2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lyg margaspalvių siūlų kamuolys...

Strazdai vėl švilpauja šlaituose Zalvės,
Avietės skanios jau prie Duburio prisirpo.
Sugrįžkite visi iš tolimų kelionių,
Kur ilgesys, kaip vėjuj smilga, virpa.
 
(antazaviškis Albinas Davainis)
 
Tikime, kad Antazavės kloniai, kalneliai, apylinkių šilai, paežeriai ir renginiuose dalyvavę žmonės ilgam išsaugos gerą nuotaiką, kurią nuoširdžiai dovanojo 2014 m. liepos 25-26 d. vykusio XIX-ojo Antazavės kaimo festivalio organizatoriai ir dalyviai. Parengta festivalio programa priminė margaspalvių siÅ«lų kamuolį: kiekvienas to panorėjęs galėjo rasti sau veiklos ir džiaugsmo šaltinį. O rinktis tikrai buvo iš ko!
 
Džiugina tai, kad bebaigiantis dvidešimtą dešimtį festivalis turi ir savo tradicijas: jį organizuodami antazaviškiai susidraugavo su kaimynais latviais ir šių metų liepos 19 dieną jau penktus metus lankėsi Daugpilio rajono Dubnos seniÅ«nijoje. O šie su atsakomuoju vizitu atvyko pakviesti antazaviškių į jų kaimo festivalį. Liepos 25-ąją Dubnos seniÅ«nas Evaldas Stašulans ir jo vadovaujama delegacija buvo sutikti Zarasuose prie apžvalgos rato. Vėliau apžiÅ«rėta Zarasų krašto muziejaus ekspozicija, svečiuotasi Šlyninkos vandens malÅ«ne ir čia ragauti tautinio paveldo patiekalai, pasidžiaugta pasikeitusia Stelmuže – svečius stebino restauruota  šio kaimo bažnyčia ir vis tebežaliuojantis senolis ąžuolas, apsilankyta Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietoje prie Ilgio ežero.
 
Ypatingas ir svarbus liepos 25-osios vakaras buvo gyvenantiems Antazavėje ir jos apylinkėse bei kilusiems iš šios rajono dalies kraštiečiams. Antazavė turtinga istorija, tradicijomis, kultÅ«ra, puikiais žmonėmis, todėl turi kuo didžiuotis ne tik kartą per metus vykstančioje šventėje, bet kiekvieną dieną. Tuo įsitikino ir vakaro programoje apsilankę Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius, jo pavaduotojas Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės tarybos narys Rimantas Jurevičius, verslininkas Rimvydas Podolskis, kurie pasveikino susirinkusius į pirmąjį festivalio vakarą antazaviškius ir svečius, pasidžiaugė gražiomis Antazavės kaimo gyventojų tradicijomis bei jų pasiekimais. ,,Kuo dažniau kaip šiandien bÅ«kime drauge ir galėsime įveikti bet kokias kliÅ«tis. Linkiu Jums laimės, sveikatos, gerovės, naujų pasiekimų! Šventinės nuotaikos, gražių ir nepamirštamų įspÅ«džių kiekvienam iš JÅ«sų. Su puikiu vakaru – Antazave!“, - sveikindamas sakė rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas. Dažno širdį džiugino ir kiekvienais metais į Antazavės kaimo festivalį atvykstantis bei drauge švenčiantis Zarasų krašto garbės pilietis, maestro Lionginas Abarius.
 
XIX-jame Antazavės kaimo festivalyje koncertavo svečiai iš Dubnos, Antazavės ir Suvieko kaimo kapelos, folkloro kolektyvas ,,RamtatÅ«ris“, gerą nuotaiką palaikė kapela ,,Neduok jiems grot“, žiÅ«rovus sudomino Zarasų karatė jaunuolių grupės „SHOTOKAN“ (vadovas Nikolajus Gusevas) pasirodymas.
 
Visą liepos 26 dieną viešpatavo jo didenybė sportas. Ä® krepšinio varžybas atvyko ir jas stebėjo šios sporto šakos legenda Rimas Kurtinaitis.
 
