Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Informacija
Naujiena
zrs

Lietuvos mergaičių mažojo futbolo 5x5 čempionatų finalai

2014 m. vasario 28 d. Ukmergės rajone Šventupės kaimelyje įvyko mergaičių, gimusių 2001 m., Lietuvos mažojo futbolo čempionato finalas. Jame dalyvavo šešios komandos: Ukmergės SC, Jonavos KKSC - „Eos - Aušra“, Vilniaus FM, Marijampolės FC „Sūduva“, Gargždų „Banga“ ir Zarasų sporto centro Dusetų „Ainių“ – MFA ,,Žalgirio“ komanda.

Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Burtai lėmė, kad pogrupyje Dusetų mergaitėms teko susitikti su Jonavos KKSC -„Eos - Aušra“ ir Marijampolės FC „Sūduva“.

Pirmosios rungtynės įvyko rungtyniaujant su marijampolietėmis. Viso susitikimo metu vyko  apylygė kova, bet mūsų mergaitės realizavo pasitaikiusias progas - tad laimėjo 4:2. Kiek pailsėjusios žaidėjos susitiko su Jonavos KKSC - „Eos - Aušros“ komandos futbolininkėmis. Kadangi varžovės buvo dar nežaidusios, o mūsų Dusetų komandos narės dėl techninių nesklandumų pirmas rungtynes žaidė be keitimo - nuovargis net neleido pasipriešinti ir rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 9:2. Finale dėl trečiosios vietos susitikome su Vilniaus FM žaidėjomis. Varžybose iki finalų buvome jas nugalėję ir dabar laukėme revanšinių rungtynių - jų eiga vyko tikrai permainingai: varžovių įvarčius keitė atsakomieji, žaidėme lygiosiomis ir galiausiai baigiantis pirmam kėliniui persvėrėme jo rezultatą savo naudai. Antrame kėlinyje daugiau atakavome, bet įvarčių pelnyti nesisekė ir varžovės besibaigiant kėliniui išlygino rezultatą: tad  teko žaisti pratesime du kėlinukus po 5 minutes. Nors atakavome daug  ir grėsmingai, tačiau įvarčių taip ir nebuvo, tad sekė baudinių serija. Iš aštuonių smūgiuotų kamuolių pasisekė įmušti tik pirmą ir paskutinį, bet to pakako laimėti trečiąją vietą. Matėsi, kad abiejų komandų mergaitės nebuvo pasiruošusios mušti baudinius ir daugelis jų smūgių skriejo pro šalį, po kelis sulaikė abiejų komandų vartininkės. Finale dėl pirmosios vietos Jonavos KKSC - „Eos - Aušra“ nugalėjo šeimininkes Ukmergės SC sportininkes.

Mūsų  komandoje geriausiai pasirodė Goda Urbonavičiūtė pelniusi reikalingiausius įvarčius ir atlaikiusi varžovių atakas bei vis užtikrinčiau užimanti savąją poziciją vartininkė Karolina Kolesnikovaitė. Sveikiname šauniąsias komandos dalyves!

2014 m. kovo 15 d.  Šventupėje įvyko mergaičių, gimusių 1999 m., Lietuvos mažojo futbolo čempionato finalas. Nors savo komandoje neturėjome nei vienos mergaitės gimusios 1999 -aisiais, vis tik tapome čempionėmis! Vertinant skirtingas žaidėjų amžiaus grupes, pirmenybes salėje ir lauke - tai jau aštuntas kartas kai Dusetų komanda tapo Respublikos čempione.

Šį kartą į finalus susirinko 8 komandos - pogrupiuose po  keturias. Mūsų komandos pogrupyje be dusetiškių mergaičių žaidė Ukmergės SC, Gargždų „Banga“ ir  Nemenčinės „Rūta“.

Pirmose rungtynėse su „Banga“ iš Gargždų tikėjausi, kad pasipriešinimo nesulauksime, bet prognozėse suklydau: tai buvo bene sunkiausios dienos rungtynės, kuriose įmušėme mažiausiai įvarčių. O ir varžovės buvo tvirtai sudėtos, aukštos ir tikrai žaidė gana grubiai. Dusetų mergaičių pergalė 4:2 buvo nelengva.

