2020 m. lapkričio 24 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Jaunimo reikalų taryba – galimybė jaunimui atstovauti save valdžioje

„Kaip yra vykdoma jaunimo politika Lietuvoje? Kas yra SJRT? Kas yra JRK? Kaip jaunimas gali atstovauti save valdžioje?“ Šiuos ir panašius klausimus kėlė ir ieškojo atsakymo į juos Jaunimo reikalų tarybų (toliau – JRT) nariai iš 16 Savivaldybių JRT nariams skirtuose mokymuose.


Ä® Jaunimo reikalų departamento (toliau – JRD) organizuotus mokymus spalio 2 dienos ankstų rytą važiavo ir Zarasų jaunimo reikalų tarybos nariai.


JRD direktorius Jonas Laniauskas pristatė jaunimo politikos sistemą Lietuvoje. Jos pagrindinis principas – visi sprendimai priimami dalyvaujant jauniems žmonėms. To garantija – Jaunimo politikos pagrindų įstatymas. Savivaldybės jaunimo reikalų taryba, pasak JRD direktoriaus: „Puiki galimybė jaunimui pamatyti kaip jaunimas atstovaujamas valdžioje“.


Jaunimo politika apima šias sritis: jaunų žmonių įgalinimas, dalyvavimas ir atstovavimas; darbas su jaunimu; jaunimo savanoriška veikla; tarpžinybinis ir tarpsektorinis bendradarbiavimas; jaunimo politikos administravimas (JRK ir JRD).


JRT – yra vienas iš jaunimo atstovavimo bÅ«dų. JRT veikla Lietuvos savivaldybėse vykdoma 15 metų. JRT – visuomeninė patariamoji institucija, lygybės principu sudaroma iš Savivaldybės administracijos ir (ar) Savivaldybės tarybos ir Savivaldybės teritorijoje veikiančių savivaldybės jaunimo organizacijų tarybos deleguotų atstovų.


Savivaldybėse, kuriose nėra regioninės organizacijų tarybos yra organizuojami Vieši visuotiniai jaunimo organizacijų rinkimai savivaldybėje.


Zarasų rajono savivaldybėje regioninė organizacijų taryba yra „Apskritas stalas“. Ä® naują Zarasų JRT kadenciją „Apksritas stalas“ delegavo šešis atstovus: Ernestą Šaltį, Nikolę Vavinskaitę, Korneliją Vitartaitę, Ugnę Tokariovaitę, Emiliją Račkauskaitę ir Gretą StankevičiÅ«tę. Kiti šeši Zarasų JRT nariai yra paskirti du iš Savivaldybės: Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Lamanauskas ir Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus buhalterė Ingrida Kotovaitė, o iš Savivaldybės tarybos išrinkti keturi nariai: Erikas Černovas, Daiva DÅ«dėnienė, Ingrida TatarÅ«nė ir Gintaris Petrėnas.


JRT veikloje jaunas žmogus kartu su Savivaldybės administracijos ir Savivaldybės tarybos atstovais priima sprendimus jaunimui aktualiais ir su jaunimu susijusiais klausimais.


Antroje mokymų dalyje su kolegomis iš kitų Savivaldybių bandėme praktiškai pritaikyti įgytas žinias ir dirbdami grupėse atsakinėjome į klausimus: Kaip įsivaizduojate SJRT veiklos planavimo procesą? Kokie klausimai turi bÅ«ti svarstomi, kokios veiklos turi bÅ«ti vykdomos? Kaip įsivaizduojate, kada SJRT veikla yra sėkminga?


Šie mokymai – tai puiki galimybė naujiems JRT nariams pagilinti žinias apie JRT, veiklos principus ir susitikti su kitų Savivaldybių JRT atstovais.


Linkime sėkmės mūsų naujos kadencijos JRT nariams!

 

Zarasų rajono savivaldybės
Jaunimo reikalų koordinatorė
Aksana Vorobjova

 


Svetlana Veikšrienė 2019-10-08 10:31:41