2020 m. liepos 15 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Kiek mokame už šildymą: priklauso nuo šilumos kainos ir suvartoto šilumos kiekio

Paskutinis praėjusių metų mėnuo žiemos nepriminė – Zarasuose vidutinė lauko temperatūra buvo 1,9 laipsnio šilumos, prieš metus – 2,1 laipsnio šalčio. 13,9 proc. mažesnė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina ir šilti orai lėmė, kad gyventojai už 2019 m. gruodį šildymui suvartotą šilumą mokės 30 proc. mažiau nei prieš metus tuo pačiu metu.

 

2019 metų gruodį visuose Zarasų daugiabučiuose, tiek modernizuotuose, tiek senuose nerenovuotuose namuose, šilumos suvartojimas vienam kv. metrui apšildyti vidutiniškai sudarė 13,6 kWh ir kainavo apie 73 centus. Už 50 kv. metrų ploto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 37 eurus, prieš metus mokėta apie 53 eurus.

 

Mokesčių už šilumą dydžiui didžiausią įtaką turi suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia ne tik lauko temperatūra, bet ir namo būklė (naujas namas, senas ar renovuotas): priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas pastatams šildyti yra skirtingas. Kuo daugiau šilumos suvartojama, tuo didesnis yra mokėjimas už suvartotą šilumą. Šilumos suvartojimui įtakos gali turėti ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą namo šilumos ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija ir pastangos.

 

Renovuotų, kad ir seniau statytų namų šildymas kainuoja pigiau nei senų ir nerenovuotų neapšiltintų namų. Renovuotuose namuose 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 370 kWh (9,26 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Vieno kv. metro šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuoja 49 centus. Sąskaita už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai siekia 25 eurus. Prieš metus gruodžio mėnesį už 50 kv. metrų šildymą gyventojai vidutiniškai mokėjo 40 eurų.

 

Daugiausia šilumos vartotojo seni nerenovuoti, prastos būklės daugiabučiai, kuriuose vienam kv. metrui apšildyti vidutiniškai reikėjo 20,9 kWh šilumos, o 50 kv. metrų ploto butui – 1045 kWh šilumos. Gruodžio mėnesį vieno kv. metro ploto šildymas vidutiniškai kainuoja 1,11 euro. Už 50 kv. metrų buto šildymą gyventojai vidutiniškai sumokės 56 eurus. Prieš metus tokio pat dydžio buto šildymas kainavo apie 79 eurus.

 

Informacija gyventojams
Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokesčius už šilumą galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainės skiltyje Gyventojams/„Šilumos suvartojimas daugiabučiuose“.


 


Svetlana Veikšrienė 2020-01-16 13:13:44
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?