2020 m. vasario 17 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Jaunimo diskusija su JAV ambasadorės pavaduotoju

Paskutinįjį spalio antradienio rytą Zarasų bibliotekos kavos klube Zarasų jaunimas diskutavo su svečiais iš JAV ambasados apie jaunimą, iššūkius, ateities planus ir galimybes JAV.

 

Prie apskrito stalo susirinko atstovai iš JAV ambasados: JAV ambasadorės pavaduotojas Marcus Micheli, Vytas Neviera, multimedijų specialistas, Renata Dromantaitė, politikos specialistė, Shai moore, specialistė žmogaus teisių klausimais; įvairaus amžiaus Zarasų jaunimas ir valdžios atstovai: Zarasų p. Širvio progimnazistės: Justė Sipavičiūtė ir Ieva Stankevičiūtė, Antazavės J. Gruodžio gimnazistės: Greta Mieliauskaitė ir Austėja Gaulytė, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova, Zarasuose gyvenantys jaunuoliai: Agnė Komkienė, Gabriella Accetta, Zarasų viešosios bibliotekos darbuotojai: Danutė Karlienė, Jolanta Lementauskienė, Inesa Dumbravienė, savanoriai Iryna Zhukova ir Yuri Abrahamyan.

 

Mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius pradėjo diskusiją pristatydamas Zarasų rajono savivaldybės ekonominę būklę, švietimo įstaigas ir pasidžiaugė, kad JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Marcus Micheli mūsų mieste ir rajone lankosi jau ne pirmą kartą. Tuomet jaunimo reikalų koordinatorė papasakojo, kaip jaunimo politika vykdoma Lietuvoje, kaip jaunimas gali būti ir yra atstovaujamas valdžioje bei kokios nevyriausybinių organizacijų finansavimo galimybės.

 

JAV ambasadorės pavaduotojas padėkojęs už pristatymus kreipėsi į jaunuosius diskusijos dalyvius ir pakvietė juos papasakoti, su kokiais iššūkiais jie susiduria. Labiausiai jauni žmonės akcentavo transporto problemą su kuria susiduria norėdami iš seniūnijų pakliūti į renginius Zarasuose. Dalis diskusijos dalyvių teigė, kad jaunimui sunku surasti darbo gimtajame mieste, tačiau kiti džiaugėsi šiuolaikinėmis galimybėmis dirbti nuotoliniu būdu ir gyventi apsupti gamtos harmonijos.

 

M. Micheli pasidžiaugė, kad tiek šios diskusijos dalyviai, tiek lietuvaičiai laisvai kalba angliškai, o ne retai moka kelias užsienio kalbas. Taip pat JAV ambasadorės pavaduotojas pristatė stažuočių JAV programas, kurios skirtos moksleiviams: Benjamino Franklino jaunimo vasaros stovykla, ateities lyderių mainų programa Flex, ir moksleiviams ir mokytojams skirta programa ASSIST. Taip pat programos skirtos mokytojams: SUSI (vasaros kursai vidurinių mokyklų mokytojams) ir distanciniai mokytojo kursai JAV universitetuose – AE-Teacher program. Nors paraiškų priėmimas į daugumą šių programų šiems metams yra pasibaigęs, tačiau M. Micheli kvietė ruoštis naujam šaukimui.


Jaunimo reikalų koordinatorė pasidžiaugė, kad Zarasų „Ąžuolo“ gimnazistė Aistė Šakalytė vasarą dalyvavo "Camp exchange" programoje, pagal kurią dirbo su vaikais stovykloje Kalifornijoje. O praėjusią vasarą dalyvavo "Youth Leadership program for Baltic States" (jaunimo lyderių programa Baltijos šalims) Indianos universitete ir Washington D.C.


Šiuo metu į JAV yra išvykusi Akvilė Zajančkauskaitė pagal Flex programą, 9 mėnesiams.
 

Kadangi JAV ambasados atstovai turėjo vykti į kitus susitikimus, M. Micheli pasiūlė kitą kartą susitikti mokyklose bei kvietė jaunimą atvykti į ambasadą. Tad jeigu norėtumėte pasikviesti JAV ambasadorės pavaduotoją į susitikimą ar apsilankyti JAV ambasadoje Vilniuje, rašykite michelimr@state.gov

 

Jaunimo reikalų koordinatorė

Aksana Vorobjova

 

Nuotraukos

Svetlana Veikšrienė 2019-10-31 13:51:43
MERAS
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Fotodiena
Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?