2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Ledas jau pavojingas!

Šiomis dienomis vis šiltėjant orams, ant vandens telkinių esantis ledas ėmė sparčiai tirpti ir silpnėti. Šiuo metu ypatingai rizikuoja poledinės žūklės mėgėjai, kuriems dažnai būna nė motais kelios dienos iš eilės numatoma teigiama oro temperatūra. Pasak specialistų, kai vidutinė paros temperatūra teigiama, per pirmąsias keturias dienas ledo stiprumas ir stabilumas sumažėja maždaug 4 procentais, o per kitas aštuonias dienas – 20 procentų. Ledo stiprumas ir stabilumas gali dramatiškai pasikeisti net per kelias valandas, priklausomai nuo oro temperatūros, kritulių, vėjo ir saulės poveikio. Kuo daugiau vienu metu veikia faktorių, tuo didėja rizika įlūžti.


Atsižvelgdami į tai, Zarasų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiasis specialistas Arvydas Šapalas ir Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Laipčius kartu su Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiais gelbėtojais dvi dienas lankėsi prie žvejų mėgstamų Zarasų rajono vandens telkinių, kalbėjosi su vis dar ant ledo žvejojančiais poledinės žūklės mėgėjais, aiškino jiems apie galimus pavojus, dalino lankstinukus apie saugų elgesį ant ledo.


Savivaldybės administracijos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai primena bei visus įspėja, kad dėl atšilusio oro ledas ant vandens telkinių darosi korėtas. Esant tokiai ledo būsenai, ledo spalva dažnai būna pilka arba net juoda. Tokia spalva atsiranda dėl vandens, kuris įsigeria į ledo struktūrą. Tai reiškia, kad ledo įrimo procesas yra prasidėjęs. Lipti ant tokio ledo reikia vengti, nes toks ledas neatlaiko jokios svorio apkrovos. Jei ant ledo patižęs sniegas – lipti ant ledo taip pat pavojinga, nes po tokiu sniegu ledas nėra tinkamai sušalęs ir pavojingas.


Savivaldybės administracija taip pat informuoja, kad vasario mėnesį Zarasų rajono savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo Zarasų rajono savivaldybėje taisykles. Jas galite rasti čia

 

Arvydas Šapalas
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiasis specialistas

NuotraukosSvetlana Veikšrienė 2019-03-15 15:35:22