2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mėnesio KALENDORIUS

 Balandžio mėnuo turi daug šventinių, įdomių ir tradiciškai minimų datų. Kai kurias jų jau atšventėme ar paminėjome. 
Balandžio 1-oji – viena mėgiamiausių metuose dienų, nuo senovės švenčiama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Tai Juoko (ar Melo) diena,  kai galime meluoti kiek tik norime. Tuo pačiu ši diena – psichologinis paradoksas, nes susiduriame su nusistovėjusios normos nepaisymu. Senovėje sakyta, jog kuo gudriau tądien apgausi kaimyną, tuo metai bus sėkmingesni. O jums ar šÄ¯met pavyko pasitelkti lakią fantaziją ir užsitikrinti sau gerus ateinančius metus?
Žymus asmuo, gimęs balandžio 1-ąją, buvo Otas fon Bismarkas, dar žinomas kaip Prūsijos ir Vokietijos politikas, pagrindinis Vokietijos suvienijimo vykdytojas. Gana rimtas vyrukas tokiai nerimtai dienai.
Balandžio 2-oji – Tarptautinė jaunimo ir vaikų knygos diena pagerbiant iš vaikystės gerai žinomo rašytojo H. K. Andersono gimimo dieną. Kasmet tądien vyksta geriausios vaikų knygos rinkimai, įvairios parodos. 
Balandžio 4-oji – „Lankomiausio puslapio diena“. Beje, viena stambiausių pasaulio organizacijų „Microsoft“ ne kartą bandė nustatyti pasaulio vartotojų lankomiausio internetinio portalo puslapį, bet net ir jiems, turintiems šitiek galimybių, nepavyko išrinkti vieno, labiausiai vartotojų pamėgto. 
Balandžio 8-oji ir 9-oji – na, žinoma, tai Šv. Velykos – Kristaus prisikėlimo, gamtos atsigavimo, šeimos susibÅ«rimo šventė. Ar gerai atšventėte Velykas? Ar jÅ«sų margutis buvo pats stipriausias? 
Nemažai svarbių ir minėtinų datų šÄ¯ mėnesį mÅ«sų dar laukia.
Balandžio 24-oji – Pasaulinė jaunimo solidarumo diena. Manau, ši diena yra ypač aktuali mums. Dienos simbolis – jaunimo problemų aiškinimasis. Daugelis jaunimo organizacijų šią dieną skiria eisenoms gatvėmis, reikšdamos savo teises bei norus. Taip pat šią dieną prisimenamos jaunimo užimtumo bei kÅ«rybinių iniciatyvų temos. 
Balandžio 29-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Fotografija šiais laikais plačiai paplitusi meno sritis. Ši diena dar turi lotynišką pavadinimą „Camera obscura“, reiškiantį aplinkos fiksavimą pro mažą skylutę. Beje, fotografai, norėdami sukurti ypatingas, meniškas nuotraukas, kartais naudoja Pinhole techniką, Jie gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako ar kitokių dėžučių. Dėžėje pragręžiama skylutė, o į jos vidų dedama šviesai jautri medžiaga. Fotografuojant šiuo bÅ«du vaizdas gali bÅ«ti eksponuojamas labai ilgai: minutę, valandą ar net parą. 
Balandžio 29-oji taip pat yra ir Tarptautinė šokio diena. Ji paskelbta Žano Žoržo Noverio – žymaus choreografinio meno atstovo – garbei.  Balandžio 29-ąją kaip tik ir minimas jo gimtadienis. Šokio menas šiais laikais turi įvairių formų. Šokti galima įvairiose vietose, kokios keistos jos bebÅ«tų. Vienaip ar kitaip, bet judesio menas aktualus tiek jaunam, tiek senam, jis suvienija žmones, atskleidžia jų vidinį pasaulį, pasako apie jų jausmus. 
Parengė Arianda GRIŠÄŒENKO 
NuotraukosEimantė Petrauskaitė 2012-04-17 18:12:15