2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kas, kaip ir kada prižiūrima žiemą? Kelininkai dalinasi informacija

Žiemos sezonu galima pastebėti, kad vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos nebarstomos, čia tik nuvalomas perteklinis sniegas. Ekspertai aiškina, jog žiemos valstybinių kelių priežiÅ«ros darbai skirstomi į skirtingus 5 priežiÅ«ros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ar barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, jungiantys didžiausius miestus ar gyvenvietes, toliau prioritetine tvarka prižiÅ«rimi mažėjančio intensyvumo keliai.

 

I priežiÅ«ros lygis. Kelių priežiÅ«ros tarnybos šiuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu. Kelias turi bÅ«ti nuvalytas ir pabarstytas praėjus ne daugiau kaip 2 val. po to, kai nustoja snigti ir (arba) pustyti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelio dangos sniego neturi bÅ«ti. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali bÅ«ti ne didesnis kaip 4 cm.

 

Pirmu priežiÅ«ros lygiu prižiÅ«rimi keliai Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Via Baltica, Vilniaus pietinis aplinkkelis, Vilnius–Panevėžys ir kelio Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožas nuo Vilniaus iki Trakų.
 
II priežiÅ«ros lygis. Šiuo lygiu prižiÅ«rima didžioji dalis magistralinių kelių ir intensyviausi krašto keliai. Kelių priežiÅ«ros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi bÅ«ti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelių dangos gali bÅ«ti tik atsitiktinės sniego provėžos. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali bÅ«ti ne didesnis kaip 7 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius bÅ«tina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrÅ«kti ne ilgiau kaip 4 val.
 
III priežiÅ«ros lygis. Šis lygis apima dalį krašto kelių ir intensyviausių rajoninių kelių prižiÅ«rą. Kelių priežiÅ«ros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 19 val. Šie keliai turi bÅ«ti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelių dangos gali bÅ«ti ne gilesnių kaip 2 cm sniego provėžų. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali bÅ«ti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius bÅ«tina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrÅ«kti ne ilgiau kaip 8 val.
 
IV priežiÅ«ros lygis. Pagal šio lygio aprašymą prižiÅ«rimi krašto ir rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 1000 automobilių per parą. Kelių priežiÅ«ros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 18 val. Šie keliai turi bÅ«ti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 6 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego gali bÅ«ti iki 3 cm. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali bÅ«ti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius bÅ«tina pabarstyti iki 12 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrÅ«kti ne ilgiau kaip 10 val.
 
V priežiÅ«ros lygis turi užtikrinti pagrindinį eismo kokybės lygį ir kelio tinkamumą naudoti. Pagal šÄ¯ priežiÅ«ros lygį prižiÅ«rima didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. V priežiÅ«ros lygio kelių ruožai barstomi arba taikomos suspausto sniego ar ledo šiurkštinimo priemonės tik atsiradus itin slidžiai kelio dangai, t. y., esant lijundrai ar susiformavus šlapiam ledo sluoksniui ant kelio dangos. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms orų sąlygoms, neturi bÅ«ti didesnis kaip 10 cm. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali bÅ«ti ne didesnis kaip 15 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrÅ«kti ne ilgiau kaip 24 val.
 
Nustatytiems kelių priežiÅ«ros kokybės reikalavimams išimtys taikomos tik išskirtiniais atvejais, esant ypač sudėtingoms orų sąlygoms.
 
Informaciją apie kelių bÅ«klę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galite rasti interaktyviame žemėlapyje ÄŒIA. AB „Kelių priežiÅ«ra“ visuomenei atvėrė ir slidžius kelius prognozuojantį žemėlapį, kuris įvertinęs duomenis, gaunamus iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos (KOS) stotelių, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, geografinės informacinės sistemos (GIS), barstytuvų ir kt., atvaizduoja apibendrintas orų sąlygas 1-4 priežiÅ«ros lygio keliuose iki 8 val. į priekį.
 
Žemėlapyje vaizduojamos slidaus kelio rizikos kategorijos, kurios skirtos iš anksto perspėti kelių naudotojus apie pavojingus meteorologinius reiškinius bei padėti pasirinkti saugesnį kelionės laiką ar maršrutą – jis pasiekiamas ÄŒIA.
NežiÅ«rint į dideles kelininkų pastangas ir operatyvumą, net ir naudojant specialius dirbtiniu intelektu grindžiamus kelių oro sąlygų prognozės modelius, neįmanoma 100 proc. užtikrinti, kad kai kuriuose kelių ruožuose nesusidarys slidi danga. Visos priemonės yra taikomos tam, kad tikimybė susidaryti slidžiai dangai bÅ«tų sumažinta iki minimumo, todėl vairuotojų prašoma įvertinti žiemos sąlygas keliuose: pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu.
 
Už valstybinės reikšmės kelių priežiÅ«rą žiemą (valymą, barstymą ir kt.) yra atsakinga AB „Kelių priežiÅ«ra“. Už vietinių kelių ir gatvių priežiÅ«rą atsakingos savivaldybės. LAKD yra atsakinga už valstybinės reikšmės kelių atkÅ«rimą, priežiÅ«rą ir plėtrą. Lietuvoje yra daugiau kaip 21 tÅ«kst. km valstybinės reikšmės kelių.
 
Zarasų rajone pagal lygius suskirstyti valstybiniai keliai:
 
Kelio numeris
Kelio pavadinimas
Atkarpa
Lygis
Magistralinis kelias A6
Kaunas–Zarasai–Daugpilis
149,99 iki 185,243 km
II
Krašto kelias 102
Vilnius–Švenčionys–Zarasai
144,488 iki 162,869 km
III
Krašto kelias 117
Zarasai–Bradesiai–Obeliai
0,0 iki 27,347 km
III
Krašto kelias 178
Bradesiai–Dusetos–Daugailiai
0,0 iki 29,197 km
III
Krašto kelias 179
Dusetos–Degučiai–DÅ«kštas
0,0 iki 16,340 km
IV
Krašto kelias 179
Dusetos–Degučiai–DÅ«kštas
16,34 iki 41,427 km
III
Rajoninės reikšmės kelias 3610
Lukšiai–Kalbutiškės–Dusetos
11,04 iki 14,062 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5303
Lupenka–Turmantas–Tilžė
0,0 iki 14,205 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5305
Zarasai–Vencavai–Antalieptė
0,0 iki 4,65 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5308
Dusetos–Antazavė–Kumpuoliai
0,0 iki 9,445 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5310
Dusetos–Užpaliai–Vyžuonos
0,0 iki 2,3 km
III
Rajoninės reikšmės kelias 5312
Vesalava–Liaudėnai–Visaginas
0,0 iki 10,107 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5315
Zarasai–Gražutė–Biržūnai
0,0 iki 1,198 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5323
Aviliai I–Aviliai II–Dusetos
0,0 iki 4,527 km
IV
Rajoninės reikšmės kelias 5335
Sarakiškės–Dimitriškės
0,0 iki 1,140 km
IV
 
Visi kiti keliai yra V priežiūros lygio keliai.
 
 
Kelių priežiūros informacija
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2023-11-29 16:50:05
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?