2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Menas ar vandalizmas?

    Šešiolikmetės GABRIELĖS nuomone, Zarasuose yra tikrai talentingų graffiti piešiančių žmonių, bet jie neturi kur pasireikšti, todėl ir piešia ant visokių sienų, tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog stengiasi kažką vaizduoti ir teplioja nesąmoningus „tagus“ kur pakliuvo.
   Penkiolikmetė SMITH pabrėžia, kad graffiti ir prasidėjo nuo „tagų“. Ji nieko prieš, jei tie užrašai bÅ«tų gražūs, o ne kokios teplionės ar keiksmažodžiai (tai jau sienų gadinimas). „Aš, pavyzdžiui, „taginu“ dėl to, kad visi žinotų mano vardą, kad kažkuo išsiskirčiau, ir, aišku, dėl adrenalino“, – prisipažįsta mergina.
    Šešiolikmetė INGRIDA taip pat nemėgsta bereikšmių užrašÅ³, keiksmažodžių ir „kitų nesąmonių“, tačiau gražūs graffiti piešiniai jai labai patinka, nes jie ne tik nebjauroja aplinkos, o ją papuošia, pagyvina.
    Vyresniųjų zarasiečių nuomonės, beje, panašios, tik jie pikčiau kalba apie „tagerius“, vadina juos vandalais, mano, kad už tokią „kÅ«rybą“, o iš tiesų – miesto tepliojimą, reikėtų bausti. Bet gražūs graffiti piešiniai ne vienam patinka, ypač jei jie yra vietoje. Antai 38 metų KAROLINA sako, kad jai priimtini graffiti ant senų tvorų ir baisių pastatų, bet visokie užrašai ant parduotuvių sienų ar kelio ženklų miestą bjauroja. Penkiasdešimtmetis JULIUS irgi griežtai nusiteikęs prieš tepliojimą kur pakliuvo, bet mano, jog bÅ«tų gražu, jei jaunimas, patariant profesionalams, išpieštų kai kurių namų apšiurusias sienas – tai pagyvintų miestą.  
    Manau, kad blogiausia tai, jog nerandama (ir nesistengiama ieškoti) vietos, kur galėtų pasireikšti graffiti mėgstantis jaunimas. Štai ir tepliojama paslapčiom, paskubom ir nemokšiškai kur ir kaip pakliuvo.
    Kažkada teko skaityti, kad Amerikoje gaujos taip pažymi savo teritorijas. Nesinorėtų, kad mÅ«sų miesto, gavusio kurortinės vietovės statusą, kiekvienas kampas bÅ«tų privatizuotas tokių gatvės menininkų, ypač kai bÅ«tų galima  parodyti toleranciją graffiti meno rÅ«šiai ir pagalvoti apie sieną, ant kurios bÅ«tų galima piešti legaliai nuostabius piešinius. Parengė Anastasija KISELIOVA.
   AUTORĖS nuotraukose – graffiti meno (?) pavyzdžiai Zarasuose.

Nuotraukos


Eimantė Petrauskaitė 2011-11-13 17:11:14
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?