2020 m. birželio 1 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Jaunosios meninikės paroda „Išgirsk juos“

Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje atidaryta Kornelijos Vitartaitės autorinių dailės darbų paroda. Kornelija mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III klasėje bei Zarasų meno mokykloje dailės skyriuje.
 
Kornelijos piešinių paroda vadinas „Išgirs juos“. Tai senų žmonių portretai. Kiekvienam portretui skiriamas trumpas tekstas. Gal atrodytų keista, kodėl jaunystės ir grožio kultą propaguojančiame pasaulyje Kornelija piešia senus žmones? Atsako pati autorė:
 
– Piešimas man ne tik hobis, tai dalis mano gyvenimo. Kai man būna gera, aš užsiimu kūryba, kai liūdna – aš tai išlieju ant lapo. Su menais aš ruošiuosi sieti ateitį, studijas. Visada ieškau naujų galimybių, ugdau save kaip asmenybę. 
 
Kodėl seni žmonės? Trylika panašių veidų su gyvenimo išvagotomis raukšlėmis. Trylika skirtingų istorijų, kurių jau seniai niekas nebesiklauso... Seni žmonės didžiausia vertybė, tačiau mes taip dažnai tai pamirštam. Tarsi jie neegzistuotų.
 
Kuriame ir dedame viltis į jaunimą, tačiau pamirštame, kad be šių senų žmonių, kažkam tėvų, kažkam senelių ar prosenelių, mes čia nestovėtume...
 
Tereikia tiek nedaug – ir atsiskleis unikali kiekvieno istorija. Juk pažiūrėk, kiek jie išgyvenę, kiekvieno veidą išvagojusios raukšlės, pas visus skirtingai, čia daugiau, čia mažiau, bet kiekvienas jų turi. Tai gyvenimo raukšlės, kurios ateina su visais sunkumais, pasiaukojimais. Žilas plaukas tai išmintis, gyvenimo pamokos. Kartais ir visai nesaldžios. Bet kad ir kiek jie sunkumų išgyvenę, galbūt jų veidų nebepuošia šypsenos, tačiau akys vis dar žiba kaip vaiko. Akys, norinčios, kad išklausytų, kad pasisemtų patarimų, kad tiesiog pabūtų šalia. Argi daug tereikia? Mes visą gyvenimą gyvenam su mintimi, kad turėsim ką senatvėje papasakoti. Nepamiršk, kad tavęs senatvėj laukia tas pats. Kaip tu negirdi jų, taip kiti gali negirdėti tavęs.
 
Su ta mintimi sukurta ši paroda. Išgirsk juos. Tau atsiskleis unikalios istorijos, kitoks požiūris į gyvenimą. Tai nereiškia, kad turėsi pakeisti viską iš pagrindų. Bet patikėk, kažką ateičiai iš jų istorijų sau pasisemsi“
 
Ačiū, Kornelija, kad išdrįsai dalintis savo talentais, kad atsisuki į mūsų vertybes, kad drąsini draugus nebijoti išreikšti save. Linkime tau daug puikių idėjų ir sėkmės jas įgyvendinant!
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

Zarasų švietimo pagalbos tarnyba 2018-10-12 08:12:15