2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kaip jautiesi, naujoke?

 Daugeliui atrodo, kad mokiniams svarbiausias tikslas turi bÅ«ti mokslai ir tik mokslai. Žinoma, iš dalies taip ir yra, bet labai didelę reikšmę tiek žmogui, tiek jo nusiteikimui mokytis turi ir aplinka. Naujokams tikrai labai svarbu, kaip juos sutiks klasės draugai arba kaip į juos naujoje mokykloje žiÅ«rės vyresniokai. Žinoma, ir mokytojai, prie kurių taip pat kai kuriems reikia daug laiko priprasti, juk ne kiekvienam pakeisti aplinką yra lengva.
Na, bet kiekvienas iš mÅ«sų viską išgyvena skirtingai, todėl bÅ«tų įdomu sužinoti pačių naujokų nuomonę – kaip jie jaučiasi naujoje mokykloje? 
UGNĖ (15 m.): „Labai sunku bÅ«tų viską apsakyti... Svarbiausias dalykas – jaučiama, kad esi gimnazijoje. Mokytojai jau žiÅ«ri į mus kaip į vyresnius mokinius, o ir su aukštesniųjų klasių mokiniais problemų nekyla, nes daugumą jų pažinojau iš anksčiau. Žodžiu, kokių nors sunkumų naujoje mokykloje nepatyriau“.
RIMAS (17 m.): „O manote, kad lengva? Tiems, kurie pereina iš vienos miesto mokyklos į kitą, neretai visa klase, suprantama, kad nieko baisaus. Sunkiau tiems, kurie ateina iš kaimo mokyklų. Stengiuosi neskubėti su vertinimais, nepuolu ieškoti draugų, pataikauti, įtikti, patikti... Atrodo, jau esu laikomas keistuoliu, vienišiumi, bet bent jau niekas nesikabinėja...“ 
EGLĖ (17 m.): „Normaliai. Aišku, reikėjo laiko priprasti prie naujos aplinkos, naujų žmonių – tiek bendraklasių, tiek mokytojų, bet greitai susibendravau. Susiradau naujų draugų – man tai nėra sunku“. 
DANIELĖ (15 m.): „Man patinka ši mokykla, ji labai skiriasi nuo mano buvusios – čia palyginti taip ramu, kartais bÅ«na net keista. Mokytojai čia nuostabÅ«s, visi tokie draugiški, šmaikštÅ«s, suprantantys bei visada pasirengę padėti. Apie mokinius nuomonė taip pat labai gera – visi atrodo tokie suaugę, visada padeda, jeigu tik ko prireikia. Prie visko pripratau labai greitai. Kol kas tikrai neturiu kuo skųstis...“
MIGLĖ (16 m.): „Senojoje mokykloje buvau sava... Atrodo, ir mylima. Čia gi esu visai svetima, atėjusi iš rajono mokyklos, taigi „kaimietė“... Kai kam jau užkliuvo mano išvaizda, kai kam – išsprÅ«dę keli tarmiški žodžiai... Nespėjau kojų sušilti, o jau pravardę gavau. Jaučiuosi prastai, taip norėčiau grįžti į savo senąją mokyklą...“ 
TOMAS (17 m.): „Mokyklą teko pakeisti, nes baigus pagrindinę teko rinktis, kur noriu mokytis toliau, štai ir pasirinkau „Ąžuolo“ gimnaziją. Labai džiaugiuosi, jog greitai prisitaikiau prie naujos aplinkos, nepatyriau jokių sunkumų pritapdamas. Nesu išrankus, todėl klasės, kurioje norėčiau mokytis, nesirinkau, bet savąja esu patenkintas. Manau, jog mano adaptacija puikiai pavyko“. 
ANASTASIJA (17 m.): „Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad dar mokantis vidurinėje mokykloje teks pabÅ«ti naujoke, bet taip jau nutiko... Senojoje mokykloje man labai patiko, ji buvo kaip antrieji namai, dažnai ten likdavau ir pasibaigus pamokoms, nes turėjau atsakingų pareigų. Ir štai dabar teko viską keisti... Ne, eidama į naują mokyklą aš nebijojau, labiau priešingai – to laukiau. Nors iš pradžių buvo keista sėdėti naujose klasėse su nepažįstamais žmonėmis, klausytis naujų mokytojų balsų, gerti arbatą kitoje valgykloje, žaisti tinklinį kitokioje sporto salėje, bet vėliau pripratau. Vien dėl kelių mokytojų, kuriuos aš labai gerbiu, galiu pasakyti, kad nesigailiu perėjusi į šią mokyklą. O ir klasiokai yra tiesiog nuostabÅ«s, kiekvienas savaip įdomus. Pagaliau aš labai mėgstu pokyčius ir šiaip manau, jog, jei esi komunikabilus žmogus, neturėtų kilti sunkumų bendraujant su bendraamžiais“. 
Bendraamžius kalbino Viktorija BRATIŠKAITĖ, Arianda GRIŠÄŒENKO, Vilija BUČENKAITĖ ir Ingrida VYTAITĖ, parengė Viktorija.
 

Arianda Griščenko 2012-11-05 19:19:52
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?