2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kas tingi labiau: mokiniai ar mokytojai? (Apie Rugsėjo 1-osios šventę)

 Na, o Rugsėjo 1-osios šventė mokyklose šÄ¯met vyko...  rugsėjo trečią dieną (pirmadienį). Deja, ji taip pat nei stebino, nei kėlė džiÅ«gavimų. Truko labai trumpai – pusvalandį, gal kiek daugiau. Mokiniai susirinko prie savo mokyklų, išklausė jiems skirtų palinkėjimų, gražių žodžių, pirmokėlių ar abiturientų pasveikinimo ir skubėjo su auklėtojomis į savo klases, tačiau ir ten neužsibuvo...
Dauguma šventės dalyvių buvo pasipuošÄ™, atrodo, tikėdamiesi sulaukti tos tikrosios šventės, tačiau to neįvyko, ir visi (bent jau, manau, dauguma, ypač abiturientų) išÄ—jo iš mokyklų su viduje tvyrančiu liÅ«desiu ir nusivylimu – kas namo, kas galbÅ«t pratęsti „šventės“ kokioje kavinukėje...
Ką gi iš tiesų Zarasų jaunimas mano apie šiųmetę Rugsėjo 1-osios (ar Rugsėjo 3-iosios) šventę?
SIMA (17 m.): – Aš esu už tai, jog Mokslo ir žinių šventė bÅ«tų ne savaitgalį, o darbo dieną, juk ir į mokyklą einame darbo dienomis. Kadangi šiemet mokslo metus pradėjome rugsėjo 3 dieną, aš likau patenkinta, nes... atostogos prasitęsė keliomis dienomis, o juk visi žinome, kaip sunku įsijungti į ritmą. Dėl Rugsėjo  1-osios šventimo mÅ«sų mieste esu šiek tiek nusivylusi, girdėjau, kad vyko kažkoks renginukas, bet jame nedalyvavau... Gal trÅ«ko reklamos ar tiesiog įdomesnės programos. Šiaip jau šios šventės aš visai nepasigendu, ir daug kam ta Rugsėjo 1-oji apskritai nėra šventė. 
AURIMAS (17 m.): – Man Rugsėjo 1-oji asocijuojasi su ėjimu į mokyklą, taigi tikrąją šventę ir pajautėme tik pirmadienį. Šventė buvo kaip ir kasmet: viskas gražiai, su kalbomis, pristatymu, įėjimu ir pan. Šią šventę, spėju, parengti nėra taip paprasta, reikia įdėti darbo. Jei turėčiau galimybę, ką keisčiau?.. Man patikdavo, kai prieš keletą metų dvyliktokai į mokyklą vesdavo pirmokėlius – tu išeini, baigi mokyklą ir atvedi naujus mokinius, tegul ir į kitą mokyklą... Tai bÅ«davo labai miela.
DONATAS (16 m.): – Aš Rugsėjo 1-osios (šÄ¯met – Rugsėjo 3-iosios) proga tikėjausi, jog bus kokia mugė, koncertas arba mokyklų mokiniai parengs kokį vaidinimą ar koncertą. Juk šiuolaikinis jaunimas toks aktyvus. Manau, bendraamžiams tai bÅ«tų įdomu, smagu. Ir mokinių tėvai taip pat norėtų kokio renginio. Tiesa, dauguma tėvų nebuvo susirinkę prie mokyklų per šÄ¯ pirmąjį skambutį – juk darbo diena.
Na, po šių mokslo metų pradžios paminėjimo su draugais ėjome į kavinę, valgėme picą, ledus, gėrėme kokteilį, o po to visi skirstėmės į namus. Nuobodu.
Ateinančiais metais mielai imčiausi iniciatyvos kurti šventę, jei tik rasčiau daugiau bendraminčių, juolab Rugsėjo 1-oji kitąmet bus sekmadienį.
EDVINAS (16 m.): – Gal ir gerai, kad Rugsėjo 1-osios šventė buvo atkelta į rugsėjo trečiąją, nes šeštadienį daug kas bÅ«tų paprasčiausiai neatėjęs – juk nebÅ«na nieko įdomaus. Ir šÄ¯met šventės labai trÅ«ko. Norėjosi kokio koncerto, daug, labai daug geros muzikos... Kitais metais mielai sutikčiau rengti šventę, jei kas pagelbėtų dėl aparatÅ«ros... Na, o šÄ¯met nieko nesitikėdamas keliavau savais keliais... Tiesa, negaliu nepaminėti – grįžusį namo mane pasitiko močiutė su tortu – taigi atšventėme su ja. 
GINTĖ (16 m.): – Tikėjausi didesnės šventės, o buvo labai neįdomu ir nuobodu... Teko girdėti, kad ir kitose mokyklose nieko gero nebuvo. Mokslo metų pradžios šventę teko užbaigti su draugais...
O ką apie Rugsėjo 1-osios šventę mano mokytojai? Pasirodo, kai kurie mokytojai labai skeptiškai vertina šios šventės surengimą. Jų nuomone, mokiniai nori to, ko patys negali (arba tingi, o gal nesiryžta) sukurti, jie nori šventės, tačiau laukia, kad viską padarytų kiti, kad tai padarytų mokytojai, o juk šventė turėtų bÅ«ti surengta pačių moksleivių – gal jų pačių koncertas ar vaidinimas. Mokytojai teigė, kad ne kartą teko pajusti moksleivių, ypač abiturientų, abejingumą rengiantis šiai šventei, mat daugelis, girdi, neturi laiko repeticijoms, tingi ką nors įdomaus sugalvoti.
O štai šią septyniolikmečio JUSTO (vardas pakeistas) nuomonę rengdamos medžiagą specialiai palikome pabaigai – tai lyg atsakymas ir bendraamžiams, ir mokytojams:
– Šventė buvo nuobodi? Tai kad jos visai nebuvo! Keletas svečių, keletas kalbelių – ir eikit kuo toliau nuo mÅ«sų galvų... Niekam nieko nereikia rengti, vargti... Aš gi manau kitaip. Dalis jaunimo tikrai nežino, ko nori, – patys nepakrutės, o kitus tuoj sukritikuos, arba užsiplieskia – padarysiu, bet kai reikia – lieka šnypštas. Tačiau kiek tokių, kurie ir vasarą grojo, dainavo, šoko. Kiek tokių, kuriems tikrai nusibodo dykinėti, kurie pašaukti bÅ«tų mielai susibėgę krÅ«von – jau vien dėl pabuvimo kartu. Tačiau pašaukti, manau, turėtų mokytojas, bent vienas, negi visi iš daržų neišlipa, iš virtuvių neišeina? Dar klausimas, kas labiau tingi?.. Kodėl, girdi, ne mes, jaunimas, patys darome... Kartą bandžiau – sako, ko kišiesi, kas tavęs prašo –  kaip šlapiu skuduru per marmÅ«zę... Ilgam praėjo noras... Štai ir rezultatas – nuobodu buvo visiems...
Moksleivius ir mokytojus kalbino Dominyka PARADNIKAITĖ ir Vilija BUČENKAITĖ. 

Arianda Griščenko 2012-10-15 16:17:59
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?