2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kviečiame susipažinti su Genutės Vaičikauskienės (Švalkutės) nauja keramikos paroda

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštietės keramikės, tapytojos, lino raižinių kÅ«rėjos Genutės Vaičikauskienės Švalkutės keramikos paroda „Drauge su moliu“, kuri veiks iki 2024 m. sausio 24 d. Paroda pakeri iš pirmo žvilgsnio ir nepaleidžia; žiÅ«rint į darbus apima džiaugsmo bÅ«sena. Autorės plastiškoje keramikoje tiek daug gamtos motyvų, tiek daug paukšÄių. Ä®vairiuose induose ryškiai matyti gamtos poveikis. 
 
Genutė Vaičikauskienė Švalkutė apie save pasakoja:
 
Kaip dailės mokytojai, teko gilintis į daugybę technikų, man visos jos malonios, bet pastaruoju metu gyvenu keramikoje – kaip įlipau prieš daugiau nei 20 metų į molį, iki šiol negaliu iš jo išlipti. Molis visada mane žavėjo. Nuo pat vaikystės.
Aš esu iš Zarasų krašto. Prie Luodžio ežero buvo balto šlyno, mama jo parsinešusi balindavo virtuvę, o jis – labai plastiškas. Lipdydavau dubenėlius, paukšÄius, kiaušinius. Padėdavau saulėje džiÅ«ti, suduždavo. Pradėjus dirbti mokykloje, nebuvo krosnių, tik laboratorinės mufelinės krosnelės, veždavausi šlyno iš tėviškės, vaikai lipdydavo, degdavome, paskui išpiešdavome.
 
Pirmi mano keramikos parodiniai darbai buvo mufelinėje krosnyje mokykloje išdegti velniukai. Dalyvavimas tautodailininkų parodose ir prasidėjo nuo velniukų.
 
Vėliau Panevėžio krašto tautodailininkų vadovas, pasiÅ«lė nuvažiuoti į Molėtų rajoną, Bebrusus, keramikos seminarą. Tiesiog, manau, ieškojau savęs. Ir radau – Molėtuose. Nuo to karto – aš ten kasmet. Jau įpusėjo trečias dešimtmetis, ten vykstu, kiekvieną vasarą tarp molio draugų: lipdymas, degimas, malkinių krosnių kÅ«renimas, smagus bendravimas, o paskui parodos.
 
Kita vieta – Ramygala, čia antrą dešimtmetį nemaža mÅ«sų grupė pristato juodosios, raugo, raku keramikos darbus.
Sakau, molis mane valdo. Imu gabalėlį ir mintis ateina ką galiu lipdyti. Sunku įklimpus į molio balą išlipti.
 
GalbÅ«t ne vienas atkreipė dėmesį, kad dažname lipdinyje mėgsta įsitaisyti paukšÄiai – ir ramÅ«s, ir skrydžiui pasiruošÄ™, ir tupiantys, laukiantys, ir čiulbantys. Man patinka juos stebėti, o paskui lipdyti. Paukštis žavi ne tik savo giesme , bet ir savo elgesiu, galimybe bÅ«ti ir danguje ir žemėje ir visad netoli žmogaus. Labiausiai patinka kurti funkcionalius gaminius. Tokiais nedideliais kÅ«riniais taip pat galima daug ką pasakyti – priminti praeities tradicijas, parodyti naujus atradimus. Vazas, lėkšteles, kitus indus mėgstu puošti pačiais įvairiausiais gamtos motyvais.
 
Džiugu, kad yra žmonių, padedančių pažinti senuosius amatus. Pažintas kultÅ«rinis paveldas, išbandytos naujos veiklos suteikia kitokių potyrių.
 
Mano meninė veikla aktyvi, be keramikos darbų, tapau, kuriu lino raižinius. Rengiu autorines parodas, dalyvauju bendrose parodose su draugais keramikais, tapytojais.
 
Šiandien mano laikas skirtas tik kÅ«rybai: ieškojimams, bendravimams, pažinimui.
 
 
G. Vaičikauskienė
Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-12-05 13:36:53
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?