2020 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Lietuvos padangėje pasiekta nauja dusetiškio pergalė

Beveik po ketverių metų pertraukos Lietuvoje buvo suorganizuotos aukštesnės kategorijos (FAI 2) bemotorių parasparnių XC varžybos. 2010 m. tokio rango varžybos vyko Panevėžio miesto aerodrome, o šiemet buvo pasirinktas Klabinių kaimas Molėtų rajone. Varžybos vyko 2014 m. gegužės 1-4 d. Jose dalyvavo 50 pilotų, iš jų 8 atstovavo Latviją, Rusiją ir Lenkiją. Nors buvo spėjama, kad oro sąlygos bus permainingos, tačiau varžybos buvo vykdomos ir kaip vėliau pasirodė - labai sėkmingai.
 
Su pavasariu įsibėgėjo ir laisvo skrydžio parasparnių sezonas. Kaip jau įprasta pavasariniai orai tam suteikia išskirtines sąlygas: kol oro temperatūra nėra aukšta ir dideli žemės plotai nepasidengę žaliuojančiomis pievomis bei kultūromis, o saulės intensyvumas jau pakankamai didelis, susidaro tokios sąlygos, kai debesų aukštis nuo žemės siekia net 3 kilometrus, o šilto oro srautai (termikai) pakankamai stiprūs ir griežti. Tokios orų sąlygos labai džiugina visų sklandymo šakų atstovus, tarp jų ir parasparnininkus, per žiemą pasiilgusius ilgų maršrutinių skrydžių.
 
Deja, pirmasis varžybų pratimas dėl pernelyg stipraus gūsingo vėjo buvo nutrauktas. Antrasis - įvyko sėkmingai, nors dangus ir buvo apniukęs. Nustatytas maršrutas su vienu posūkio punktu buvo 32,9 km. Jo finišą pasiekė 24 pilotai. Nuo gegužės 2 d. vakaro žymiai atvėsęs oras nesumažino pilotų noro tęsti varžybas toliau.
 
Trečiasis pratimas buvo pakankamai sudėtingas. Kadangi vėjas buvo silpnas, pratimo maršrutas buvo trikampis - tai yra posūkio punktai buvo išdėstyti taip, kad pilotai įveikę maršrutą sėkmingai parskristų atgal į stovyklą, o pati skrydžio trajektorija būtų panaši į lygiakraštį trikampį. Maršruto ilgis tąkart buvo 55 km. Jo finišą pasiekė 17 pilotų. Tokį ilgą ir sudėtingą pratimą įveikti padėjo aukštas ir siekęs daugiau kaip 2 km debesų padas.
 
Ketvirtasis pratimas buvo 47 km ilgio ir su vienu posūkio punktu. Kadangi vėjas buvo pakankamai stiprus, o prognozės žadėjo popietinį lietų, buvo kilę abejonių dėl pratimo įvykdymo. Tačiau pilotai buvo nusiteikę kovingai ir sėkmingai išnaudojo sudėtingas oro sąlygas. Tąkart finišą pasiekė 20 pilotų. Šiame pratime ypač įnirtingai kovota tarp pratimo lyderių: pirmas tris vietas užėmusių pilotų laikų skirtumas buvo mažiau nei minutė. Bet koks uždelsimas ar papildomas apsisukimas ore galėjo lemti labai daug, turint galvoje ir tai, jog maršruto įveikimo laikas beveik 1 valanda.
 
Po varžybų vyko iškilmingi apdovanojimai. Bendroje įskaitoje surinkęs 2423 taškus trečiąją vietą iškovojo Donatas Adžgauskas, antrąją su 2596 taškais - Robertas Pesliakas. Varžybų nugalėtoju, taurės ir 300 eurų piniginio prizo laimėtoju tapo Zarasų aeroklubo ,,Orlėkis" narys dusetiškis Tadas Grinevičius, surinkęs 2714 taškus.
 
Informaciją pateikė Tadas Grinevičius 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2014-05-19 15:25:31
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?