2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Mažo miestelio dideli žmonės“ iš knygos „Zarasai ir zarasiškiai“ sutiktuvių

Penktadienio vakarą Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko naujos knygos „Zarasai ir zarasiškiai“ pristatymas. Šis vizualiai įspÅ«dingas, tematiškai jautrus albumas, tai savitas „Ežerų žemė“ klubo narių – Rimanto Bikulčiaus, Gintauto Antanavičiaus, Gitanos Kavaliauskaitės, Vasilijaus Kukonenko, Algimanto Navicko, Adolfo ir Stanislovo Sinkevičių – pasakojimas vaizdais apie mÅ«sų miestelio gyvenimą. 207 puslapiuose pateikiamos 194 nuotraukos, kuriuose atsispindi miesto kasdienybės ir švenčių akimirkos, portretinėse nuotraukose atskleistos iškilios asmenybės, puoselėjančios dabarties miesto veidą. Renginio vedėjos Gražinos Karlaitės nuomone: „Šiame albume naujai atrasime kažką įdomaus mums įprastose vietose... tie keturi metų laikai, atvers mums įspÅ«dingą mÅ«sų krašto erdvių ir gamtos spalvų paletę“.


Renginyje dalyvavo albumo „Zarasai ir zarasiškiai“ sudarytojai, kurie pasidalino patirtimis ir pajautomis rengiant šÄ¯ leidinį. Knygos koncepciją ir žmonių atranką pristatė vienas iš albumo autorių, foto klubo „Ežerų žemė“ idėjinis vadovas Rimantas Bikulčius. Fotografas džiaugėsi, kad nemažą knygos dalį sudaro kuriantis, veikiantis, pavyzdingas, nusipelnęs Zarasų kraštui jaunimas. Tai kultÅ«ros paveldo puoselėtojas Zarasų rajone ArÅ«nas Survila, aktorė, kompozitorė, atlikėja Greta Šepliakovaitė, jaunasis kino operatorius Oskaras Abramavičius, Lietuvos buvimo lede rekordininkas Modestas Stumbrys, verslininkė Agnė Stumbrienė, grupės „Baltos varnos“ atlikėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės, Zarasų rajono Juozo Gruodžio premijos laureatai Simonas Navickas ir Urtė Konošovaitė bei daugelis kitų. Albume taip pat daugiau ar mažiau žinomų verslininkų, politikų, gydytojų, kultÅ«ros veikėjų ir kitų profesijų žmonių pavardės.


Ä® šventinį renginį atvyko Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras, albumo „Zarasai ir zarasiškiai“ idėjos autorius Arnoldas Abramavičius. Svečiai pasidžiaugė, kad turimas pirmasis leidinys, taip išsamiai reprezentuojantis mÅ«sų kraštą. A. Abramavičius priminė, kad pirmoji nedidelės apimties knygelė apie miestą ir jo gyventojus pasirodė dar 2006 m. ir šiandieną, ji yra daug vertingesnė nei tuomet. Nes tai jau istorija. „TurbÅ«t ir knygą „Zarasai ir zarasiškiai” bus daug įdomiau vartyti po 10-20 metų ir prisiminti, kokios asmenybės dirbo ir kÅ«rė Zarasuose, kaip pasikeitė miesto gamta, architektÅ«ra“, – dalijosi mintimis politikas.


Viena iš albumo bendraautorių Gitana Kavaliauskaitė pasidžiaugė, kad šalia vaizdo šiame leidinyje atsirado ir žodis, galimybė įausti į tekstą mažiau ar daugiau žinomų poetų, literatų eilių, susijusių su Zarasais. Fotografas Algimantas Navickas linkėjo šventės dalyviams fotografuoti, įamžinti svarbius įvykius šeimoje, artimas sau vietas... Po daugelio metų bus be galo įdomu vartyti nuotraukas ir prisiminti tas džiugias, širdį glostančias akimirkas.
Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktorė Aldona Navickienė, Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė ir Zarasų profesinės mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, prabilusi prasmingais žodžiais: „Nėra ateities be praeities, nėra tautos be istorijos, negyvas miestas, jei neturi apie save albumų ir knygų“.


Renginyje skambėjo „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių: dviejų Emilijų, Airingos, Dianos, Adomo, Gilmės atliekamos savo kÅ«rybos dainos pagal poetų Pauliaus Širvio ir Fausto Kiršos eiles. Jaunųjų atlikėjų mokytojas – Gražvydas Gasparavičius.


Gausybė renginio svečių dėkojo knygos sudarytojams už galimybę bÅ«ti šio albumo puslapiuose. Klubo „Ežerų žemė“ nariai zarasiškiams ir miesto svečiams linki pasitikti ir priimti šią knygą, kuri suteiks malonaus džiugesio ir akims, ir sielai. Knygą rasite Zarasų raj. sav. viešojoje bibliotekoje.


Leidinio leidybą rėmė Zarasų rajono savivaldybė.

 

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-12 11:37:01
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?