2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kaip įveikti nemalonius įpročius?

 Henri-kas, anksčiau nešiojęs ant akių krentančius plaukus, ir dabar lyg juos at-mesdamas vis kresteli galvą, nors plaukus jau senokai kerpasi trumpai. Evelina iš nuobodulio pradeda koja trypti kokį nors ritmą. Viktorija groda-ma pianinu ir įsijausdama į muziką ima garsiai kvėpuoti – iš šalies atrodo keistai, bet merginai tai labai padeda ir ji pelnė ne vieną apdovanojimą. O štai Karolina vengia akių kontakto su pašnekovu, nors neturi tam priežas-čių. „Susivokdama, jog taip darau, pasijaučiu nejaukiai“, – guodžiasi mer-gina. Nojus, kaip ir daugelis jaunų žmonių pabandęs rÅ«kyti, niekaip negali atsikratyti šio kenksmingo įpročio. Problemų turi ir Tomas. „Kai pradedu nervintis, mano kÅ«ną apima drebulys, ypač dreba rankos. Kaip vaikinas la-bai to gėdijuosi ir nežinau, kaip to atsikratyti“, – skundžiasi Tomas.
Psichologai yra prirašÄ™ begalę įvairių straipsnių, kaip atsikratyti vieno ar kito įpročio ar priklausomybės: norintiems mesti rÅ«kyti patariama valgyti ledinukus, nagų kramtytojams – pirštus barstyti druska („naguočiai“, pa-bandykite, turėtų padėti) ir pan. Bet žodis iš pirmų lÅ«pų visada veiksmin-gesnis. Taigi mes ir paprašÄ—me Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos psichologės Genovaitės VADAIŠIENĖS patarimų, kaip atsikratyti vieno ar kito įpro-čio.
„Visų pirma jums patiems reikia suvokti, kokiose situacijose jÅ«sų įpro-tis dažniausiai pasireiškia. Nepatingėkite, įsigykite sąsiuvinį ir kasdien apra-šykite visas situacijas, susijusias su nekenčiamu veiksmu. Po savaitės vis-ką gerai išanalizuokite. Po kurio laiko pajusite, kad jÅ«sų „toks artimas šir-džiai“ įprotis nors dar neišnyko, bet jau tapo jums patiems pastebimas ir atstumiantis. Tarkim, jÅ«s pripratote iki kraujo nukramtyti odeles apie na-gus. Jei jÅ«s tai anksčiau darydavote „mechaniškai“, tai yra nesuvokdami, tai dabar neramioje situacijoje pajusite stiprius trukdžius – nelemtos šerpe-tos jums net trukdys ir atitrauks dėmesį nuo problemos. Šis atradimas bus jums netikėtas, gal net norėsis grįžti prie savo išsigelbėjimo – „brangiojo“ įpročio. Svarbiausia, nepasiduokite tokiai pagundai ir nepraraskite kontro-lės. Na, o dabar reikia apdovanoti save už patiriamas kančias. Tai geriau-sia padaryti keičiant įprotį kuo nors kitu. Žmonėms, kurių įpročiai susiję su rankomis, labiausiai tiks koks nors nedidelis apvalus daiktas, sunkokas, vėsus ir malonus liesti, pavyzdžiui, stiklinis kamuoliukas. Jei įpročiai susiję su burna (rÅ«kymas, lÅ«pų kandžiojimas ar net keikimasis), reikėtų paliesti lÅ«pas kuo nors šaltu – ledo gabalėliu, metaliniu daiktu. Jei tai „kojinis“ įprotis (kojų drebinimas, trÅ«kčiojimas, trepsėjimas), atsistokite į „trečią“ poziciją (kulnai kartu, kojų pirštai į išorę)“, – pataria psichologė G. Vadai-šienė.
AčiÅ« psichologei už išties naudingus patarimus! Pabandykite jais pasi-naudoti. Ir prisiminkite – įpročių galima atsikratyti, tereikia pasitelkti norą bei valią. Sėkmės!
Bendraamžius ir psichologę kalbino bei straipsnį parengė Arianda GRIŠÄŒENKO, jai talkino Milda KOLESNIKOVAITĖ ir Dominyka PARADNIKAITĖ. 
 
NuotraukosArianda Griščenko 2013-04-15 17:42:54
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?