2024 m. balandžio 15 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Jau dvyliktus metus iš eilės startuoja aplinkosaugos projektas "MES RŪŠIUOJAM"

MES RŪŠIUOJAM

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rÅ«šiuojam“ jau dvyliktus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Gaminių atliekas rÅ«šiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir kitais partneriais.

 

Aplinkosauginis projektas „Mes rÅ«šiuojam“ unikalus tuo, kad jame gali dalyvauti visos JÅ«sų savivaldybės teritorijoje esančios įmonės, įstaigos, organizacijos ir gyventojai, o visiems projekto dalyviams už išrÅ«šiuotas ir perduotas atliekų tvarkytojui gaminių atliekas bus atlyginta projekto partnerių prekėmis, suteiktomis paslaugomis, dovanomis, prizais. Už kai kurias atliekas jų surinkimą vykdanti bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“ mokės atlygį.

 

Naujasis projekto „Mes rÅ«šiuojam“ sezonas, kaip ir kasmet, nuo rugsėjo startavo švietimo įstaigose. Švietimo įstaigų auklėtiniai, jų artimieji ir bendruomenės nariai už išrÅ«šiuotas ir priduotas elektros bei elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas.

 

„Mes rÅ«šiuojam“ projekte aktyviai dalyvauja 1 902 švietimo įstaigos visoje Lietuvoje. Nuo projekto pradžios iš švietimo įstaigų jau surinkta daugiau nei 3 330 tonų senos elektronikos ir 130 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

 

Švietimo ir ugdymo įstaigose taip pat vyksta projektas „Mes rÅ«šiuojam. Akademija“. Jo metu švietimo įstaigose, darželiuose, organizacijose rengiamos šviečiamojo pobÅ«džio pamokos apie gaminių rÅ«šiavimą.

 

Bendruomenių gyventojai aplinkosauginio projekto „Mes rÅ«šiuojam. Vasara“ metu renka buitinės elektroninės įrangos, nešiojamųjų akumuliatorių ir baterijų atliekas. Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitė projekto formatas. Daugiau informacijos rasite www.mesrusiuojam.lt.

 

Lietuvos bendrovės kviečiamos tapti projekto „Mes rÅ«šiuojam. Ä®monėje“ dalyvėmis. Projekte dalyvaujančios bendrovės, priduodamos tiek įmonėje, tiek jos darbuotojų buityje susidarančias nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių bei elektronikos atliekas, rinks taškus, už kuriuos iš projekto partnerių galės įsigyti prekių ar paslaugų.

 

Projekte „Mes rÅ«šiuojam. Ä®monėje“ aktyviai dalyvauja 1 728 įmonės. Projekto dalyvės jau yra surinkusios daugiau kaip 925 tonas elektros ir elektroninės įrangos ir virš 25 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

 

Transporto priemonių techninę priežiÅ«rą ir remontą vykdantys Å«kio subjektai dalyvauja projekte „Mes rÅ«šiuojam. Autoservise“. Jo metu autoservisai informuojami apie tinkamą alyvos, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, autotransporto priemonių amortizatorių atliekų sutvarkymą ir pridavimo galimybes.

 

Kito projekto „Mes rÅ«šiuojam automobilių atliekas“ metu iš savivaldybėje esančių legalių automobilių ardytojų renkamos neigiamą rinkos vertę turinčios automobilių atliekos. Išsami informacija apie nacionalinį aplinkosaugos projektą „Mes rÅ«šiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

 

BÅ«k aktyviu projekto dalyviu ir prisidėk prie taršos mažinimo.

 

Parengė VšÄ® "Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija"

Nuotraukos

MES RŪŠIUOJAMZarasų rajono savivaldybė 2023-09-22 16:17:39
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?