2020 m. liepos 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Kviečiame Liepos 6-ąją iškelti Lietuvos trispalvę!

Artėjant Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai, Valstybės atkūrimo šimtmetis ir pasididžiavimo savo Tėvyne jausmas juntamas vis labiau ir visur, jis tarsi plazda ore.
 
Artėjant šiai datai, svarbu nepamiršti, kad privaloma iškelti Lietuvos Respublikos vėliavą. Kaip laikomasi šios prievolės, domimės kasmet. Deja, nemaža dalis gyventojų, verslininkų dar pamiršta iškelti trispalvę.
 
Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, jų aprašymus, oficialaus naudojimo principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą.
 
Primename, kad trispalves privaloma iškelti per tris valstybines šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – liepos 6-ąją. Šio įstatymo reikalavimo privalo laikytis visi: valstybės ir savivaldybės institucijos, organizacijos, privačios įstaigos, gyventojai. Vėliava turi būti iškelta nuo 7 iki 22 valandos.
 
Atsakomybę už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numato Administracinių nusižengimų kodekso 519 str., kuriame už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 Eur (juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims) ir bauda nuo 10 iki 16 Eur (valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims).
 
Nuoširdžiai kviečiame visus liepos 6-ąją iškelti Lietuvos trispalvę !

Viešosios tvarkos skyrius 2018-07-03 14:44:55