2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kokybiški vietiniai produktai – sau ir svečiui

Lietuvos Å«kininkų sąjungos Zarasų skyrius kartu su projekto partneriu iš Latvijos Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biuru, baigia įgyvendinti augiau kaip trejus metus trukusį Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą LLI-416 „Vietos produktų gamybos ir realizavimo paramos sistemos kÅ«rimas Utenos – Latgalos pasienio regione“/ LOCAL FOODS.
 
Projektą vainikuos gruodžio 10 d., penktadienį, 16.00–21.00 prie apžvalgos rato, šalia restorano UNDINĖ vyksianti Kalėdinė vietinių gamintojų mugė, kuri suburs vietos maisto produktų gamintojus, maitinimo paslaugų teikėjus ir amatininkus.
 
Įgyvendinant projektą LOCAL FOODS buvo siekiama skatinti vietos produktų gamybą ir tiesioginį jų realizavimą vartotojams.
 
Prekiauti žolelėmis ir prieskoniais paprasčiau, tačiau pradėti gaminti ir prekiauti mėsos ir pieno produktais nėra paprasta – visas procesas turi atitikti griežtus sanitarijos ir veterinarijos reikalavimus. Siekdami padėti Å«kininkams pradėti prekybą pieno ir mėsos produktais, Lietuvos Å«kininkų sąjungos Zarasų skyrius įsigijo autovitriną – maisto produktų prekybos automobilį.
 
Siekiant skatinti maisto produktų gamybą vykdant projektą buvo surengti mėsos, pieno perdirbimo technologijų mokymai pas sėkmingai dirbančius gamintojus, susipažinta su Austrijos vietos produktų gamybos patirtimi.
 
Ä®gyvendinant projektą didelis dėmesys skirtas vietos verslo bendradarbiavimo skatinimui – organizuoti mokymai maitinimo įstaigų ir virėjams, vadovams skirti patiekalų iš vietos produktų gamybai ir populiarinimui, surengtos vietos produktų degustacijos skirtingoms visuomenės grupėms.
 
Džiugu, kad Zarasų rajonas pamažu garsėja kaip kokybiškos jautienos kraštas – rajone veikia du žemės Å«kio kooperatyvai – „Sartų lankų jautiena“ ir „Dusetų krašto gaspadoriai“, neseniai registruotas naujas gamintojas „Krum Krum jautiena“. Siekiant pabrėžti šÄ¯ krašto pranašumą projekto lėšomis rugpjūčio mėnesį organizuotas „Šašlykinių festivalis“.
 
Skatinant vietos verslo bendradarbiavimą ir vietos produktų rinkodarą pirmą kartą vykdomi pasienio regiono vietos produkto bei pasienio restoranų vietos produktų patiekalų konkursai, kurių laimėtojai bus paskelbti dar šiais metais.
 
Daugiau informacijos: Facebook paskyroje Zarasų Å«kininkų produktai/ LOCAL FOODS Zarasai, el.paštu: [email protected].
Tikimės, kad šis projektas bus vietos gamintojų populiarumo pradžia ir jau netrukus turėsime ne tik mėsos bet ir sÅ«rio, nes vyno, alaus, žuvies, ir net ledų, kaip žinia, jau turime. Kad nieko mums netrÅ«ktų!
 
Ingrida Tatarūnė, projekto LOCAL FOODS vadovė
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2021-12-05 11:13:42
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?