2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Medžių būklė Dusetose

Per 2022 metus Dusetų seniÅ«nijoje buvo gauta 16 prašymų išduoti leidimus pažeistų kamienų ir kitų medžių kirtimui, genėjimui. Kiekvienas prašymas yra individualus ir nagrinėjamas atskirai. Dusetų seniÅ«nijos darbuotojai kartu su Sartų regioninio parko specialistais apžiÅ«ri medžius, kuriuos gyventojai nori nukirsti, genėti. Leidimą kirsti gauna tik tie medžiai, kurie yra stipriai pažeisti ir gali sukelti pavojų ar dėl kitų teisės aktais reglamentuotų priežasčių. Todėl iš 16-kos prašymų išduoti leidimai buvo tik 8.

 

Anot Dusetų seniÅ«no Dariaus Steponavičiaus, seniÅ«nijos tikslas – puoselėti ir prižiÅ«rėti medžius, o ne juos kirsti. Medžiai genimi-retinami yra tik tie, kurių priežiÅ«rą reglamentuoja teisės aktai. Dusetose absoliuti dauguma medžių pjovimų vyksta pagal pačių gyventojų prašymus, jų iniciatyva.

 

Viena Dusetų miesto gyventoja E. R., gyvenanti K. BÅ«gos gatvėje, sutiko pasidalinti mintinis apie medžių bÅ«klę Dusetose. Moteris ir jos kaimynai jau ilgą laiką ieškojo pagalbos, kas galėtų nukirsti supuvusius medžius, esančius prie jų gyvenamųjų namų. Pagalbos jie nesulaukė ir 3 supuvę medžiai nuvirto ir pridarė materialinių nuostolių, vienas medis sulaužė net malkinę. Tačiau Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«nas Darius Steponavičius neliko abejingas ir atsiliepė į moters ir jos kaimynų pagalbos šauksmą – medžiai buvo nupjauti. Moteris ir jos kaimynai labai dėkoja Dusetų seniÅ«nijai už šÄ¯ darbą.

 

Taip pat pasitaiko dusetiškių, kurie yra susirÅ«pinę dėl medžių kirtimo Dusetose, Sartų ežero pakrantėje.

 

Lapkričio 24-osios rytą susitikome su Dusetų seniūnijos seniūnu Dariumi Steponavičiumi ir paklausėme dėl medžių kirtimo situacijos Dusetose.

 

SeniÅ«nas aprodė Sartų ežero pakrantės medžius, liÅ«dna, bet dauguma jų yra pažeisti puvinio ir daugelis iš jų liko tušÄiaviduriai. Tokie medžiai gali neatlaikyti stipresnio vėjo ar audros, visada yra tikimybė lūžti, bei taip sukelti pavojų aplinkiniams žmonėms bei statiniams. Netgi jeigu medžio kelmas atrodo sveikas, drevė gali bÅ«ti 2–3 metrų aukštyje. Tačiau seniÅ«no tikslas – nepalikti gražiosios ir taip visų mylimos pakrantės be medžių, be augalijos. Atlikus pakrantės renovacijos darbus, planuojama pasodinti naujų medžių.

 

Pažymime, kad per 2022 metus Dusetų seniÅ«nijos iniciatyva buvo nupjautas vos vienas medis, o pasodinta 12 ąžuoliukų. SeniÅ«nija stengiasi kurti kuo gražesnes, žalesnes ir jaukesnes Dusetas. Visi dusetiškiai ir gamtos mylėtojai taip pat yra kviečiami prisidėti prie žalesnių Dusetų, savo darbais ir tikime, kad foto nuotraukos bus kur kas prasmingesnės.

 

Taip pat kartais kyla nuogąstavimų, kad Dusetų Nepriklausomybės aikštėje neliko medžių, tačiau atkreipiame dėmesį, kad toks sumanymas buvo aikštę projektavusių architektų, tam, kad atkurti buvusios (Smetonines) Dusetų aikštės vaizdą ir autentiškumą.

 

Dusetų seniÅ«nas Darius Steponavičius visada yra atviras diskusijai. Jeigu turite kokių nors klausimų, nusiskundimų ar idėjų, susijusių su Dusetomis, kreipkitės į seniÅ«ną, bus žymiai lengviau gauti informaciją negu laukti straipsnių laikraštyje. SeniÅ«nas jums mielai atsakys į visus rÅ«pimus klausimus. Dusetų seniÅ«nijos durys yra atviros visiems.

 

Taip pat Dusetų seniÅ«nas Darius Steponavičius ir visi miškininkai kviečia lankytis ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos miškuose, kurie 2012 m. Jeilio universiteto (JAV) buvo pripažinti geriausiai tvarkomi pasaulyje dėka miškininkų darbo ir įdėtų didelių pastangų. Užtiltės gyventojus kviečiame lankytis Baraukos miške, o Dusetų miesto – Jaskoniškių miške. Ten pamatysite subrendusius, sveikus ir įspÅ«dingo grožio medžius.

 

O artėjančio Advento proga seniÅ«nas visiems dusetiškiams linki ramybės, susikaupimo ir susiklausymo.


Parengė Kamelija Mazūraitė


Nuotraukose – Dusetų medžiai pažeisti puvinio.

Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-25 13:07:06
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?