Iškart po šių rungtynių laukė kitos – su Nemenčinės „Rūta“. Pagrindinėms žaidėjoms leidau pailsėti ir iškart praleidome pirmąjį įvartį, bet jis šiame susitikime buvo vienintelis - mūsų komanda nesunkiai nugalėjo 7:1. Per šias rungtynes aikštelėje daugiausiai laiko praleido mažiau patirties turinčios komandos žaidėjos.

Paskutinėse pogrupio varžybose po ilgesnės pertraukos susitikome su „amžinomis“ varžovėmis - Ukmergės SC mergaitėmis. Pastarosioms norint pakovoti dėl medalių, reikėjo tik pergalės. Su Ukmergės komandos žaidėjomis visuomet sunku - iki paskutinių rungtynių sekundžių tvyro įtampa, o rezultatas būna minimalus. Bet šį kartą taip buvo neilgai – jau po kelių minučių krito pirmieji įvarčiai į ukmergiškių vartus, praleidusios pirmąjį į savo greitai atsakėme tuo pačiu. Manau, greitos ir gražios atakos, trumpi perdavimai, puikus komandinis žaidimas lėmė šių rungtynių baigtį – 9:2 nugalėjo Zarasų krašto atstovės!

Finale dėl trečiosios vietos susitiko Gargždų „Banga“ ir kitame pogrupyje antrą vietą užėmusi Alytaus SC komanda. Susitikime vis pirmavo alytiškės – tad komandos merginos šventė pergalę 4:3.

Finale dėl čempionių vardo susirungėme su Jonavos KKSC - „Eos - Aušra“. Labai tikėjau savo žaidėjomis, bet atsikratyti jaudulio nesisekė. Jau žaidimo pradžioje dusetiškės pelnė pirmąjį įvartį, bet jonaviškės atsakomuoju smūgiu išlygino rezultatą. Taip rungtyniavome vienos smūgiuodamos kitoms net iki antro kėlinio vidurio – tuo metu pirmavome 5:3. Vėliau pridėjome dar tris įvarčius ir tik didelių pastangų dėka laimėjome finalą 8:4, beveik visą laiką aikštelėje žaidžiant stipriausioms komandos žaidėjoms.

Penktoje vietoje liko Ukmergės SC nugalėjusi Marijampolės FC „Sūduvą“ 7:0, septintos - Kauno futbolininkės, 1:0 nugalėjusios Nemenčinės „Rūtą“.

Per tris rungtynes pelnėme 28 įvarčius. Juos įmušė komandos žaidėjos Liucija Vaitukaitytė, Levita Špūraitė, Goda Urbonavičiūtė, Miglė Sribikaitė, Dovilė Morkūnaitė ir Erika Busevičiūtė. Liucija pripažinta geriausia komandos žaidėja, vilnietė Gabija Gedgaudaitė pripažinta geriausia turnyro gynėja. Šį kartą norisi pagirti Miglę Sribikaitę, kuri nors ir būdama jaunesnė ir mažesnė ūgiu, žaidė ryžtingai, todėl ženkliai prisidėjo prie pasiekto komandos rezultato.

Valio šauniosioms Lietuvos čempionėms! Sveikiname visas žaidėjas ir jų tėvelius.

Nuotraukoje: pirmoje eilėje tupi iš kairės: Karina Čvokina,  Dovilė Morkūnaitė, Kornelija Arlauskaitė,  Miglė Sribikaitė, Goda Urbonavičiūtė ir Anastazija Čiursina. Antroje eilėje stovi: LMFA generalinis sekretorius Vytautas Tutlys, MFA“Žalgiris“ atstovas Svajūnas Stravinskas, Gabija Gedgaudaitė, Liucija Vaitukaitytė, Saulė Smolskytė,  Levita Špūraitė, vartininkė Karolina Kolesnikovaitė, Erika Busevičiūtė, Augustina Markelionytė ir Dusetų „Ainių“ treneris Rimas Vaitukaitis.