciją, vykdomas gaisrų atvirose teritorijose (žolės deginimas), priešgaisrinės būklės miškuose ir durpynuose prevencines priemones. Posėdžio metu nutarta, kad kol tęsis sausi ir vėjuoti orai, dar labiau sustiprinti vykdomas prevencijos priemones – stebėjimą, reidus į pavojingas vietoves.


Vėliau UAB „Zarasų vandenys“ direktorius pristatė įmonės pasirengimą reaguoti į susidariusias ekstremaliąsias situacijas, kurios gali kilti sutrikus vandens tiekimui ar nuotekų šalinimui. Pasak direktoriaus, įmonė visada pasiruošusi reaguoti į bet kokį įvykį, yra paruošti avarijų šalinimo planai, įmonė turi visus tam reikiamus rezervus – tiek žmogiškuosius, tiek materialinius.


Dar vienas labai šiuo metu aktualus komisijoje svarstytas klausimas – apie tymus ir skiepijimo apimtis Zarasų rajone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Zarasų skyriaus specialistė pristatė situaciją Zarasų rajone. Šiuo metu rajone paskiepyta 91 proc. gyventojų. Tam, kad skiepijimas būtų efektyvus, reikia, kad būtų paskiepyta ne mažiau kaip 95 proc. gyventojų. Daugiau informacijos apie skiepus, galimybę pasiskiepyti pateiksime Savivaldybės tinklalapyje artimiausiu metu.


Artėja maudymosi sezonas, todėl buvo aptartas ir saugus elgesys prie vandens telkinių. Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas akcentavo, kad būtina ieškoti galimybių pagrindiniuose rajono paplūdimiuose įdarbinti gelbėtojus. Tai labai efektyvi prevencinė priemonė, kadangi budint gelbėtojams, žmonės būna drausmingesni, o tai lemia mažesnį nelaimių skaičių. Primename, kad vasario mėnesį Savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo Zarasų rajono savivaldybėje taisykles. Jas galite rasti čia.

 

Taip pat posėdyje buvo aptarta Savivaldybės 2018 metų civilinės saugos būklė ir rajono ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengimo reaguoti į ekstremaliąsias situacijas vertinimas, kurį parengė ir pristatė Savivaldybės administracijos civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiasis specialistas. Ekstremaliųjų situacijų komisija vienbalsiai pritarė įstaigų vertinimui. Malonu pažymėti, kad nei viena rajono įstaiga nebuvo įvertinta kaip nepasiruošusi.


,,Neklausantiems patarimų žmonėms neįmanoma padėti” – sakė garsus JAV politikas, rašytojas, išradėjas ir mokslininkas Bendžaminas Franklinas. Kaip išvengti pavojaus ar kaip elgtis atsitikus nelaimei, visi turėtume domėtis patys. Visą reikiamą informaciją apie tai galite rasti Savivaldybės tinklalapio skiltyje „Civilinė sauga“ arba tinklalapyje www.lt72.lt.

 

Zarasų rajono savivaldybės
Ekstremaliųjų situacijų komisija


Svetlana Veikšrienė 2019-04-29 14:12:04
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?