2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lapkričio mėnesio KALENDORIUS

 Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena, kuri UNESCO sprendimu pradėta minėti nuo 1995 metų, o po metų šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių Tautų Organizacija.  Šią dieną įvairiais renginiais skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir kenčiančiųjų nuo priklausomybės, toleranciją. Apklausos rodo, kad labiausiai tolerantiškos yra Vakarų ir Šiaurės Europos šalys. Lietuva, deja, priskiriama prie ne tokių tolerantiškų valstybių. Gal metas tai keisti?..
Lapkričio septynioliktąją minima Tarptautinė studentų diena. Ta proga sveikinu dabar studijuojančius (o gal studentaujančius?) buvusius mÅ«sų redakcinės kolegijos narius ir skiriu jiems trumpą anekdotą: „– Studente! JÅ«s kodėl paskaitoje miegate? –Aš nemiegu, aš tik lėtai mirksiu...“
Lapkričio 21-oji – Pasaulinė sveikinimosi diena. Šventė minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai Maiklas ir Brajenas Makkomak, kovojantys prieš šalių šaltąjį  karą. 1973 m. rudenį broliai netyčia susitiko Nebraskoje ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nutarė savo džiaugsmu pasidalyti su kitais. Jie išsiuntė laiškus draugams ir pažįstamiems į visus pasaulio kampelius. Jų siunčiamuose laiškuose nebuvo jokių idėjinių užuominų. Tai buvo tiesiog sveikinimai, linkėjimai ir prašymas perduoti sveikinimus dar bent 10-iai žmonių. Galiausiai jų idėją palaikė JAV ir kitos valstybės. Taigi lapkričio 21-ąją siÅ«loma išsiųsti kuo daugiau sveikinimų visiems savo draugams ir pažįstamiems.
Paskutiniąją mėnesio dieną – lapkričio 30-ąją – prasideda Adventas. Tai prieškalėdinis krikšÄionių susikaupimo laikotarpis. Advento metu laikomasi pasninko, rimties, stengiamasi nedirbti jokių sunkių darbų. Adventas tęsiasi beveik mėnesį: nuo Šv. Andriejaus šventės iki Kūčių vakaro. 
Parengė Ingrida VYTAITĖ, piešÄ— Arianda GRIŠÄŒENKO.
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2012-11-05 19:17:50
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?