2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

JUODAS KAMPAS: „Mokytis“ pradeda nuo 7 val. ryto

 Kaip kiekvienoje mokykloje, taip ir Zarasų mokyklose pamokos prasideda nuo 8 val., tačiau kai kuriems mokiniams į mokyklą tenka atvykti jau 7 val., kai kitus dar tik budina žadintuvo skambėjimas.
Apie tai man su nuoskauda papasakojo mokiniai, gyvenantys Apkartų bei gretimuose kaimuose. „Taip norėtųsi dar nors valandėlę ilgiau numigti, bet, deja, neleidžia mokyklinio autobusiuko grafikas ZARASAI –APKARTAI–ZARASAI, kuris prie mano namų rytą bÅ«na 6,57 val. Taigi kelios minutės po septynių aš jau darau mokyklos duris... Ir taip kiekvieną rytą tenka visą valandą iki pamokų pradžios leisti laiką mokyklos koridoriuose“, – pasakojo viena gimnazistė.
   Dar nieko, jei vaikai jau didesni, bet yra ir mažesnių, važinėjančių šiuo autobusiuku. Tėvai nerimauja, taip anksti vaikus išleisdami į mokyklą, nes juk mažesniųjų vaizduotė itin laki, neturėdami ką veikti jie greitai susigalvoja savo veiklos, kuri kartais gali neišeiti į naudą. Ir taip tėvams kiekvieną dieną tenka jaudintis, ar saugiai vaikas praleis tą valandą iki pamokų, tuo labiau, kad artėja žiema – pats tamsiausias paros metas.
    Visai ne per seniausiai Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių tėvai rinko parašus dėl to, kad pakeistų autobusiuko grafiką, nes dauguma tėvų yra juo pasipiktinę. Kai kurie net neleidžia savo atžaloms važinėti autobusiuku, o rytais į mokyklą veža vaikus patys, tačiau juk ne visi tėveliai turi tokias galimybes. Taigi surašÄ— savo nusiskundimus, pageidavimus, surinko parašus ir visa tai pristatė Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultÅ«ros skyriui. Ir ką? Gavo nė kiek nepaguodžiantį atsakymą: „Geltonasis autobusiukas, važiuodamas maršrutu Zarasai – Apkartai – Bitumo bazė – Zarasai, į miesto mokyklas atveža 16 mokinių, iš kurių 3 yra pradinių klasių mokiniai. Vėlesniais reisais pradinių klasių mokinių važiuoja gerokai daugiau. Pavėlinti Apkartų maršrutą galėtume tik sukeisdami rytinius maršrutus vietomis, tačiau tokiu atveju kitiems mokiniams tektų atvažiuoti anksčiau. Tokį maršrutų laiko keitimą planuojame daryti kartą per metus. Ryte atvažiavę mokiniai randa atrakintas mokyklas, jose visada yra budintis asmuo, kuris prižiÅ«ri bendrą tvarką mokykloje“, – taip išdėstyta tame atsakyme, kurį pasirašÄ— rajono savivaldybės Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius.
  Nieko sau „paguoda“. Vadinasi, 16 vaikų ir toliau turės keltis dar nakčiai nepasibaigus, o jų tėvai ir toliau nerimaus, nebÅ«dami tikri, kad jų vaikai tikrai nueis tiesiai į mokyklas. Be to, budintis asmuo juk negali persiplėšti ir mokinius vienu metu prižiÅ«rėti visuose mokyklos aukštuose vienu metu.
   Beje, mokinių tėvai man sakė pastebėję dar vieną dalyką – kai kuri nors kaimo mokykla reorganizuojama, rajono savivaldybės vadovai ir atsakingi valdininkai prisižada visais šventaisiais, kad mokiniai bus patogiai ir laiku vežiojami į miesto mokyklas. Pasirodo, toli gražu taip nėra (ir ateityje, ko gero, nebus), jei net tokio netolimo maršruto savivaldybė negali tinkamai sureguliuoti.
    ŠÄ¯ kartą tikrai pasipiktinusios JUODO KAMPO gyventojos Piktosios Žiurkės pasakojimą užrašÄ— Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ

Eimantė Petrauskaitė 2011-12-28 14:04:51
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?