2022 m. gruodžio 3 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lietuva paminėjo Algirdo Brazausko jubiliejų

Algirdas Mykolas Brazauskas buvo didis žmogus, ketvirtadienį minint pirmojo tiesiogiai rinkto prezidento atkÅ«rus nepriklausomybę 90-ąsias gimimo metines sako Nepriklausomybės atkÅ«rimo Akto signatarai. „Kas gi buvo A. M. Brazauskas? Didis žmogus, įtakingas politikas, reikšmingai pasidarbavęs Lietuvai“, – per minėjimą Seime sakė ilgametis A. M. Brazausko bendražygis, buvęs Seimo pirmininkas, Kovo 11-osios signataras socialdemokratas Česlovas JuršÄ—nas. „Ar viską jis darė gerai? Visko buvo, bet pastabas, pasiÅ«lymus priimdavo, kritikuojančių nepersekiodavo, buvo žmogiškas, supratingas, lengvai bendravo su bet kuo, maloniai šypsojosi ir lieka jis mÅ«sų atminty kaip nepajudama uola epochų lūžio laikotarpiu, kaip galingas ąžuolas, atlaikęs audras ir visų krypčių vėjus“, – kalbėjo Č. JuršÄ—nas. Jis taip pat pažymėjo, kad A. M. Brazausko vadovavimo laikotarpiu, jam iš pradžių bÅ«nant prezidentu o vėliau – premjeru, buvo įtvirtinta Lietuvos nepriklausomybė, Lietuvai 2004 metais tapus Europos Sąjungos ir NATO nare. „Itin svarbus Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimo etapas, kuris prasidėjo prezidento A. M. Brazausko laikais, baigėsi 2004 metais premjero ir jungtinės socialdemokratų partijos pirmininko A. M. Brazausko vaisingo veikimo metais“, – pažymėjo Č. JuršÄ—nas.

 

Gyrė už drąsą Izraelyje Seimo narys, Kovo 11-osios signataras konservatorius Emanuelis Zingeris prisiminė tuo metu prezidentu buvusio A. M. Brazausko vizitą Izraelyje 1995 metais. Pasak E. Zingerio, Knesete dėl žydų žudynių Lietuvoje atsiprašÄ™s A. M. Brazauskas nutiesė tarp tautų tiltą, kuriuo ir dabar remiasi Lietuvos-Izraelio santykiai. Buvo žmogiškas, supratingas, lengvai bendravo su bet kuo, maloniai šypsojosi ir lieka jis mÅ«sų atminty kaip nepajudama uola epochų lūžio laikotarpiu. „Prieiname prie Kneseto, demonstracija, tokiomis baisiomis koncentracijos stovyklų kalinių uniformom, kurią dėvėjo ir mano mama, su plakatais, „Ar atsimenat, kas įvyko Lietuvoje“, ir žmonės stovi, žiÅ«ri į pirmą Lietuvos atstovą, atvykusį po tų žudynių, jiems tos žudynės atrodo ką tik įvykusios, lyg tai bÅ«tų vakar, – prisiminė kartu Izraelyje buvęs E. Zingeris. – Ir staiga A. M. Brazauskas meta viską, Algirdas, pavadinkim jį šią akimirką Algirdu, palieka išsižiojusią apsaugą ir nubėga prie demonstrantų grupės, išplėšia labiausiai šaukusį žmogų, štai, prašau, biurokratas Algirdas, joks ne biurokratas, jis, matydamas verkiančius žmones, pačiumpa koncentracijos stovyklos kalinį, su kuriuo po to tapo draugais, pačiumpa tą žmogų ir prie visų pabučiuoja ir lieka tų demonstrantų pusėj“. „JÅ«s įsivaizduojat, kokios drąsos aktas? Palikus visą mÅ«sų reakciją Lietuvoje, visas politiko baimes, kiek procentų neteksi populiarumo. Tai buvo didelis žingsnis – ne dėl to (sakau tai), kad aš žydas, o dėl to, kad tai buvo didžiulis žmogiškas žingsnis, žengiant į priekį ir tarp tautų nutiesiant tiltą, į kurį atsiremia ir dabar mÅ«sų santykiai su Izraeliu. Čia buvo didelis dalykas, todėl šiandien aš noriu pasakyti, kad A. M. Brazauskas žmogiškumo prasme buvo didis žmogus“, – kalbėjo konservatorius.

 

Ketvirtadienį minimos pirmojo atkÅ«rus nepriklausomybę tiesiogiai rinkto Lietuvos prezidento A. M. Brazausko 90-osios gimimo metinės. Karjerą statybos sektoriuje kaip inžinierius sovietmečiu pradėjęs A. M. Brazauskas tapo tarybiniu valdininku, buvo Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto sekretorius. 1990 metais jis buvo išrinktas į AukšÄiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą, yra Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkÅ«rimo Akto signataras. 1993 metais jis buvo išrinktas prezidentu ir šias pareigas ėjo iki 1998 metų, 2001–2006 metais buvo ministras pirmininkas. A. M. Brazauskas po sunkios ligos mirė 2010 metų birželio 26 dieną.

 

Parengta pagal šalies spaudos pranešimus


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-23 14:22:19
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?