2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Karantinas pratęstas mėnesiui, grąžinamas visuotinis judėjimo draudimas

Vyriausybė penktadienį pritarė siÅ«lymui karantiną visoje šalyje pratęsti iki balandžio 30 dienos. Taip pat pritarta, kad nuo šeštadienio iki balandžio 5-osios bÅ«tų grąžintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

 

„Duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius per 14 dienų tenkantis 100 tÅ«kst. gyventojų pastarosiomis dienomis buvo beveik 280, teigiamų tyrimų dalis per 7 dienas buvo virš 7 proc. Vidutinis atvejų skaičius per 7 dienas siekia 611. Apskritai, paskutines dvi savaites ir susirgimų skaičius ir teigiamų testų dalis, deja, pradėjo didėti“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras ArÅ«nas Dulkys.

 

Ministras teigė, kad dėl COVID-19 ligoninėse guli beveik 800 žmonių, kurių daugiau nei 650 reikalingas gydymas deguonies terapija. Beveik 100 žmonių gydomi reanimacijoje.

 

A. Dulkys taip pat sakė, kad 14 šalies savivaldybių patenka į vadinamąją „juodąją zoną“. Tiesa, 17 savivaldybių situacija yra žymiai geresnė, sergamumas jose neviršija 100 atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų per 14 dienų.

 

„Pažymėtina, kad situacijos pokyčiams įtakos gali turėti artimiausių 2-3 savaičių bėgyje Lietuvoje patvirtintos viruso mutacijos, kurios nustatytos atlikus sekoskaitos tyrimus. Lietuvoje nustatyti jau 225 vadinamosios britiškosios mutacijos atvejai“, – sakė A. Dulkys.

 

Ministras kalbėjo, kad britiškoji koronaviruso mutacija yra susijusi su lengvesniu viruso išplitimu, su ja taip pat gali bÅ«ti susijęs didesnis sergamumas Vilniaus mieste. A. Dulkys taip pat priminė, kad patvirtinti pirmieji Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos atvejai, be to, aiškinamasi dėl kitų atvejų.

 

Kas keisis?

Vyriausybė pritarė, kad visoje šalyje galiojantis karantinas bÅ«tų pratęstas iki balandžio 30 dienos.

 

Taip pat pritarta, kad iki balandžio 5-osios bÅ«tų ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jÅ«rų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiÅ«ros paslaugų.

 

Judėjimas bÅ«tų leidžiamas didžiųjų miestų ir jų žiedinėse savivaldybėse. Kitaip tariant, judėti bÅ«tų galima iš Alytaus miesto į Alytaus rajoną, iš Kauno miesto į Kauno rajoną, iš Vilniaus miesto į Vilniaus rajoną, iš Panevėžio miesto į Panevėžio rajoną, iš Šiaulių miesto į Šiaulių rajoną, iš Klaipėdos miesto į Klaipėdos rajoną.


Svetlana Veikšrienė 2021-03-26 14:48:32
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?