2022 m. rugpjūčio 16 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mėnesio KALENDORIUS

 Muzika šiais laikais užima bene didžiausią mÅ«sų gyvenimo dalį. Dainuoja kiekvienas: vieni tikroje scenoje, kiti – duše... Muzika skamba visur – televizijoje, radijuje, net išÄ—jus į lauką pro atvirą kaimynų langą galima nugirsti seną, gerą R. Cicino dainą. XX a. išpopuliarėjo gatvės muzika. Gatvės muzikos diena minima gegužės 19-ąją tądien išeinant į gatves ir muzikuojant. XX a. pradžioje Italijoje šią dieną miesto gyventojai išeidavo į gatves ir keldavo milžinišką šurmulį: eidavo siauromis Italijos gatvelėmis pulkais, grodami skirtingas melodijas, dainuodami skirtingas dainas, taip ragindami kiekvieną išeiti ir parodyti savo talentą. Smagu, kad ir Lietuvoje dainininko Andriaus Mamontovo iniciatyva Gatvės muzikos diena rengiama jau  nuo 2007 metų.
DĖMESIO! Primename visiems muzikantams ir šios dienos dalyviams – iki šiol Gatvės muzikos diena Lietuvoje vykdavo pirmąjį gegužės šeštadienį, tačiau šÄ¯met nukeliama į gegužės 19-ąją – tikrąją Gatvės muzikos dieną. 
Ä®domi šventė šviesiaplaukiams: jų aukso spalvos plaukams paminėti skirta gegužės 31-oji. Tą dieną daug kur pasaulyje vyksta šviesiaplaukių paradai. Manoma, jog šviesus plaukas yra Dieviškumo simbolis, duotas iš aukšÄiau. Senovėje šviesiaplaukes mergaites uždarydavo slėpdami nuo kitų, bijodami prarasti jų dieviškumą, manyta, jog blogos akys gali pakeisti plaukų spalvą. Na, o šiais laikais apie blondines kuriama daug šmaikšÄių juokelių... Matyt, tai atėjo iš anų laikų, talkinant brunetėms.  
Parengė ir piešÄ— Arianda GRIŠÄŒENKO.
Nuotraukos
Eimantė Petrauskaitė 2012-05-06 16:22:16