2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Kitokia Europos diena

Pasauliui užsidarius karantine, vis tiek turime progų švęsti taiką ir laisvę. Tokia proga kasmet yra Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Ji švenčiama gegužės 9 dieną. Prieš 70 metų tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pasiūlė tai, ką tada jis pavadino „šuoliu į nežinomybę“. Šiandien turime iš to šuolio išaugusią Europos Sąjungą.


Kadangi šiemet tai poilsio diena, tai švęsti Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje pradėjome gegužės 8-ąją. Mokyklos, įsijungusios į projektą Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės (MEPA), pagrindines veiklas kaskart koncentruoja į šią dieną. Tik šiemet viskas kitaip. Turėjome sugalvoti veiklų, kurios vyktų saugiai. Žinoma, gegužės 8-ąją dauguma gimnazistų sprendė Europos egzaminą. Visoje Lietuvoje dalyvavo apie 24 tūkstančius žmonių, panorusių pasitikrinti politines, geografines, ekonomines ir kitokias žinias. Europos dienos proga organizuotame egzamine dalyvavo net 64 „Ąžuolo“ gimnazistai. Klausimai buvo susiję su istorijos, politologijos, geografijos ir šiaip bendro išprusimo temomis. Geriausiai iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazistų sekėsi 4a klasės mokiniui Džiugui Jančevskiui. Jis atsakė į visus klausimus teisingai ir yra pakviestas dalyvauti Europos egzamino finale gegužės 19 dieną. Beje, pernai jis puikiai pasirodė nacionaliniame etape, užėmė 9 vietą. O rudenį su gimnazijos MEPA projekto grupe vyko į Europos Parlamentą Strasbūre. Taigi linkime sėkmės ir šiemet.


Prieš ir po Europos dienos vedėme ir dar vesime virtualias Zoom pamokas, susijusias su Europos Parlamento bei visos Europos Sąjungos veiklomis. Šioje veikloje talkino Jaunimo Europos Komandos narė, mūsų gimnazistė Emilija Račkauskaitė. Beje, ji pamokas kelias dienas mūsų mokiniams ir uteniškiams vedė su Utenos Dauniškio gimnazijos JEK nare Austina, sprendė užduotis Kahoot programėlėje, diskutavo apie EP veiklas, įtaką mūsų gyvenimui .


Be to, gimnazistus sudominti norėjome ir kūrybinėmis užduotimis. Įdomiausia iš jų – Europos Parlamento biuro Lietuvoje inicijuota smagi akcija „Europos dienos solidarumo kava“. Mokiniai fotografavosi su kavos puodeliu, rengėsi ES vėliavos spalvomis, puošė kavą, džiaugėsi nuostabiomis pavasario spalvomis. Tądien linkėjome vieni kitiems sveikatos, kantrybės ir laisvės.


Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė
Nuotraukos autorės ir akcijoje dalyvavusių mokinių

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2020-05-12 11:11:12
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?