2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lietuvos ir Europos jaunimo metams besibaigiant

 2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas ir Europos Parlamentas paskelbė Lietuvos ir Europos jaunimo metais, siekiant labiau paskatinti visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką, identifikuoti ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.

 

Metai buvo gausÅ«s renginių, mokymų ir iniciatyvų, skirtų tiek jaunimui, tiek ir jaunimo darbuotojams, jaunimo reikalų koordinatoriams, kuriuose aktyviai dalyvavo ir zarasiškiai. Zarasų rajono savivaldybės jaunimo delegacijos dalyvavo Jaunimo reikalų agentÅ«ros organizuotame nacionaliniame Jaunimo metų atidarymo renginyje Vilniuje ir uždarymo renginyje Marijampolėje. 
 
Minint Jaunimo metus Zarasų rajono vardas skambėjo visose šalies savivaldybėse. Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos bendradarbiavimo dėka buvo sukurtas nacionalinis „Jaunimo parkas“, kuriam ąžuoliukus iš Stelmužės ąžuolo giliukų išaugino ir dovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejininkė Aldona Miškinienė.  Visose šalies savivaldybėse pasodinti ąžuoliukai susijungė į vieną interaktyvų žemėlapį, kuriame nurodytos ąžuoliukų pasodinimo vietos. Prie pasodintų ąžuoliukų kiekviena savivaldybė įrengė informacines lentas su QR kodais, kuriuos nuskaičius atsiveria jaunimui aktuali informacija konkrečioje savivaldybėje. Su „Jaunimo parko“ žemėlapiu galite susipažinti: https://www.njrka.lt/jaunimoparkas/ .
 
Jaunimo reikalų agentÅ«ra šiemet įgyvendino Jaunimo metų ambasadorių iniciatyvą, kuriai aktyvius rajono jaunuolius delegavo šalies savivaldybės. Jaunimo metų ambasadoriai buvo atsakingi už Jaunimo metų viešinimą, savanoriškai prisidėjo prie renginių organizavimo. Zarasų rajono savivaldybės jaunimo metų ambasadorėmis tapo Neringa Galvydytė, Austėja Subatytė, Gabija Trainytė ir Valerija Rostovskaja, kurios dalyvavo dvejuose Jaunimo reikalų agentÅ«ros mokymuose.
 
Lietuvos ir Europos jaunimo metams besibaigiant, gruodžio 2 d. Zarasuose vyko Jaunimo metų uždarymo renginys.
Pirmoji renginio dalis buvo skirta Zarasų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narių, Jaunimo metų ambasadorių, Zarasų visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos "Apskritas stalas" narių ir kitų iniciatyvių jaunuolių mokymams, skatinant jaunimo iniciatyvas per pilietiškumą ir savanorystę. Mokymų forma buvo neįprasta - dalyvių įtraukimas vyko per diskusiją ir taikomąją improvizaciją, kurią vedė Povilas PlÅ«kas - kompanijos „Kitokie Projektai“ konsultantas, IMPRO GYM improvizacijos treneris bei nepriklausomas žaidimų kÅ«rėjas. Povilas mokėsi Second City improvizacijos mokykloje Čikagoje ir jau 5 metus yra tarptautinio taikomosios improvizacijos tinklo narys, kuris niekada neabejojo, jog didžiausia scena, kurioje galima panaudoti improvizacijos įgÅ«džius yra GYVENIMAS. Mokymų metu buvo keliami klausimai: Kaip gimsta iniciatyva? Iš kur kyla impulsas? Ką aš darau su juo? Kaip elgiuosi su kitų iniciatyva? Kas atsitinka su iniciatyva grupėje žmonių? Kokie stabdžiai įsijungia? Kaip su jais susitvarkyti? 
Kol tikslinė grupė dalyvavo mokymuose, likusiems renginio dalyviams buvo surengtos stalo teniso, biliardo ir X-box varžybos, vėliau skambėjo jaunųjų zarasiškių atliekama muzika.
 
Antroje renginio dalyje dalyvavęs Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas pasveikino susirinkusius ir įteikė padėkas jaunimo metų ambasadorėms, dėkodamas už pagalbą organizuojant Lietuvos jaunimo metams paminėti skirtus renginius, aktyvų dalyvavimą nacionaliniuose renginiuose ir prisidėjus prie jaunimo politikos žinomumo didinimo.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė – Adomavičienė padėkojo jaunuoliams, kurie šiemet aktyviai dalyvavo renginiuose, mokymuose, tarptautiniame projekte „Mes esame Europos ateitis“ Latvijoje ir pakvietė visus susirinkusius bÅ«ti aktyvesniais ir iniciatyviais, kad jaunimo balsas bÅ«tų girdimas ir visi drauge galėtume spręsti jaunimo problemas.
 
Jaunimo metų uždarymo renginį tęstė atlikėjų Roko Yan, Ewos ir Mcbite koncertai, renginio nominacijų apdovanojimai ir diskoteka.
 
Renginį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė - Adomavičienė, Zarasų atviro jaunimo centro ir Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro darbuotojai, Jaunimo metų ambasadorės bei savanoriai.
 
Renginio rėmėjas - Zarasų rajono savivaldybė.
 
Jaunimo reikalų koordinatorė
 

Zarasų rajono savivaldybė 2022-12-06 13:38:09
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?