2022 m. rugsėjo 29 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Jau XXIX kartą Zarasuose vyks festivalis „Sėlos muzikantai“

Pagaliau šiais metais mes vėl galėsime sukviesti žiÅ«rovus į tradicinį, tarptautinį liaudiško muzikavimo festivalį „Sėlos muzikantai“, kuris šiais metais bus jau XXIX-tas. Jeigu ne pirmasis karantinas, kuris mus užklupo labai netikėtai, bÅ«tu trisdešimtas. Labai džiaugiamės, kad galėsime pasimatyti gyvai, nes pernai metų festivalį teko transliuoti internetu. Tai irgi buvo labai linksma patirtis, nes Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centras buvo tapęs tikra televizijos studija, o svečių sulaukėme net iš Australijos.

 

Šiais metais ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į jau šeštus metus vyksiantį „Mandolinos akademijos“ projektą, kuris prasidės gegužės 6 dieną, 15 val., pirmoji pamoka, pradedantiems groti mandolina, Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro mažojoje salėje. Nuo 16 val. pamokos su pažengusiais, o 18 val. prasidės mandolinų orkestro repeticija. Kartu su mumis dirbs akademikai: Romaldas Trijonis (grupė „Jonis“), Simonas Navickas (Lietuva), Ilmars Pumpurs (Latvija), Edita Gumauskaitė (grupė „Smetonos Å«sai“). Taip pat kviečiame stebėti Zarasų kultÅ«ros centro internetini puslapį www.zkc.lt, kur galėsite rasti ir naujas, specialiai šiam festivaliui išleistas, mandolinos pamokas.

 

Gegužės 7-tą kviečiame į Šlyninkos vandens malÅ«ną, kur nuo 10 val. vyks „Cibulinė“, o nuo 12 val. pradėsime pirmąjį festivalio kapelijų koncertą „Eurovyža“. Čia gros muzikantai Johanna Seim ir draugai (Norvegija, Vokietija, PrancÅ«zija), Piarnu muzikantai (Estija), „Mėguva“ (Palanga), muzikantai iš Latvijos, „Mingė“ (Klaipėda), „Smetonos Å«sai“ (Vilnius), „Samanyčia“, „Čir vir vyrai“, Salako, Suvieko, Samanių kapelos (Zarasai).

 

17 val. kviečiame visus tradiciškai į Stelmužę, pasisveikinti su ąžuolu ir paklausyti vienintelio bei nepakartojamo tarptautinio mandolinininkų susibÅ«rimo Stelmužės bažnytėlėje „Pą ūžąlu“. Šių metų koncertas skirtas kompozitoriaus Algirdo Klovos, kuris yra dalyvavęs šiame mÅ«sų susibÅ«rime, atminimui. Čia pasirodys: Mikchail Kačalov (Ukraina), Johanna Seim ir draugai (Norvegija, Vokietija, PrancÅ«zija), „Mandolena“ (Latvija), Domas Žemaitis (Lietuva), „Smalvų mandolinininkai“ ir dar daug naujų ir nematytų muzikinių projektų kuriuos užbaigs „Mandolinų orkestras“.

 

Gegužės 8-tą visus kviečiame į KultÅ«ros centrą – Dusetų dailės galeriją, kur 13 val. prasidės tradicinis geriausių Lietuvos ir užsienio armonikierių koncertas. Šiemet jo organizavimu rÅ«pinasi „SadÅ«nų“ grupės muzikantas ir dainų autorius Petras Leleika. Koncertas vadinasi „XXIX kartas“, nes bÅ«tent šis koncertas buvo festivalio pradininku. XXIX kartą susirinks tradicinės trieilės armonikos muzikantai iš Utenos, Zarasų, Rokiškio, Ignalinos, Molėtų ir kitų regionų, bei svečiai iš Latvijos ir Estijos. Finale – „Jungtinis trieilių armonikų orkestras“. Festivalio koncertų vedantysis – Untaniokas (Antanas Laurinkevičius).

 

O pasibaigus šiam koncertui mes tikrai ilgam neišsiskirsim, nes iš karto pradėsim ruoštis sekančių metų festivaliui „Sėlos muzikantai“, kuris bus jubiliejinis – XXX-tas.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultÅ«ros taryba, KultÅ«ros ministerija, NordPlus programos projektas „Happy Learning“ NPAD-2021/10087 ir Zarasų rajono savivaldybė.

 

 

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro etnografas Gintaras Andrijauskas

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-04-27 09:25:05
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?