2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Meras su AB „Lietuvos paštas“ atstovais tarėsi dėl reformos įgyvendinimo

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas susitiko su AB „Lietuvos paštas“ atstovais. Su rajono vadovu susitiko AB „Lietuvos paštas“ Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas, Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas.
 
Svečiai merui pristatė mobilaus paštininko projektą, kuris rajone planuojama įgyvendinti šių metų spalio mėnesį. Numatoma, kad rajone bus tik du stacionarūs paštai – Zarasų ir Dusetų. Kitose vietovėse paštų nebeliks. 
 
AB „Lietuvos paštas“ atstovai merui papasakojo, kad pašto tinklo reforma prasidėjo prieš trejus metus. Buvo pasirinkta dvylika rajonų ir ten šis projektas įdiegtas eksperimento tvarka. Šie pokyčiai pasiteisino. Tiesa, buvo problemų ir trūkumų, kurie dabar šalinami, o projektas koreguojamas.
 
Utenos apskrityje projektas įgyvendintas Utenos, Anykščių ir Molėtų rajonų savivaldybėse. Iš viso šalies dvylikoje rajonų dirba 110 mobiliųjų laiškininkų. Žmonės patenkinti naujovėmis ir patenkinti mobiliųjų laiškanešių darbu. Po pasiteisinusio projekto planuojama šį eksperimentą įdiegti visoje šalyje, o taip pat ir Zarasų rajone.
 
Laiškanešiai turės darbui pritaikytus naujus tarnybinius automobilius, dokumentaciją, laikraščių prenumeratą, įvairius mokėjimus tvarkys naudodamiesi planšetėmis. Laiškanešiai pas rajono gyventojus vyks pagal telefoninius iškvietimus, mokės pensijas. Kadangi naujus automobilius gaus ne visi iš karto, netrukus laiškininkai bus aprūpinti elektriniais dviračiais. Darbuotojų skaičius sumažės visai nežymiai. Tačiau planuojama pakelti jiems atlyginimą iki maždaug 600 Eur. Mobilieji paštininkai kaimų gyventojams suteiks visas pašto paslaugas, žmonės turės galimybę ne tik sumokėti mokesčius, bet ir įsigyti kai kurių prekių.  
 
Metus laiko bus pereinamasis laikotarpis. Tą laikotarpį visi kaimų paštai dar dirbs, tik trumpiau. Vieni žmonės galės dar ateiti į paštą, kiti jau naudosis mobiliųjų laiškanešių paslaugomis. Vėliau paštus planuojama uždaryti. Pokyčių tikslas - efektyviau naudoti veiklos išlaidas. Žmogui reikės tik paskambinti telefonu, susitarti dėl laiko ir laukti laiškanešio namuose. 
 
Šio susitikimo metu rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas atkreipė dėmesį į darbo vietų išsaugojimą. Žmonėms, ypač kaime, sudėtinga įsidarbinti. Rajone kiekviena darbo vieta yra labai brangi.
 
Buvo aptartas ir duomenų apie šią reformos, mobilių laiškanešių kontaktų pateikimas bendruomenei   visuomenės informavimo priemonėse, seniūnijų, bendruomenių renginiuose. Pasitarime akcentuota - reformos metu nuolat bendrauti su žmonėmis, laiku spręsti iškilusias problemas.     
 
Petras Ivanovas

Nuotraukoje: meras Nikolajus Gusevas tariasi su AB „Lietuvos paštas“ Tinklo padalinio direktoriumi Jonu Sadausku, Šiaulių regiono vadovu Vaidu Rutkausku (dešinėje) dėl pašto reformos Zarasų rajono savivaldybėje.
Autoriaus nuotrauka 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2019-06-21 10:35:19
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?