2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Lietuvos sportinės upėtakių žūklės tvenkiniuose čempionatas Vasaknose

Vasaknose vyko Lietuvos sportinės upėtakių žūklės tvenkiniuose čempionatas. Šiemet siaučianti pandemija smarkiai pakoregavo ir šias varžybas, jose dalyvavo tik lietuviai. Bet čempionatas kaip ir ankstesniais metais buvo smagus, dinamiškas ir nepaprastai azartiškas. AREA Fishing arba upėtakių gaudymas tvenkiniuose – pakankamai naujas žūklės bÅ«das Lietuvoje, tačiau kasmet ši sportinės žūklės atšaka pritraukia vis daugiau meškeriotojų.


Tvenkinių upėtakių gaudymo lygos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas viename interviu pasakojo apie tokių varžybų Lietuvoje pradžią: „Mes apie jį sužinojome iš kaimynų latvių. Kadangi esame žūklės prekybos didmenininkai, buvome pakviesti paremti jų renginius. Pirmas susidÅ«rimas su šia sporto šaka man nepaliko didelio įspÅ«džio: daug vyrų glaudžiai sustoję mėto į vieną tvenkinį, bandydami pagauti upėtakį. Pačiam, kaip žvejui, pratusiam prie žūklės iš valties, tai atrodė ganėtinai keista. Ir tik antrą kartą, kai pačiam teko pabandyti ir gauti pirmuosius kibimus, pradėjau suprasti, kuo šis žūklės bÅ«das taip „užkabina“. Kadangi neturėjome šios sporto šakos Lietuvoje, taip jau sutapo, kad tapome jos pradininkais Lietuvoje.“


Varžybų formatas – dviejų dalyvių dvikova savo sektoriuje (tarp dalyvių privalo bÅ«ti atstumas 5-6 m). Varžybų dalyviai turo metu atlieka ir teisėjo vaidmenį. Turo metu dalyviai pildo savo korteles, užfiksuodami ne tik savo, bet ir priešininko pagavimų skaičių. Per abi varžybų dienas vyko keliolika turų, kurių kiekvienas truko po 20 min. Tarp turų buvo skelbiamos 10-ties min. pertraukos, kurių metu dalyviai keitė savo sektorius. Po turų skelbiamos atkrintamosios varžybos, kurių metu atrenkami pirmų aštuonių vietų laimėtojai. Finale kaunasi 4 dalyviai. Varžybos vyksta, vadovaujantis principu „Pagavai – Paleisk“. Dalyviai privalo atsakingai elgtis su traukiama ir paleidžiama žuvimi, stengtis jos netraumuoti. Draudžiama naudoti kabliukus su užkartomis, liesti žuvis rankomis. Upėtakis yra labai jautri žuvis ir palietus ją rankomis, gauna terminį šoką, nuo kurio žūsta.


Antros dienos pavakare, po ypač įnirtingų kovų paaiškėjo nugalėtojai: Tomas StrelčiÅ«nas (I), Andrius Grigorjevas (II), Tomas Kulbis (III), Edvardas Činga (IV). Susumavus trijų varžybų balus, Lietuvos čempionu tapo E. Činga.


Na, o visų dalyvių emocijas, patiriamas varžybų metu, taikliausiai išreiškė žvejys Tadas savo fb paskyroje: „Visi žūklės bÅ«dai turi kažką savo – gaudžiau įvairią žuvį visokiais įmanomais įrankiais ir metų laikais. Mano stažas 45 metai – bet tik upėtakių žūklė duoda tiek daug emocijų. Nebeįdomu nei lydekos, nei ešeriai, nei karšiai. Tokios stiprios, užsispyrusios ir įnoringos žuvies dar nemačiau. Varžybos „veža“ nerealiai, nežinau net, su kuo palyginti – tiek adrenalino!“


Dusetų sporto klubas „Ainiai“ kartu su partneriais Šniukštų kartų bendrija, Suvieko kaimo bendruomene ir Antazavės bendruomenės centru pagal Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupės 2013 – 2020 m. Vietos plėtros strategiją įgyvendino projektą „Žuvininkystė – mums įdomu“. Viena iš projekte numatytų veiklų – 2020 metų Lietuvos sportinės tvenkinių upėtakių žūklės čempionatas Vasaknose. Projekte numatytas 1555 eurų finansavimas skirtas dalyvių maitinimui, videofilmo apie upėtakių varžybas sukÅ«rimui.


Abi dienas čempionato dalyvius gardžiai maitino ŽŪK „Dusetų krašto gaspadoriai“. Kad žaidėjams nepritrÅ«ktų žuvies, pasirÅ«pino čempionato pagrindinis rėmėjas UAB „Vasaknos“ direktorius Algirdas ŠiukšÄius - į varžybų tvenkinį buvo paleista apie 1000 sportinio dydžio (iki 0,5 kg) upėtakių.


Vilija Visockienė
Autorės nuotraukos 
 


Svetlana Veikšrienė 2020-11-16 14:18:34