2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Judesys ir laimė Zarasų „Lakštingalos“ mokykloje

Šokis – visapusiška nauda kÅ«nui, dvasiai ir protui. Kiekvienas iš mÅ«sų puikiai žinome, kad fizinis aktyvumas yra pagrindinis kelias į sveiką ir pilnavertį gyvenimą. BÅ«ti sveikais norime visi, tačiau prakaituoti sporto salėse, nuobodžiai mankštintis tikrai dažnai sunku prisiversti. Išeitis – šokis. Tai malonus judėjimas, kuris lavina visą kÅ«ną. Jo metu fizinė sveikata pasiekiama neperkraunant kažkurios raumenų grupės, todėl jie formuojasi mažesnėmis organizmo pastangomis.

 

Tai puikiai žino ir perteikia „Line step“ kolektyvo-bendruomenės narės. Bendruomenė 2023 metais gegužės mėnesį švęs savo veiklos dešimtmetį. Ją subÅ«rė energinga ir nuolat trykštanti gera nuotaika linijinių šokių vadovė Jurgita Mikutavičienė. Bendruomenės „Line step“ siekis – plėtoti šokio kultÅ«rą, kultÅ«rinio turizmo sritį, skatinti sveiką gyvenseną, didinti užimtumo lygį bei formuoti ir tenkinti visuomenės laisvalaikio poreikį. Nuo pat įsikÅ«rimo bendruomenės nariai dalyvavo įvairiuose renginiuose ne tik Zarasų rajone, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose. Užsienyje „Line step“ kolektyvas taip pat pristato savo kÅ«rybinę veiklą reprezentuodamas Zarasų kraštą.

 

Siekdama kelti bendruomenės narių kÅ«rybiškumo lygį, bendruomenė organizavo ir kelerius metus Zarasuose vedė šokio užsiėmimus, skirtus įvairioms gyventojų grupėms. Net ir pandeminiu laikotarpiu veikla nesustojo – ji įgavo naują formą – buvo sukurtos online šokio kÅ«rybinės užimtuvės ir „Master class“ pamokos. Jos buvo parengtos remiantis sveikatingumo metodikomis ir pritaikytos įvairaus amžiaus ir gabumų visuomenės grupėms.

 

„Line step“ bendruomenė aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, o šiais metais nariai įgyvendino projektą „Bendruomenės „Line step“ narių veiklos stiprinimas įgyvendinant kÅ«rybiškas ir sveikatinimo veiklas“ ir turėjo galimybę įsigyti sportinius šokių kostiumus, sportinius batus bei šokių batus už skirtą Zarasų rajono savivaldybės dalinį projekto finansavimą bei bendruomenės narių prisidėjimą.

 

Projekto metu Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos Zarasuose ir Magučių skyriaus vaikučiai bei personalas turėjo galimybę atrasti dar vieną fizinio aktyvumo formą, itin noriai ir aktyviai dalyvavo šokių ir kompozicijos mokymų kÅ«rybinėse dirbtuvėse. Dalyviai per šokį keliavo į įvairias pasaulio šalis. Šokti mokėsi tiek mergaitės, tiek ir berniukai. Pastariesiems sekėsi kiek sunkiau, tačiau su gera nuotaika įveikė visus šokio niuansus, pasirinkus tinkamą muziką ir paprasčiausius žingsnelius – judėjimą pristatomu žingsniu dešinėn ir kairėn, ėjimą pirmyn ir atgal, pasikeitimą vietomis ir, žinoma, nuotaikai pakelti plojimus bei spragsėjimus pirštais, judėjimą ratu. Šios veiklos vaikams suteikė džiaugsmo, šiltų emocijų, mokyklos darbuotojai, pedagogai dėkojo už neįprastus ir inovatoriškus užimtumo bÅ«dus. Skatinti bendruomenės „Line step“ narių aktyvią veiklą, kÅ«rybiškumą bei saviraiškos galimybes vykdant kÅ«rybines veiklas su vaikais – toks šio projekto, dalinai finansuojamo Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis pagal NVO dalinio finansavimo programą, tikslas. Bendruomenė „Line step“ dėkoja savo partneriams ir šauniesiems dalyviams už bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą.

 

Bendruomenės „Line step“ nariai po projekto įgyvendinimo planuoja toliau dalyvauti kÅ«rybinėse, šokių mokymo veiklose ir jas pristatyti Zarasų krašto visuomenei renginių metu bei reprezentuojant Zarasų kraštą Lietuvoje (kasmetinis dalyvavimas tarptautiniame festivalyje Palangoje) ir/ar užsienio šalyse.

 

Mokslininkų įrodyta, kad išgirdus muziką ir pradėjus judėti, smegenys pradeda gaminti laimės hormonus– endorfinus. MÅ«sų bendruomenė stiprina ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, ir linki Jums kuo daugiau endorfinų!

 

Informaciją pateikė Jurgita Mikutavičienė


Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-28 11:46:11