2019 m. rugpjūčio 26 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Martyno darbas, pomėgiai ir pergalės

Martyną vaikystėje suviliojo technika. Ištisas dienas jis galėjo tėvelio Raimundo Pupeikio dirbtuvėse gilintis į automobilio remonto paslaptis. Dažnai pradedančiam remontininkui pavykdavo pačiam surasti teisingus atsakymus. Kai tai buvo sudėtinga, ateidavo į pagalbą tėvas. Jis jau patyręs meistras. Zarasų krašte jau kelis dešimtmečius remontuoja automobilius. Po mokslų Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje Martynas jau konkrečiai planavo savo ateitį. Jis pasirinko Zarasų žemės ūkio mokyklą. Mokslai smalsiam Martynui sekėsi. Jį, baigusį mokslus, noriai priėmė tėvo įmonė. Jau sukaupta patirtis, mokykloje įgytos žinios, darbas automobilių remonto įmonėje davė puikią galimybę tobulėti. Įmonėje Martynas Pupeikis dirba mechaniku. Čia kasdien remontuojami įvairių markių automobiliai, šalinami įvairūs gedimai. Martynas sako, kad nė per nago juodymą nesigaili pasirinkęs Žemės ūkio mokyklą. Kiti bendraamžiai pasirinko universitetus. Tačiau ne visi baigė perspektyvias specialybes ir neranda darbo Zarasų krašte. Neranda jo ir Lietuvoje. Tenka važiuoti į užsienius ir ten dirbti darbus, nereikalaujančius jokios kvalifikacijos.

 

Martyno gyvenimo siekis – kiekviename darbe privalai nuolat tobulėti. Kasdien įgyti naujų žinių, patirties gebėjimų. Tik tada darbas teikia jam džiaugsmą.


Zarasuose Martynas atrado save ir niekur iš gimtojo krašto nesiruošia išvykti ir nesirengia svetur laimės ieškoti. Čia jis pasirinko ir dirba mėgstamą darbą, čia jis surado ir daug pomėgių. Vilioja vaikiną motociklų sportas. Šis sportas ir paskatino jaunąjį zarasiškį judėti link tikrų jaudinančių emocijų, įsimintinų ir nepakartojamų akimirkų. Sužinojo Martynas apie susikūrusią bendruomenę „Enduro Lithuania“. Ji rengia gerai žinomus turus, renginius ir varžybas. Šių metų kovo mėnesį Martynas dalyvavo Baltijos šalių etape „Rukla 2019“ . Čia Martyną lydėjo sėkmė. Jis iškovojo pirmąją vietą. Labai malonu matyti tarp geriausiųjų varžybų dalyvių iš Vilniaus, Klaipėdos, Trakų ir zarasiškio vardą. Į šiuos ralius Martynas važiuoja jau nuo 2015 metų. Anksčiau jis vykdavo su bičiuliais. Rungtyje jie galėjo dalyvauti, bet rezultatų neįskaitydavo. Reikalinga komanda. Šiemet Martynas prikalbino dar vieną bičiulį ir subūrė komandą. Šiose varžybose jo komanda ir iškovojo pirmąją vietą. Šios varžybos motociklais yra orientacinės. Jose numatyti keturi greičio ruožai. Visi apytiksliai apie 3 kilometrus. Šių ruožų gruntas – smėlis. Yra orientacinės varžybos, kuriose atstumas siekia iki 80 kilometrų. Jose gauni navigatoriuje žemėlapį, kuriame pažymėtas maršrutas ir ten sužymėti taškai. Šiuos taškus varžybų dalyviams reikia pasiekti ir komandos turi užfiksuoti nuotraukoje dalyvio startinį numerį. Svarbu pasiekti kiekvieną punktą, nes už jų praleidimą skiriamos laiko baudos.


Važiavo zarasiškis 2016 metais motociklu ir aplink Lietuvą. Šio žygio dalyviai keliauja kuo arčiau Lietuvos valstybinės sienos. Vyksta šis žygis Liepos 6-ąją. – Lietuvos valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Taip paminima lietuvių bendrystė, vienybė, lojalumas savo šaliai. Iš šios kelionės, apipintos įvairiausiais pasakojimais, mitais ir legendomis, jaunuolis atsivežė neišdildomus įspūdžius. Šiame žygyje Martynas susipažino su įdomiais žmonėmis, patriotiniame renginyje dalyvavo įvairaus amžiaus, įvairių profesijų žmonės.