Jau nuo ankstyvo ryto paplÅ«dimyje prie Zalvio ežero prasidėjo 3 valandas trukusios komandinės žvejų varžybos, kuriose rungėsi 6 komandos po du žvejus: žvejota su valtimis iš anksto paruoštuose sektoriuose. Daugiausiai, 2,9 kg žuvies, sugavo Antazavės vaikų globos namų komanda (žvejai Viktoras Gravelis ir jo sÅ«nus), antrieji (2,28 kg žuvies) buvo Antazavės ,,Savanorių“ komandos nariai, treti (1,59 kg žuvies) - žvejai iš Imbrado. Šioje rungtyje sėkmė nusisuko nuo antalieptiškių komandos – tik 0,69 kg žuvies arba ,,nei žvyno, nei uodegos“ kaip pasakytų žvejai!
 
Norintys išmėginti jėgas ir pasigalynėti su kitais festivalio dalyviais galėjo dalyvauti individualiose vyrų ir moterų (su plÅ«duru) plaukimo, šaškių, smiginio, šaudymo, baudų metimo (tik moterims ir merginoms), bačkutės laikymo ištiesta ranka, tritaškių metimo (I gr. iki 17 metų, II gr. nuo 17 metų), rankų lenkimo (svorio kategorijose iki 80 kg., II – virš 80 kg.), šeimų rungčių, vaikų estafetės ir giros rovimo varžybose.
 
Merginų plaukime greičiausia buvo Ineta AndriÅ«naitė, antroji - Audronė Bikulč, trečia - Ineta Dainytė. Vaikinų plaukime pirmasis buvo  Martynas Dainys, nuo jo atsiliko antru likęs Robertas Čižas, o trečiasis atplaukė Gytis AndriÅ«nas.
 
Šaškių varžybose sportinė sėkmė lydėjo jų nugalėtoją Saulių Banaitį, antrąją vietą užėmusį G. Streikų ir trečiosios vietos laimėtoją Juozą Galvoną.
 
Smiginio varžybose taikliausias buvo Saulius Galvonas, nuo jo atsiliko antrąją vietą užėmęs Skirmantas Pitrėnas ir trečiąją Vidukas Merkys, o šaudymo varžybose iki 16 metų - pirmą vietą džiaugėsi Ineta AndriÅ«naitė, antrąja - Mykolas Dainys ir trečiąja -  E. Prakas. Šaudymo varžybose, kuriose rungėsi dalyviai virš 16 metų taikliausia buvo JÅ«ratė Galvonaitė, antrą vietą užėmęs Povilas Mieliauskas ir trečios vietos laimėtojas Ramutis Ulevičius.
 
Giros kėlimo varžybose nugalėtoju pripažintas Arvydas Tervydavičius, antrąją vietą užėmė Stepas Andrejus, trečiąją - Paulius Maciulevičius.
 
Bačkutės laikymo ištiesta ranka varžybose ištvermingiausias buvo Valdemaras DatkÅ«nas, antrasis liko Stepas Andrejus, ant trečiosios nugalėtojo pakylos pakilo Modestas Lekaveckas.
 
Rankų lenkimo varžybose rungiantis vyrams pirmą vietą užėmė Mantas Girčys, antrasis liko Karolis Žižys, trečiasis - Tomas Girčys. Iš varžytis nutarusių 10 merginų sėkmingiausiai varžybas baigė Skaistė Merkytė, antra buvo Ineta AndriÅ«naitė, trečia - Edita Matulienė. 
 
Merginų baudų metimo varžybose nepralenkiama buvo Neringa Pechūraitė, nuo jos atsiliko antroji likusi Deimantė Paslaptis ir trečią vietą užėmusi Viktorija Ivanova.
 
Vaikų estafetėje labiausiai pasisekė Martynui Dainiui, antrasis liko Nojus Širvinskas, trečiasis - Domantas Diokas.
 
