2018 m. liepos 18 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Lietuvos ir Latvijos savivaldybių darbuotojai mokėsi efektyvaus valdymo

2017 m. spalio 3–4 dienomis Anykščiuose vyko tarptautinė konferencija „Inovatyvūs ir efektyvūs vietos savivaldos veiklos metodai ir būdai“. Į Anykščių menų inkubatoriuje vykusį renginį susirinko daugiau kaip 150 dalyvių. Konferencijos pranešėjai – sveikinimo žodį taręs ir vėliau pranešimą apie turizmo plėtrą Anykščiuose skaitęs Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantas Aris Lencevičius, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktorius Mindaugas Sinkevičius – pristatė naujausius savivaldos veiklos tobulinimo metodus ir būdus, vadybos sistemą LEAN, apie kurios diegimą bus kalbama ir jos mokomasi viso projekto metu.
 
Ši konferencija – pirmas didelis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo projekto „Praktinių mokymų ir renginių ciklas, skirtas stiprinti institucijų bendradarbiavimą ir jų darbuotojų gebėjimus“ (akronimas „Open Leadership“, Nr. LLI-59) renginys. Projektą, truksiantį 2 metus, nuo 2017 m. gegužės įgyvendina VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ ir Latgalos planavimo regionas. 
Konferencijos dalyvius sudomino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko ir šios savivaldybės mero pavaduotojo Tautvydo Tamulevičiaus pranešimai apie LEAN diegimą jų savivaldybėje ir vietos gyventojų įtraukimą į savivaldą. Pranešimai suteikė praktinių inovatyvaus ir efektyvaus savivaldos darbo idėjų, pritaikomų kasdieniame darbe.
 
Svečiai iš Latvijos pasidalijo patirtimi visuomenės informavimo apie savivaldos institucijų darbą, ISO standartų diegimo, savivaldos ir verslo bendradarbiavimo srityse.
 
Diskusijos metu Anykščių rajono, Alytaus miesto, Zarasų rajono savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos vadovai kartu su dalyviais išsakė savo nuomonę ir diskutavo, kas yra inovatyvi savivalda ir kaip ja tapti.
Po konferencijos, vakare, Anykščių miesto svečiai iš Lietuvos ir Latvijos, geranoriškai padedant Anykščių turizmo informacijos centrui, turėjo galimybę aplankyti Anykščių medžių lajų taką, Angelų muziejų ir pažvelgti  į miestą iš paukščio skrydžio nuo Anykščių bažnyčios bokšto.
 
Kitą dieną vėl susirinkusi pilna salė žmonių parodė, kad konferencijoje gvildenamos temos juos domina. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Gediminas Česonis skaitė pranešimą apie regioninės politikos Baltąją knygą ir planuojamas permainas savivaldoje, dr. Alvydas Punis – apie į rezultatus orientuotą valdymą, verslo procesų ir IT sistemų analitikas Andrius Kučas – apie LEAN diegimą naudojant geografines informacines sistemas. Konferencijos dalyvius ypač sudomino UAB „Fabula ir partneriai“ direktoriaus Mindaugo Ardišausko pranešimas apie socialinius tinklus kaip vietos valdžios įvaizdžio kūrimo įrankį ir VšĮ „Nomoshiti iniciatyva“ direktoriaus Pauliaus Rymeikio pranešimas apie socialinę reklamą. Konferenciją užbaigė Daugpilio Marko Rothko meno centro direktoriaus pavaduotojas Maris Čačka, papasakojęs apie muziejaus įkūrimą ir vietos savivaldos vaidmenį siekiant išsaugoti tautos kultūros paveldą.
 
Konferencija davė gerą startą tolesnėms pasienio bendradarbiavimo veikloms – mokymams, darbo grupėms, patirties mainų vizitams, individualioms savivaldybių darbuotojų konsultacijoms, konferencijoms.
 
Šį projektą bendrai finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Programos tinklalapis internete  www.latlit.eu. Oficialus ES tinklalapis  www.europa.eu
 
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
 
VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuro“ informacija
 
Nuotraukos iš www.anyksciai.lt
Nuotraukos
2017-10-11 07:54:54
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. liepa
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31