2021 m. birželio 15 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Kodėl verta praktikuoti jogą?

Gerėjančios gyvenimo sąlygos, technologinis progresas sudaro sąlygas mažiau judėti. Ryte skubame į darbą, neturime laiko (ar noro) pasimankštinti. Vietoj to, kad į darbą eitume pėsčiomis (arba dalį kelio nueitume), mes važiuojame. Didžiąją dalį laiko darbe sėdime, grįžę į namus gulime prieš televizorių. Todėl atsižvelgiant į gyventojų mažą fizinį aktyvumą, skatinamos aktyvios veiklos, užsiėmimai, skirti supažindinti Zarasų miesto gyventojus su fizinės veiklos privalumais bei įtraukti juos į konkrečias veiklas. Tam tikslui Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2014 m. spalio 1d. organizuoja nemokamus jogos užsiėmimus.
 
Visame pasaulyje joga sulaukė nepaprastai didelio populiarumo. Dažniausiai žmones užsiimti joga paskatina fizinės ir protinės sveikatos tobulinimas, jie trokšta sumažinti nugaros skausmus, atrasti metodą, kaip pašalinti stresą ir susidoroti su savo sveikatos problemomis.
 
Vakarų medicina galėtų bÅ«ti apibrėžta kaip ligų ir jų gydymo mokslas,  tuo tarpu joga yra  sveikatos mokslas. Nuolatinis jogos praktikavimas apsaugo nuo daugelio ligų, pagerina širdies efektyvumą ir padeda nuraminti nervų sistemą. Jogos praktikavimas taip pat žinomas kaip reguliuojantis žarnyno funkcijas, normalizuojantis endokrininę funkciją, pagerinantis miegą, sumažinantis svorį,  pagerinantis seksualinį gyvenimą ir t.t.
 
Joga greičiausiai yra viena iš nedaugelio technikų, veikianti visus vidinius kÅ«no organus bei liaukas asanų atlikimo metu.  Joga turi gilų poveikį apytakai, užtikrindama optimalų kraujo aprÅ«pinimą visoms kÅ«no dalims, šalinančioms toksinus. Taip pat joga pagerina tinkamą laikyseną.  Atliekant asanas, padeda išlaikyti raumenis tinkamose pozicijose. Vis dėlto, didžiausia jogos nauda sveikatai yra proto, kÅ«no, dvasios susijungimas ir pusiausvyra.  
 
Jei norite suteikti savo kÅ«nui ir protui energijos – joga jums. Joga neabejotinai pagerins jÅ«sų sveikatą, užtikrins gerą savijautą ir nepaprastą susidomėjimą gyvenimu. Daugelis žmonių, pradėję užsiimti joga senatvėje,  pastebi, kad  jaučiasi geriau nei  jaunystėje. Manoma, kad joga stabdo senėjimą.
 
Kai žmogaus protas ir siela tampa riboti, kÅ«nas po truputį  tampa nesveikas; tokiu atveju kÅ«nas ir protas dirba daugiau, kad kompensuotų , o tai gali privesti prie ligų ar  nerimo.  Tie, kas užsiima joga reguliariai, apsisaugo nuo sveikatos problemų ir ligų, Joga skirta sumažinti stresą, nugalėti nemigą, nerimą,  depresiją, sumažinti aukštą kraujo spaudimą ir kitas proto ir kÅ«no ligas.
 
Žmogus, praktikuojantis jogą, turės subalansuotą protą, kuris mažins blogas nuojautas, pyktį ir kitas neigiamas mintis, kurios kartais žmogų verčia elgtis beprotiškai.  Joga suteikia pozityvų  rezultatą mÅ«sų protinei sveikatai, didina motyvacija,  atveria mÅ«sų protui naujus kelius, padedančius susidoroti su problemomis, moko bÅ«ti mažiau prisirišusiems prie egzistencijos baimės ir gyventi šiandien, šiuo momentu.
 
Kadangi biuro organizuojami jogos užsiėmimai sulaukė ypatingai didelio gyventojų dėmesio, kviečiame ir toliau aktyviai sportuoti du kartus per savaitę – pirmadieniais ir trečiadieniais. Užsiėmimai vyks iki 2014 m. gruodžio 22 dienos, Zarasų meno mokyklos salėje (1 aukštas, Dariaus ir Girėno g. 11 / Vytauto g. 15).
 
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija 

Zarasų rajono savivaldybė 2014-11-04 16:04:36