Tritaškio metimo varžybose antrus metus iš eilės nugalėjo Nerijus Merkys.
 
Dėl sportiškiausios šeimos vardo šeimų rungtyje susitiko 6 šeimos (komandą sudarė trys šeimos nariai). Ko gero, tai buvo pačios emocingiausios sportinės varžybos – tad buvo apdovanotos visos dalyvavusios šeimos.
 
Antazavės vaikų globos namų sporto aikštelėje vykstant krepšinio varžyboms, pertraukų metu vyko konkursai bei komandinės bėgimo rungtys, kuriose pirmavo svečiai iš Vidiškių (Ignalinos rajonas), antri - Antazavės vaikų globos namų atstovai, o treti liko antalieptiškiai.
 
Pasibaigus krepšinio varžyboms, nugalėtojams Antazavės „Baro“, antrąją vietą užėmusiai Imbrado ir trečiąją Vidiškių (Ignalinos rajonas) komandoms apdovanojimus įteikė krepšininkas Rimas Kurtinaitis.
 
Kelmo metimo varžybose nugalėtoju pripažintas Gintautas Matulis, antrąją vietą užėmė Mindaugas Urbonas, trečiąją - Modestas Lekaveckas.
 
Vėliau vykusiose komandinėsė virvės traukimo varžybose pirmąją vietą užėmė Antazavės vaikų globos namų komanda, antrąją - Antazavės ,,Baras“, trečiąją -  Imbrado komanda.
 
Visų varžybų kompleksinėje užskaitoje nugalėtojais pripažintą Antazavės vaikų globos namų komanda,  antrieji liko Antazavės ,,Baras“, tretieji – imbradiškiai.
 
Po sportinių varžybų buvo apdovanotas vyriausias jų dalyvis - 66-rių metų Juozas Galvonas  ir jauniausi ,,sportininkai“: 9 mėnesių Monika Streikutė ir 1,3 metų Martynas Streikus.  Po apdovanojimų koncertavo antazaviškiai Aidas Žemaitis ir Antanas Navickas, buvo uždegta ugnies skulptÅ«ra (autorius  menininkas Žilvinas Danys) bei surengta naktinė jaunimo diskoteka.
 
Zarasų rajono savivaldybės Antazavės seniūnija už pagalbą organizuojant XIX-ąjį Antazavės kaimo festivalį dėkoja:
 
Zarasų rajono savivaldybei,
 
Lietuvos sporto ir kultÅ«ros asociacijai ,,Nemunas“,
 
Krepšininkui Rimui Kurtinaičiui,
 
Antazavės bendruomenės centrui,
 
Antazavės vaikų globos namams,
 
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinei mokyklai,
 
Rajono Savivaldybės tarybos nariui Rimantui Jurevičiui,
 
Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai,
 
Parduotuvei ,,Rikis“ ir UAB „Viralda“,
 
Valentino Dainio parduotuvei „Daineta“,
 
UAB „Rokiškio sÅ«ris“,
 
UAB  „Daivida“ ,                
 
Audriui Širvinskui,  
 
Ūkininkui Vidukui Merkiui,
 
Janinai Dainienei,
 
Redai Andriūnienei,
 
Aldonai Sadelskienei,
 
Irenai Andriūnienei,
 
Reginai Girčinei,
 
Antanui Navickui,
 
Zarasų savivaldybės VVG pirmininkui Arvydui Veikšrai,
 
Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro garso režisieriui Sauliui Kuzmai,
 
Menininkui Žilvinui Daniui,
 
Antazavės kaimo jaunimui,
 
Sportinių varžybų vyr. teisėjui Valentinui Mocevičiui, teisėjams Arūnui Zavackui, Juozui Galvonui, Povilui Mieliauskui, Mariui Liepai bei visiems prisidėjusiems prie festivalio organizavimo.
 
Nuotraukos iš Zarasų rajono savivaldybės Antazavės seniÅ«nijos archyvų.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija 

Zarasų rajono savivaldybė 2014-07-27 19:22:15
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?