2024 m. gegužės 18 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Jaunimas dalyvavo projekte „Mes esame Europos ateitis“

Rugsėjo 9–10 d. Zarasų rajono savivaldybės jaunimo delegacija dalyvavo Europos jaunimo iniciatyvų projekte „Mes esame Europos ateitis“, kurio veiklos vyko Latvijoje, Jekabpilio savivaldybėje, Zasos ir Rubeni miesteliuose. Projekto organizatoriais buvo Jekabpilio savivaldybė (Latvija), o Zarasų ir Kupiškio rajonų savivaldybės bei Silvi Teramo miestas iš Italijos buvo šio projekto partneriais. Projektas finansuojamas iš programos „Europa piliečiams“. Zarasų rajono savivaldybės delegaciją sudarė 20 dalyvių nuo 16 iki 25 metų amžiaus.

 

Pagrindinė projekto idėja – kaip sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką jaunimui kaimiškosiose vietovėse, su kokiomis problemomis šiuo metu susiduria jaunimas ir kas turėtų kaimiškosiose vietovėse pasikeisti, kad jaunimas norėtų jose gyventi.

 

Pirmąją projekto veiklų dieną jaunimas, dirbdamas grupėse, analizavo savo gyvenamųjų vietovių problematiką ir iškėlė teigiamus dalykus, kurie jų gyvenvietes daro patrauklias. KÅ«rybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai piešÄ— savo svajonių miestus, kuriuos vėliau vieni kitiems pristatė, atsakinėjo į jiems pateikiamus klausimus. Visos 7 darbo grupės, piešdamos savo svajonių miestelius, nepamiršo ekologijos problematikos, išskirdami elektrinių automobilių, elektra varomo viešojo transporto ir kitų ekologiškų judumo priemonių svarbą. Taip pat akcentuota atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo svarba. Didžiausiu kaimiškųjų vietovių privalumu buvo išskirta gamta ir nedideli atstumai, kurių dėka yra taupomas laikas, gerinant žmonių gyvenimo kokybę.

 

Jaunimas išskyrė, kad kaimiškosios vietovės nėra patrauklios gyventi, kad trÅ«ksta paslaugų ir viešÅ³jų vietų, kuriose bÅ«tų galima lankytis šaltuoju sezonu. Zarasų rajone iškelta viešbučio ir baseino bei pirčių komplekso trÅ«kumo problematika, nes šiuo metu zarasiškiai naudojasi kitų rajonų teikiamomis paslaugomis. Vienas iš siÅ«lymų buvo atgaivinti lauko čiuožyklos teikimo paslaugą žiemos metu mikrorajone, įrengti daugiau viešÅ³jų erdvių mieste, skirtų jaunimui (įrengiant jaunimui patrauklią lauko infrastruktÅ«rą, saugias laužavietes ir pan.). Zarasuose, esančioje Sėlių aikštėje, siÅ«lyta pasodinti sakurų parką, kuris žavėtų ne tik vietos gyventojus, bet ir pritrauktų turistų.

 

Po įtempto darbo grupėse vyko vakarinis orientavimosi žygis Zasos miestelio parke, sukėlęs daug įspÅ«džių ir emocijų, leidęs aktyviai ir sportiškai baigti dieną.

 

Šeštadienį projekto „Mes esame Europos ateitis“ veiklos persikėlė į Rubeni miestelį, kuriame jaunimas susitiko su politikais ir sprendimų priėmėjais iš Jekabpilio, Zarasų ir Kupiškio rajonų savivaldybių. Zarasų rajono savivaldybės delegaciją sudarė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, rajono Savivaldybės mero patarėjas švietimo ir kultÅ«ros, socialinės politikos klausimais Vilhelminas Kuzmickas ir Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė-Adomavičienė. Projekto dalyviai kartu su politikais ir sprendimų priėmėjais turėjo galimybę dalyvauti bendrose darbo grupėse, identifikuodami teigiamas ir neigiamas aplinkos, infrastruktÅ«ros, švietimo ir sveikatos sistemos puses bei pristatydami savo lÅ«kesčius, ko reiktų, kad jaunimas liktų gyventi kaimiškosiose vietovėse.

 

Projekto veiklų baigiamuoju akcentu tapo tarptautinis kultÅ«rinis projekto partnerių pasirodymas, kurio metu Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „ČiÅ«ta“ nariai atliko Lietuvių liaudies dainas, sužavėjusias visus susirinkusius bei drauge su kitais Zarasų rajono savivaldybės delegacijos jaunimo atstovais atliko bendrą sutartinę.

 

Dėkoju projekto „Mes esame Europos ateitis“ vadovei Livai Stašulei (LÄ«va Stašule)už galimybę dalyvauti projekte ir Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „ČiÅ«ta“ vadovei Dianai Skvarčinskaitei, padėjusiai organizuojant išvyką ir puikiai paruošusiai jaunimą dalyvauti kultÅ«riniame vakare.

 

Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė-Adomavičienė


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-13 09:35:21
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?