Krikštynos: idėja šauni, bet...
RAMINTA: „Man krikštynos patiko. Tiesa, mane krikštijo tik penki moksleiviai, o ir tie patys – draugai, bet tai vyko draugiškai, su humoru. Liko geros emocijos, puiki nuotaika ir žinojimas, kad esu nebe „fuksÄ—“.
NASTÄ–, VIKTORIJA ir VAIDA tikÄ—josi ilgesnio, įdomesnio ir linksmesnio renginio, daugiau pasirodymų, nes iš keturių pirmokų klasių kažkodÄ—l pasirodÄ— tik dvi. Ir nors džiaugÄ—si, kad „krikštatÄ—viai“ buvÄ™ geri, bet patyliukais prisipažino, kad bÅ«tų buvÄ™ smagiau, jei bÅ«tų kiek ir pakankinÄ™ – liktų daugiau prisiminimų.
MATILDA ir IEVA krikštynomis nebuvo patenkintos, jos nusivylÄ— „krikštatÄ—vių“ neoriginalumu – jie tik šiek tiek apipaišÄ— „fuksų“ veidus, ir viskas... Merginos mano, kad pati krikštynų idÄ—ja yra šauni, bet jos galÄ—tų bÅ«ti įdomesnÄ—s ir įsimintinesnÄ—s.
O štai DEIVIDUI, RUGILEI ir TOMUI krikštynos iš viso nepatiko, nes, jų nuomone, nieko įdomaus nevyko. „Tai buvusios net ne krikštynos, o tiesiog pasveikinimas – visa tai nepaliko jokio įspÅ«džio ir jau spÄ—ta pamiršti“, – sakÄ— jie.
„KrikštatÄ—viai“
JULIJA: „Net nedalyvavau renginyje, nes tik du asmenys galÄ—jo eiti pasveikinti pirmokų. Pati jų nekrikštijau, kiti gi, girdÄ—jau, tik simboliškai juos kažkiek pažymÄ—jo. Tai kaip tokios krikštynos kam nors galÄ—tų patikti? Manau, galÄ—tų leisti antrokams patiems organizuoti renginį, kaip kad anksÄiau bÅ«davo – ne tokie mes maži ir kvaili, kad neatskirtume, kas galima, o kas neleistina...“
ELENA: „Šių metų krikštynos buvo prastos, galima sakyti, kad jų išvis nebuvo. Po du atstovus iš kiekvienos klasÄ—s – tai visiška nesÄ…monÄ—. ŠventÄ— turÄ—jo bÅ«ti tiek pirmokams, tiek antrokams, o Äia išÄ—jo taip, jog greiÄiau patys pirmokai save apsikrikštijo“.
TreÄiokÄ—s KOTRYNOS nuomone, „fuksų“ krikštynos turÄ—tų bÅ«ti šventÄ— visai mokyklai, kadangi naujais mokyklos bendruomenÄ—s nariais tampa nauji mokiniai. Scenoje VISOS! (o ne tik tos, kurios nori) pirmokų klasÄ—s turÄ—tų parodyti savo sugebÄ—jimus vyresniesiems, jog pelnytų pripažinimÄ…. „Deja, jau kelerius metus krikštynos pasidarÄ— nebe krikštynos ir apskritai jokia šventÄ—, – sako KOTRYNA. – Ar vyresnieji neturi teisÄ—s pamatyti pirmokų pasirodymo? Nejau pirmokai neverti vyresniųjų pagyrimų už pasirodymus? Pagaliau, kodÄ—l krikštynos vis nukeliamos į šaltÄ… rudenį? Juk taip norÄ—tųsi pirmokams lauke surengti kokias estafetes ar įvairius „masinius išbandymus“ – ir bÅ«tų smagu, ir nereiktų baimintis dÄ—l aptaškytos sienos ar grindų. PaÄios krikštynos, mano nuomone, visai „išsigimÄ—“ – jokių įdomesnių užduoÄių, jokio išradingumo, linksmumo. Vis iš tos baimÄ—s, kad tik kažko neatsitiktų... Bet jei kam krikštynos nepatinka, jei bijo bÅ«ti ištepti ar ÄiaudÄ—ti nuo pipirų, tai tegul tÄ… dienÄ… iš viso neina į mokyklÄ…? O kad „krikštatÄ—viai“ justų saikÄ… ir ribas bekrikštydami, tegul pirma rimtai pasikalba su tÄ—vais ir mokytojais“.
Po tokių pasisakymų belieka tikÄ—tis, kad krikštynų dvasia atsigaus ir bÅ«simieji „fuksai“ tikrai turÄ—s kÄ… prisiminti iš savųjų krikštynų.
Bendraamžius kalbino Anastasija KISELIOVA, Vilija BUÄŒENKAITÄ– ir Dorina ŠUKYTÄ–.