2020 m. liepos 12 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Mainų programa Zarasai – Zdunska Vola

Kai pavasarį Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje svečiavosi ir ugdymo procese dalyvavo septintokė Marija Ržečniak iš Lenkijos Respublikos Zdunska Vola mokyklos, gimė mintis mokinių mainų programai, kad abiejų mokyklų mokiniai galėtų susipažinti plačiau, kad patirtų bendravimo džiaugsmą, atrastų mokymosi sėkmę, pamatytų ugdymosi panašumus ir skirtumus, kad grįžę į savo mokyklas, skleistų įgytą patirtį.


Įgyvendinant šiuos uždavinius grupė mūsų progimnazijos aštuntokų ir dvi mokytojos, aštuntokų auklėtojos, Lenkijoje, Zdunska Vola praleidome labai intensyvią savaitę.


Įspūdingai sutikti mokykloje, nuo pirmadienio iki penktadienio dalyvavome chemijos, istorijos, biologijos, kūno kultūros, technologijų, lenkų, vokiečių, anglų kalbų pamokose, sprendėme testus, atlikome bandymus, žaidėme sportinius žaidimus, plaukiojome baseine.


Miesto aikštėje ir mokykloje stebėjome Nepriklausomybės dienos minėjimus, menines programas, lankėmės pas miesto merą, istorijos ir geležinkelio muziejuose, miesto parke, meno mokykloje, mokėmės šiuolaikinių šokių judesių, savigynos elementų.


Po pamokų abiejų mokyklų mokiniai žaidė boulingą ir biliardą, mėgavosi įvairių picų skoniais, vienoje kavinių ragavo čia pat keptų pyragų ir sausainių, su naujais draugais vieno jų namuose vaišinosi karštomis dešrelėmis ir, dainuodami lietuviškas ir lenkiškas dainas, džiaugėsi bičiulyste.


Viena popietė buvo skirta išvykai į Lodzę – tekstilės miestą. Čia eksperimentariume stebėjome ir atlikome fizikinius bandymus, susipažinome su įspūdinga miesto architektūra.


Būtina paminėti, kad mūsų mokiniai gyveno šeimose, labai susidraugavo su vaikais ir suaugusiais šeimų nariais, susipažino su jų tradicijomis, vaišinosi lenkiškais patiekalais.


Lenkijoje praleista savaitė pakeitė visų dalyvių gyvenimus. Patirtas nuoširdumas, dėmesys, šiluma ir jų gerumas sušildė visus. Atsisveikinant nesigėdijome ašarų nei vaikai, nei mokytojai. Atsisveikinome neilgam. Gegužę lauksime mielų svečių Zarasuose. Jau pasiilgome jų.


Už tai, kad galėjome vykdyti mainų programą, dėkojame Zarasų rajono savivaldybei, merui Nikolajui Gusevui, tarybos narei Aušrai Lamanauskienei, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Remigijui Lamanauskui, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjai Svetlanai Veikšrienei, jaunimo reikalų koordinatorei Aksanai Vorobjovai, UAB „Lašų duona“, programos sumanytojai ir vertėjai Dovilei Ržečniak, progimnazijos direktorei Aldonai Navickienei, tėveliams, patikėjusiems savo vaikus ir draugiškiems, aktyviems mokiniams.


Atskirai norime padėkoti Zdunska Vola mokyklos bendruomenei ir tėveliams už nuoširdumą, paprastumą ir begalinį svetingumą.

 

Mokytojos, 8 b,c klasių auklėtojos

Stanislava Daunaravičienė,
Birutė Graužinienė

 

 

 


Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija 2019-11-21 10:55:42