2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mados vėjams siaučiant

 Pateikiame kelių žmonių nuomones apie madas, stilių, aprangą, mados dievaičius ir dar šÄ¯ bei tą. 
Indrė PARADNIKAITĖ (22 m.): – Kuo toliau, tuo labiau mada tampa masine vartotojiškosios kultÅ«ros priemone – greitai pagaminama, suvartojama, pamirštama ir vėl cikliškai prisimenama po tam tikro laiko. Tačiau žvelgiant iš kitos perspektyvos mada – naujos tendencijos, kurias protingai derinant galima naudotis kaip pagrindine raiškos priemone – parodyti, kuo gyveni, kvėpuoji, ar net kaip mąstai. 
Atėjus naujam sezonui bei aplankius naujiems mados vėjams, svarbiausia nepasiklysti ir atrasti bent dalelę savęs ne tik naujose parduotuvių vitrinose, bet ir savyje. Labiausiai domiuosi žmonėmis, kurie gyvena mada ir jos naujienas perteikia gyvai beveik kas dieną, t.y. tinklaraštininkės, pavyzdžiui, Gillian Amalia Zinser bei seserys Olsen. Kalbant apie mano stilių, galiu pasakyti tik tiek, kad jis tikrai nėra vienalytis ir nėra nuspėjamas. Viskas gali bÅ«ti stilinga, jei tai yra pakankamai harmoninga ir artima tavo asmenybei.
Aurimas VIBURYS (17 m.): – Mano stilius yra laisvas ir nesuvaržytas, nėra kažkokių taisyklių ar nusistatymų, išskyrus vieną – nuotaiką. Galiu rengtis bet kaip, bet kai turiu galimybę, stengiuosi išsiskirti iš minios ryškiomis spalvomis.
Dažnai apgalvoju ir paderinu, ką rengsiuosi šiandien ar rytoj, net bÅ«na tokių dienų, kad kelis kartus persirengiu dėl oro, nuotaikos arba tiesiog dėl atsibodusios aprangos. Savo stiliaus aš tikrai neįvardyčiau, nes nesilaikau konkretumo, svarbu kompozicija ir laisvumas. Madų nesivaikau, nemėgstu bandos jausmo, einu visada prieš srovę, svarbiausia, manau, turi bÅ«ti sau „stiliovas“ ir jaustis lamingas.
Viktorija BRATIŠKAITĖ (16 m.): – Mėgstu ir gerbiu žmones, kurie nebijo bÅ«ti savimi arba tiesiog bÅ«ti kitokie. Mano pačios stilius nėra kažkuo išskirtinis, nesu visada tokia drąsi, kokia norėčiau bÅ«ti. Dėviu tai, kas man yra gražu (nors kiekvienas grožį vertina kitaip). Galvoti, ką rengtis, dažniausiai neturiu laiko, nebent tai bÅ«tų kokia šventė. Manau, mada sekti reikia tik tada, kai tau pačiai gražu, o ne tik todėl, jog tai madinga... 
Jurga MYKOLAITYTĖ (17 m.): – Aš nesu ta, kuriai mada turėtų itin svarbią reikšmę gyvenime. Mano apsirengimo stilius labai elementarus, o kadangi madomis nesidomiu, tai nė nežinau, madingas jis ar ne. Kasdienei aprangai renkuosi paprastus drabužius – kurių nebÅ«tų gaila suplėšyti, o purvini ir plyštantys drabužiai mano kasdienybė, nes užsiimu kinologija. 
Aukštakulniai, dailios suknelės – taip, tai gražūs drabužiai, tačiau juos pasilieku svarbioms progoms. O garsių firmų pavadinimai kaip „Chanel“ „Gucci“ „Armani“ – man tuštybė. 
Gabrielė ČIŠKAUSKAITĖ (16 m.): – Rengiuosi dažniausiai pagal nuotaiką ir tai, kas man patogu. Vieną dieną galiu į miestą išbėgti apsirengusi treningu, kitą dieną jau ilgiau pastoviu prie veidrodžio.  Kuo rengsiuosi į mokyklą, visada numatau iš vakaro, kad ryte galėčiau ilgiau pamiegoti , jei to nepadarau, tada rytą oi vargstu… Iš tiesų, norėčiau drąsiau reikštis, apsirengti ką nors išskirtinio, manau, vieną dieną tai išdrįsiu. Mados ikona? Hmm... TurbÅ«t Kate Moss ir Facebook‘e pamatyta Gabrielė Gzimalaitė. Abi jos man – paprastumo ir grožio simboliai. Šiaip manau, kad mados vaikytis nėra bÅ«tina, jeigu turi savo skonį ir stilių, žinoma, verta pasidomėti kažkuo naujesniu ir originalesniu.
Bendraamžius kalbino Dominyka PARADNIKAITĖ.  

Eimantė Petrauskaitė 2012-05-06 16:26:29