2020 m. liepos 14 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Menas ar vandalizmas?

    Šešiolikmetės GABRIELĖS nuomone, Zarasuose yra tikrai talentingų graffiti piešiančių žmonių, bet jie neturi kur pasireikšti, todėl ir piešia ant visokių sienų, tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog stengiasi kažką vaizduoti ir teplioja nesąmoningus „tagus“ kur pakliuvo.
   Penkiolikmetė SMITH pabrėžia, kad graffiti ir prasidėjo nuo „tagų“. Ji nieko prieš, jei tie užrašai būtų gražūs, o ne kokios teplionės ar keiksmažodžiai (tai jau sienų gadinimas). „Aš, pavyzdžiui, „taginu“ dėl to, kad visi žinotų mano vardą, kad kažkuo išsiskirčiau, ir, aišku, dėl adrenalino“, – prisipažįsta mergina.
    Šešiolikmetė INGRIDA taip pat nemėgsta bereikšmių užrašų, keiksmažodžių ir „kitų nesąmonių“, tačiau gražūs graffiti piešiniai jai labai patinka, nes jie ne tik nebjauroja aplinkos, o ją papuošia, pagyvina.
    Vyresniųjų zarasiečių nuomonės, beje, panašios, tik jie pikčiau kalba apie „tagerius“, vadina juos vandalais, mano, kad už tokią „kūrybą“, o iš tiesų – miesto tepliojimą, reikėtų bausti. Bet gražūs graffiti piešiniai ne vienam patinka, ypač jei jie yra vietoje. Antai 38 metų KAROLINA sako, kad jai priimtini graffiti ant senų tvorų ir baisių pastatų, bet visokie užrašai ant parduotuvių sienų ar kelio ženklų miestą bjauroja. Penkiasdešimtmetis JULIUS irgi griežtai nusiteikęs prieš tepliojimą kur pakliuvo, bet mano, jog būtų gražu, jei jaunimas, patariant profesionalams, išpieštų kai kurių namų apšiurusias sienas – tai pagyvintų miestą.  
    Manau, kad blogiausia tai, jog nerandama (ir nesistengiama ieškoti) vietos, kur galėtų pasireikšti graffiti mėgstantis jaunimas. Štai ir tepliojama paslapčiom, paskubom ir nemokšiškai kur ir kaip pakliuvo.
    Kažkada teko skaityti, kad Amerikoje gaujos taip pažymi savo teritorijas. Nesinorėtų, kad mūsų miesto, gavusio kurortinės vietovės statusą, kiekvienas kampas būtų privatizuotas tokių gatvės menininkų, ypač kai būtų galima  parodyti toleranciją graffiti meno rūšiai ir pagalvoti apie sieną, ant kurios būtų galima piešti legaliai nuostabius piešinius. Parengė Anastasija KISELIOVA.
   AUTORĖS nuotraukose – graffiti meno (?) pavyzdžiai Zarasuose.

Nuotraukos


Eimantė Petrauskaitė 2011-11-13 17:11:14
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?