2020 m. liepos 14 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Liepos mėnesio KALENDORIUS

 Jau už nugaros liko liepos šeštoji – visi save gerbiantys piliečiai tądien minėjo Valstybės dieną, iškėlė vėliavas pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventės proga, giedojo „Tautišką giesmę“.
 Tačiau ar žinojote, kad liepos šeštąją taip pat minima Tarptautinė bučinių diena, taigi ji turėtų būti ypač pamėgta porelių. Tiksli minimos dienos kilmė nėra žinoma, bet kad tai graži meilės apraiškos detalė, matyt, galime patvirtinti visi.
Dešimtoji šio mėnesio diena yra pavadinta Brolių „myžnių“ diena (gerai jau, tegul bus Septynių miegančių brolių). Senyvi žmonės tikina, jog nuo šios dienos turėtų lyti dar septynias dienas arba net septynias savaites. (Visų aukščiausiųjų prašau, jog tiek nelytų, nes lietaus mums ir taip per akis!).
Liepos aštuonioliktoji yra Tarptautinė aludarių diena. Ši diena yra Šv. Arnoldo vardadienis, kuris įvardijamas kaip aludarių globėjas. Įdomu, ar/kaip šią dieną minėsime Zarasuose – juk rajono vadovas yra Arnoldas... 
Liepos 22oji yra Tarptautinė dešrainių diena. Ši šventė ypač populiari už Atlanto vandenyno – Amerikoje, taip pat Europos šalyse, ypač Didžiojoje Britanijoje bei Austrijoje. Šią dieną visi skatinami valgyti dešrainius ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei, taip pat organizuoti dešrainių valgymo varžybas. 
Mėnesio pabaigoje ypatinga data galime laikyti liepos 30ąją, kuri pavadinta Jūros diena. Jūros dienos šventė kilo iš žvejų susibūrimų, vakaronių. Jau nuo 1934 metų šią dieną uostamiestyje vyksta didžiulės linksmybės. Ten atostogaujantiems linkiu geros šventės, na, o mums – toliau mėgautis vasaros malonumais prie žydrųjų ežerų. 
Straipsnį parengė ir fotografavo  Arianda GRIŠČENKO
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2012-07-15 17:07:53
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?