2018 m. spalio 19 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Lobių sala, rankos ir širdelės

Prasminga Šiaurės šalių bibliotekų savaitės šventė vyksta jau dvidešimtą kartą.  Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Turmanto struktūrinys padalinys – kasmet dalyvauja joje.
                     
Mes mokomės būti  labai tolerantiški – juk artėjo Tolerancijos diena, todėl NVŠ programos „Kūrybinės dirbtuvėlės“ užsiėmimas buvo pradėtas pokalbiu apie Toleranciją – ji labai svarbi ne tik žmonėms, bet ir šalims. Tolerancija plečia mūsų suvokimą, mūsų kultūrą... Susikabinome rankomis (jos šiais metais yra tolerancijos simbolis), kad suprastume:  „Rankos jums duotos ne tam, kad jūs pastumtumėt mažesnį, pakeltumėt akmenį prieš draugą, neteisingai prisiektumėt. Jūsų rankos laiko jūsų gyvenimą, jomis statysite savo ateitį. Jos turi padaryti didelius ir kilnius darbus!“ – kokie kilnūs P.Cvirkos žodžiai.
                     
Kuo panaši Lietuva ir Suomija? Suomija šiemet mini 100-ąsias nepriklausomybės metines - panašią sukaktį netrukus minės ir Lietuva...Todėl ši savaitė šiemet skirta Suomijai, o skaitomi tekstai – suomių rašytojų. Mes skaitėme „Lobių sala“  (autorius Mauri Kunnas), kurioje pateikiama istorija apie lobio ieškotojus.
                     
Kūrinys buvo skaitomas ne tik degant vaško žvakelėms, bet sklindant nuostabiai viliojantiems kvapams. Nepatikėsite: viskas vyko taip, kaip Šiaurės šalių bibliotekų savaitę siūloma švęsti: šauniosios bibliotekininkės Jelena Gurskaja ir Marina Voropajeva jau buvo paruošusios tešlą, kurią rekomenduoja šios savaitės organizatoriai. Vaflinių širdelių receptas, atkeliavęs net iš Danijos, tikrai ypatingas: 2008, 2011 ir 2012 m. jis pelnė „Geriausių pasaulyje vaflių“ titulą.
                     
Kol kūrinys buvo skaitomas – lėkštelėje vaflių krūva buvo smarkiai paaugusi, tačiau, kai kūrinys buvo perskaitytas ir aptartas -  vaflių greitai ėmė mažėti.... Taip, niekas jų nebuvo padėjęs į seifą, todėl drįstume manyti, kad juos pagrobė tie patys piratai, apie kuriuose skaitėme, o gal šaltas šiaurės vėjas?
                     
Kūrybinė valandėlė – įrėminti paveikslėlį (piratą) – dar kartą įtikino, jog dviejų vienodų niekada nebūna...  
                     
Pasirodo, stebuklų būna ne tik Lobių saloje, bet ir bibliotekoje, kur kvepia širdelėmis, o rankos tarnauja gerumui... Nuoširdžiausiai dėkojame Jelenai GURSKAJAI ir Marinai VOROPAJEVAI už dovanotą skanią šventę....                 
 
 
Giedrė MIČIŪNIENĖ,
NVŠ programos „Kūrybinės dirbtuvėlės“ vadovė
 
 
 
Nuotraukos
 Jelenos GURSKAJOS ir Marinos VOROPAJEVOS
Nuotraukos2017-11-16 08:00:42
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas