2019 m. birželio 18 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Kviečiame NVO ir religines bendruomenes teikti paraiškas Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkursui

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Menas ar vandalizmas?

    Šešiolikmetės GABRIELĖS nuomone, Zarasuose yra tikrai talentingų graffiti piešiančių žmonių, bet jie neturi kur pasireikšti, todėl ir piešia ant visokių sienų, tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog stengiasi kažką vaizduoti ir teplioja nesąmoningus „tagus“ kur pakliuvo.
   Penkiolikmetė SMITH pabrėžia, kad graffiti ir prasidėjo nuo „tagų“. Ji nieko prieš, jei tie užrašai būtų gražūs, o ne kokios teplionės ar keiksmažodžiai (tai jau sienų gadinimas). „Aš, pavyzdžiui, „taginu“ dėl to, kad visi žinotų mano vardą, kad kažkuo išsiskirčiau, ir, aišku, dėl adrenalino“, – prisipažįsta mergina.
    Šešiolikmetė INGRIDA taip pat nemėgsta bereikšmių užrašų, keiksmažodžių ir „kitų nesąmonių“, tačiau gražūs graffiti piešiniai jai labai patinka, nes jie ne tik nebjauroja aplinkos, o ją papuošia, pagyvina.
    Vyresniųjų zarasiečių nuomonės, beje, panašios, tik jie pikčiau kalba apie „tagerius“, vadina juos vandalais, mano, kad už tokią „kūrybą“, o iš tiesų – miesto tepliojimą, reikėtų bausti. Bet gražūs graffiti piešiniai ne vienam patinka, ypač jei jie yra vietoje. Antai 38 metų KAROLINA sako, kad jai priimtini graffiti ant senų tvorų ir baisių pastatų, bet visokie užrašai ant parduotuvių sienų ar kelio ženklų miestą bjauroja. Penkiasdešimtmetis JULIUS irgi griežtai nusiteikęs prieš tepliojimą kur pakliuvo, bet mano, jog būtų gražu, jei jaunimas, patariant profesionalams, išpieštų kai kurių namų apšiurusias sienas – tai pagyvintų miestą.  
    Manau, kad blogiausia tai, jog nerandama (ir nesistengiama ieškoti) vietos, kur galėtų pasireikšti graffiti mėgstantis jaunimas. Štai ir tepliojama paslapčiom, paskubom ir nemokšiškai kur ir kaip pakliuvo.
    Kažkada teko skaityti, kad Amerikoje gaujos taip pažymi savo teritorijas. Nesinorėtų, kad mūsų miesto, gavusio kurortinės vietovės statusą, kiekvienas kampas būtų privatizuotas tokių gatvės menininkų, ypač kai būtų galima  parodyti toleranciją graffiti meno rūšiai ir pagalvoti apie sieną, ant kurios būtų galima piešti legaliai nuostabius piešinius. Parengė Anastasija KISELIOVA.
   AUTORĖS nuotraukose – graffiti meno (?) pavyzdžiai Zarasuose.

Nuotraukos


Eimantė Petrauskaitė 2011-11-13 17:11:14