Martynas turi gražią svajonę. Jis svajoja, kad ateityje ir zarasiškiai turėtų panašias trasas motociklų sporto mėgėjams ir galėtų treniruotis ir siekti sportinių aukštumų, garsinti Zarasus šalyje. Bus trasos, norinčių tikrai atsiras.


Motociklai ne vienintelis Martyno Pupeikio pomėgis. Suranda Martynas ir kitų įdomių užsiėmimų. Jaunuolis labai apsidžiaugė, kai sužinojo, Zarasai tampa vandens motociklų sporto sostine. Čia praėjusiais metais Zaraso ežere įvyko šios sporto šakos Rytų Europos čempionatas. Jo organizatoriai laukė daugiau nei šešių dešimčių pilotų. Į Zarasus taip pat žadėjo atvykti ne tik geriausi Lietuvos sportininkai, bet ir tituluoti lenktynininkai iš aštuonių šalių. Zaraso ežero pakrantėje ir jos prieigose bei Zaraso ežero Didžiojoje saloje vyko UIM Rytų Europos vandens motociklų čempionatas. Tiesa, Martynas apie dalyvavimą tokiose varžybose galėjo tik pasvajoti.


Čempionato atidarymo išvakarėse organizatoriai paskelbė, kad kviečia dalyvauti ne tik profesionalius sportininkus, bet ir mėgėjus. Jie gali registruotis ir išbandyti savo jėgas Užsiregistravo Martynas ir dalyvavo šiose varžybose. Jose jėgas išbandė 15 jaunuolių. Ir čia Martyną lydėjo sėkmė. Jis užėmė trečią vietą.


Žavi Martyną ir dviračių sportas. Tris sezonus dalyvavo varžybose. Šių varžybų iniciatoriai Visagine. Kartu su visaginiečiais Martynas dalyvavo varžybose Rokiškyje, Daugpilyje. Ten jį irgi lydėjo sėkmė.


Šios varžybos vykdavo miškuose, motokroso trasose, ši sporto šaka reikalauja daug jėgų, ryžto. Reikalavo ir daug treniruočių. Vakarais Martynas darydavo treniruotes po vietinius aplinkkelius žvyrkeliais. Tiesa, organizatorių entuziazmas gęsta. Gaila, kad jų neatsiranda Zarasuose. Išmėgino Martynas ir ledo ritulio sportą. Prieš penkerius metus vyko ledo ritulio čempionatas Vilniuje, Utenos pramogų arenoje. Jaunuoliai iš Zarasų gavo uteniškių bendraamžių pasiūlymą dalyvauti šiose varžybose. Uteniškai jau ilgokai treniravosi, važinėjo į Vilnių. Tačiau komandai jiems truko žaidėjų ir jų akys nukrypo į Zarasus ir pakvietė Martyną su bičiuliais. Taip susibūrė komanda iš uteniškių, vilniečių ir zarasiškių. Komandą lydėjo sėkmė. Pirmąsias varžybas komanda „Utena/Zarasai“ laimėjo. Varžovai stebėjosi: „Iš kur jūs atvažiavote, juk Zarasuose ledo ritulininkų nėra?“. Tais metais ledo ritulininkai iš Zarasų ir Utenos tapo Lietuvos ledo ritulio mėgėjų čempionai.


Žiemą daug treniruotės valandų praleidžia klube „Marsas“. Taip ir skuba jauno zarasiškio darbo, įdomių pomėgių ir įspūdžių kupinos dienos. Jose jaunas žmogus suranda gyvenimo prasmę, džiaugsmą, laimę...

 

 

Petras Ivanovas

Nuotraukos iš zarasiškio Martynas Pupeikio asmeninio archyvo. Petro Ivanovo nuotraukoje – Martynas Pupeikis.

 


Svetlana Veikšrienė 2019-05-20 09:25:56
MERAS
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Kokias knygas skaitymui mieliau renkatės: elektronines ar spausdintas?