2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Jei tik labai nori...

Anastasijos KISELIOVOS nuotraukose – keletas parodos darbų.
  O ką mano apie šią parodą patys autoriai? 
GABIJA (17 m.): – Parodoje dalyvavau norėdama išbandyti jėgas, pažiÅ«rėti, kaip į visa tai reaguos bendraamžiai. Mano piešiniuose atsispindi meilė gamtai bei muzikai, jaunų žmonių santykiai, kartais paviršutiniški, kartais gilÅ«s jausmai. Parodose dalyvauju jau ne pirmą kartą, todėl žinau, kad dalyvavimas jose garantuoja gerai praleistą laiką bei patirtą malonumą. Manau, kad tokios veiklos kaip ši padeda mums praplėsti savo akiratį, tobulėti, tapti savarankiškesniems meno srityse.
AURIMAS (17 m.): – Dalyvauti parodoje pastÅ«mėjo pati jos idėja ir tema – parodyti kažką jauno, jausmų kitimą, suvokimą. Norėjosi palyginti savo ir kitų žmonių jausmų supratimą. Nesvarbu, kokio pobÅ«džio paroda – svarbu, kad bÅ«tų aiški idėja, kad žmonės norėtų ir galėtų atsiskleisti, o gal net gauti iš to naudos. Mano piešiniai spontaniški – kilus įkvėpimui, norui ir menkai idėjai galima išreikšti kažką tokio, ko iš tikrųjų nėra. Piešiau dėl savęs, o ne dėl parodos. Tiesiog norėjau praplėsti žmonių vizijas. Kol kas sulaukiu tik gražių žodžių.
VIKTORIJA (16 m.): – Man patinka piešimas bei tokio pobÅ«džio parodos. Piešdama  nė nebandžiau pataikyti į temą, išreiškiau tai, kas tuo metu  šovė į galvą, tiesiog išsiliejau. 
EVELINA (17 m.): – Mano piešinių pagrindinė mintis – laisvė, saugumo pojÅ«tis tarp draugų. Apskritai į tokias parodas žiÅ«riu teigiamai, nes įdomu ir malonu matyti, ką sugeba kiti žmonės. Šioji man davė daug naudos – pasisėmiau darbų idėjų iš kitų dalyvių, stengsiuosi praplėsti savo piešimo galimybes. Taip pat manau, kad yra bendraamžių, kurie piešia namie ir norėtų parodyti tuos savo darbus. Tikiuosi, ateityje atsiras daugiau norinčiųjų dalyvauti ir galėsime surengti dar vieną parodą.
SIMONA (16 m.): – Dalyvauti parodoje pastÅ«mėjo paprastutė mintis – noriu atsiskleisti... Labai patiko tema. Norėjau išlieti susikaupusias per daug nenormalias bÅ«senas ir toliau bÅ«ti eiline, kol jų vėl prisikaups. Tai, ką nupiešiau, sunku suprasti, bet ir nėra bÅ«tina, jei esi tik parodos praeivis. Tai yra jausmai, tiksliau, vienas. Jausmas bÅ«tent toks, kokį galima įsivaizduoti vizualiai. Pakankamai asmeniška, todėl abstraktu. „Nepasiekiamas gundymas“ – viskas tuo pasakyta. 
GalbÅ«t ši paroda ir joje eksponuojami piešiniai ne visiems patinka, bet tikiu, kad vis tiek atsiras nors vienas, kuris šią parodytę žiÅ«rinės ilgai ilgai, o tai reiškia, kad darbas ne veltui.
Nuomonės apie parodą paklausėme ir klubo „Lietus vitraže“ vadovės mokytojos Gitanos VASALAUSKIENĖS, be kurios pagalbos tikriausiai nieko nebÅ«tų nė įvykę. Mokytoja sakė: „Džiugu, kad mokiniai įprasmina savo laisvalaikį bandydami kurti. Daugelis jaunų žmonių bando išreikšti savo mintis, nuotaikas spalva, vaizdu ar žodžiu, bet ne visi išdrįsta tuo pasidalyti. Klubo „Lietus vitraže“ nariams po fotografijos parodos kilo mintis surengti piešinių parodą. Apsidžiaugiau, kad tai pačių mokinių idėja, kad išvysime naujų darbų. Jie iš tiesų įvairÅ«s ir įdomÅ«s, matyti, jog parodos autoriai jiems skyrė daug laiko, kruopštumo ir kantrybės. Smagu, kad „vitražiečių“ idėją palaikė ir kiti gimnazistai – jų piešiniai taip pat puošia parodą“.
Kaip viena iš parodos dalyvių, galiu pasakyti – mums pavyko kažką padaryti. Gal paroda ir nėra ideali, bet tai juk tik pradžia. Ateityje sieksime ne tik geriau piešti, bet ir parodą įdomiau pristatyti, kviesime prisijungti daugiau bendraamžių. Tiesą sakant, kviečiame jau dabar – visi piešiantys, klijuojantys, purškiantys žmonės, nebijokite atsiskleisti! Kartu mes parodysim, ką galim.
Parodos dalyvius kalbino Arianda GRIŠÄŒENKO ir Anastasija KISELIOVA, parengė Anastasija.
Nuotraukos

Anastasijos KISELIOVOS nuotraukose – keletas parodos darbų.Eimantė Petrauskaitė 2012-03-11 12:33:46